Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Лізинг в Росавтобанке предмет лізингу умови оформлення документи


Лізинг в Росавтобанке: предмет лізингу, умови оформлення, документи

Лізинг в Росавтобанке предмет лізингу умови оформлення документи

Ганна Анохіна, Керівник Кредитного управління РОСАВТОБАНКа, розповідає порталу «Занімаем.Ру» про лізинг, його особливості та переваги, про документи, необхідні для його оформлення, а також про перспективи розвитку лізингових послуг в Росії. «Занімаем.Ру»: Ганна, розкажіть читачам «Занімаем.Ру» про особливості послуги лізингу, яку надає РОСАВТОБАНК. Ганна Анохіна: РОСАВТОБАНК співпрацює з лізинговою компанією «Руслізінг», яка пропонує різні лізингові програми за індивідуальними схемами, виходячи із завдань і потреб конкретних клієнтів. Наприклад, може бути складений зручний графік оплати лізингових платежів з урахуванням сезонності бізнесу лізингоотримувача, у клієнта є можливість вибрати постачальника предмета лізингу.

«Занімаем.Ру»: Що може виступити предметом лізингу? Які основні етапи угоди? А.А.: В якості предмета лізингу може виступати обладнання, спецтехніка, автомобілі, нерухомість. Сама лізингова угода складається з декількох етапів.

Спочатку в лізингову компанію необхідно подати заявку, в якій вказується основна інформація про бізнес клієнта і предмет лізингу. Далі фахівці компанії оцінюють заявку, по необхідності проводять переговори, потім, при позитивному рішенні, укладається договір, і предмет лізингу передається клієнтові. Механізм лізингу досить простий.

Клієнт вибирає необхідне обладнання і постачальника. Після цього він оплачує обумовлений авансовий платіж, а частина, що залишилася оплачується лізинговою компанією. Протягом терміну договору клієнт щомісяця здійснює лізингові платежі, а в останній лізинговий період оплачує викупну вартість. Після закінчення договору клієнт отримує майно у власність за залишковою вартістю. «Занімаем.Ру»: На яких умовах оформляється лізинг в РОСАВТОБАНКе?

А.А.: Лізинг надається на термін від 1 до 5 років, при цьому авансовий (перший) платіж може складати від 10% від вартості предмету лізингу. Обсяг фінансування з боку лізингової компанії складає від 500 тис. до 120 млн рублів. Ставка ж по лізингу розраховується в кожному випадку індивідуально і може становити від 7 до 15% від вартості обладнання.

«Занімаем.Ру»: Які документи має надати юридичну особу, яка звернулася за лізингом в РОСАВТОБАНК? А.А.: Клієнт надає нотаріальні копії установчих документів: статут (з усіма змінами) та установчий договір (Рішення про створення) організації. Також необхідно надати: 1. Свідоцтво про реєстрацію; 2. Свідоцтво платника податку; 3. Свідоцтво про внесення в єдиний реєстр платників податків; 4. Коди статистики; 5. Заява на проведення лізингу за формою лізингової компанії; 6. Анкета організації за формою; 7. Копії паспортів Генерального директора та Головного бухгалтера; 8. Копії наказів про призначення Генерального директора та Головного бухгалтера.

Крім того, знадобляться фінансові документи: бухгалтерська звітність (Форми № № 1, 2) з відміткою податкового органу на чотири останні звітні дати. Відзначимо, що цей список може змінюватися, тому завжди бажано спочатку уточнити актуальну інформацію в лізинговій компанії. «Занімаем.Ру»: Які переваги лізингу перед класичними кредитами ви б відзначили? А.А.: Економічна ефективність лізингових відносин в порівнянні з прямими інвестиціями або кредитуванням, може становити 15-30% в залежності від обставин і нюансів угоди. В першу чергу, це пов'язано з особливою формою бухгалтерського обліку в лізингових угодах.

У порівнянні з кредитом лізинг має низку переваг. По-перше, це оптимізація прибутку, так як лізингові платежі відносяться на собівартість. По-друге, це економія на податку на майно: в період лізингового договору його сплачує лізингова компанія, якщо вона є балансоутримувачем. Крім того, завдяки застосуванню прискореної амортизації, клієнт в кінці терміну лізингу отримує майно за зниженою балансовою вартістю, а це, відповідно, знижує розмір податку на майно. Найголовніше ж основна перевага, мабуть, - це можливість отримання довгострокового фінансування за відсутності застав.

Заставне ж забезпечення можна використовувати для кредитування бізнесу, наприклад, на поповнення обігових коштів, що дуже зручно для клієнтів. «Занімаем.Ру»: Наскільки затребуваним є лізинг серед клієнтів РОСАВТОБАНКа? Чи святкуєте ви зростання або падіння показників?

А.А.: Лізинг є затребуваною послугою для підприємств, оновлюють основні засоби, тобто компаній, яким необхідно отримати інвестиції, не зменшуючи власні оборотні кошти. Із завершенням кризи число активно розвиваються компаній стало зростати, а значить, зростає потреба у фінансуванні проектів, в тому числі за допомогою лізингу. Ми спостерігаємо постійний попит на послугу і очікуємо, що він буде рости. «Занімаем.Ру»: Наскільки розвинені послуги лізингу в Росії?

Які ваші прогнози щодо його майбутнього? А.А.: Велика частина лізингових угод зараз припадає на малий і середній бізнес, так як найбільші підприємства і холдинги активно користуються досить дешевим кредитуванням. Ймовірно, саме з МСБ в основному пов'язано і розвиток лізингу в Росії. Ринок стрімко зростає, потреби підприємств в оновленні основних фондів залишаються дуже великими, малий і середній бізнес відновлюється після кризи, - це забезпечує стабільно зростаючий попит на лізинг. Так, в 2010 році обсяг нових угод у порівнянні з 2009 роком зріс більш ніж у 2 рази.

Очікується, що в 2012 рік можна буде спостерігати порівнянний ріст, хоча тут необхідно відзначити географічну специфіку: в Москві цей ріст більше, і на частку столиці припадає до 40% всього обсягу нових лізингових угод. Розвиток лізингу залежить від багатьох факторів, макроекономічних і вузькоспеціалізованих. Якщо економіка буде стабільною, підприємства зможуть планувати свою діяльність на більш тривалі терміни, а значить, активніше звертатися до інструментів фінансування.

Багато експертів прогнозують, що, наприклад, в 2012 році приріст нових угод може скласти до 30%, і ми згодні з такою оцінкою. Однак на ситуацію може негативно вплинути можливе скасування прискореної амортизації і тоді зростання буде менш помітним. Соня Коркодінова, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

БАНК УРАЛСИБ дебютував в розміщенні іпотечних облігацій - процес успішно завершений 24 липня 2012 6:36 БАНК УРАЛСИБ дебютував в розміщенні іпотечних облігацій ... Більше

Банк «Західний» запропонував новий споживчий кредит 18 січня 2012 0:00 Новий споживчий кредит «Мільйонер» почав пропонувати банк «Західний».Позика надається ... Більше

Коли кредитні карти витіснять готівку? Якщо раніше російські споживачі віддавали явну перевагу кредитам готівкою, то, здавалося б, сьогодні, з урахуванням кількості емітованих в Росії карт, ... Більше

Іпотека в ЮніКредит Банку - умови іпотечних кредитів, вимоги до позичальника Ми багато писали про іпотечні програми великих банків, в основному, ... Більше

ЮніКредит Банк змінив умови автокредитів - початковий внесок за автокредитом 11 жовтня 2012 0:00 ... Більше

Популярне