Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Кредитування малого та середнього бізнесу від Росбанка умови процентні ставки програми


Кредитування малого та середнього бізнесу від Росбанка: умови, процентні ставки, програми

Кредитування малого та середнього бізнесу від Росбанка умови процентні ставки програми

Спеціальні програми, розроблені для різних категорій підприємців, - замість стандартизованих банківських продуктів. Індивідуальний підхід, заснований на розумінні потреб і специфіки діяльності кожного клієнта. Про принципи кредитування малого та середнього бізнесу міркує Ільнар Шаймарданов, директор департаменту проектів та анімації продажів Росбанка. Занімаем.ру: Як Росбанк визначає для себе малий і середній бізнес?

Ви спираєтесь на законодавчо закріплені критерії або вводите свої? 

Ільнар Шаймарданов: Офіційні критерії, які встановлює держава, грають роль в питаннях оподаткування, надання пільг малому бізнесу і т.д. У комерційних банків інші цілі, відповідно, і градація своя.

Критерії віднесення тієї чи іншої компанії до малому, середньому або великому бізнесу у різних банків можуть відрізнятися, це залежить від прийнятої стратегії роботи з такими клієнтами. У Росбанке до малого бізнесу ми відносимо компанії з річним виторгом до 360 млн рублів. Підприємства з виручкою від 360 млн до 1,8 млрд рублів - це середній бізнес у нашій градації.

  Занімаем.ру: Чи поділяєте ви обслуговування підприємств малого і середнього бізнесу? Чи відрізняються програми їх кредитування та підхід до обслуговування? 

Ільнар Шаймарданов: Що стосується розрахунково-касcового обслуговування, то відмінностей небагато: в сегменті середнього бізнесу ми більш гнучко підходимо до тарифної політики і надаємо більш складні інструменти в порівнянні з малим. Підхід до кредитування відрізняється суттєво, тому що в малому бізнесі ми робимо акцент на швидкості прийняття рішень і використовуємо управлінський облік підприємств, в той час як в середньому бізнесі підхід ближче до корпоративного. Всі ці особливості ми враховуємо в своїй роботі.

Росбанк дотримується індивідуального підходу в роботі з клієнтами, це дозволяє нам вести більш детальний і відкритий діалог з ними. Наприклад, компанія, річна виручка якої дозволяє віднести її до середнього бізнесу, може на практиці виявитися ближче по своїх потребах до малому підприємству або, навпаки, до великого корпоративного сегменту. Індивідуальний підхід дозволяє нам виявляти ці фактори і використовувати їх в роботі.  Занімаем.ру: Кредитує Чи Росбанк індивідуальних підприємців? Чи є різниця в роботі з ІП у порівнянні з організаціями?

 

Ільнар Шаймарданов: В більшості випадків компанії малого бізнесу та ВП мають однакові потреби в банківських послугах, схожі ризики та потенціал. У цьому зв'язку великої різниці в роботі між ними немає.  Занімаем.ру: Розкажіть, які кредитні можливості ви надаєте підприємствам малого бізнесу?

  Ільнар Шаймарданов: Росбанк надає кредити на поповнення обігових коштів, на різні інвестиційні цілі, наприклад, на купівлю обладнання або розширення бізнесу, овердрафти, а також кредити в рамках програм комерційної іпотеки. Крім того, ми надаємо фінансування під гарантії фондів підтримки підприємництва, лізинг.

Кредитні ставки знаходяться в межах 9,3% -13,5% річних у рублях в залежності від особливостей кредиту. Це одні з найпривабливіших умов на сьогоднішньому ринку.  Занімаем.ру: Чи пропонує Росбанк нерухомість, що знаходиться в його власності, в рамках комерційної іпотеки?

  Ільнар Шаймарданов: Росбанк не реалізує подібного роду угоди. Програми комерційної іпотеки, що надаються банком компаніям малого і середнього бізнесу, мають на увазі кредитування купівлі обраних клієнтами об'єктів нерухомості з їх подальшим заставою.

  Занімаем.ру: У чому полягає особливість кредитування малого бізнесу під поручительство фондів підтримки малого підприємництва? В яких регіонах Росії працює ця програма? 

Ільнар Шаймарданов: Ця програма реалізується як на федеральному, так і на регіональному рівні. Її суть в тому, що фонд виступає гарантом частини зобов'язань підприємця перед банком.

Підприємець може заручитися підтримкою місцевого фонду або організації федерального рівня і отримати в банку кредит. Росбанк вже досить довго і успішно працює з різними фондами підтримки малого бізнесу, кредитуючи підприємців під відповідні поруки.  Занімаем.ру: Який реальний термін розгляду кредитної заявки в Росбанке? Скільки часу піде у представника малого бізнесу на звернення до консультанта, збір документів, їх перевірку, узгодження умов і так далі? 

Ільнар Шаймарданов: Усе залежить від конкретного клієнта, обсягів фінансування, які йому необхідні, наявності або відсутності заставного майна і т.д.

Тимчасових факторів, що впливають на процес прийняття рішення по кредиту, дуже багато. Однак на практиці звичайно розгляд кредитної заявки від компанії малого бізнесу займає 3-7 днів. Занімаем.ру: Чи можна говорити про те, що кредитування малого бізнесу знаходиться на стику споживчого кредитування і кредитування бізнесу?

 

Ільнар Шаймарданов: Ряд кредитних програм для малого бізнесу, що існують на ринку, дійсно можна віднести до роздрібного сегменту. Вони характеризуються порівняно невеликими сумами кредитування, відсутністю застави і високими ставками, тобто за формою близькі до споживчих позиках. Однак більшість програм, використовуваних малим бізнесом в Росбанке, являє собою корпоративне кредитування як за формою, так і за змістом.

Ми надаємо заставні кредити, приймаємо на розгляд практично будь-яке майно підприємця і пропонуємо вигідні кредитні ставки.  Занімаем.ру: Чи доводилося Вам спостерігати, як підприємства малого бізнесу, завдяки співпраці з Вами, переходили в наступну бізнес-категорію? 

Ільнар Шаймарданов: На практиці таке трапляється досить часто. Це закономірний процес розвитку компанії, і він відбувається, в тому числі, завдяки нашій участі. Якщо підприємство малого бізнесу ефективно веде свою комерційну діяльність і постійно нарощує обороти, воно створює для себе нові можливості для розвитку, у тому числі з використанням наших кредитних ресурсів. Відповідно, реалізація цих можливостей веде до зростання обсягів, і компанія може перейти в категорію середнього бізнесу згідно нашою градацією.

Занімаем.ру: Як можна сформулювати основну перевагу кредитування в Росбанке? 

Ільнар Шаймарданов: Росбанк протягом багатьох років працює з компаніями малого та середнього бізнесу. Ми починали розвивати цей напрямок ще в ті часи, коли більшість банків насторожено відносилося до таких клієнтів. У підсумку нам вдалося накопичити величезний досвід роботи з компаніями МСБ, зрозуміти їх реальні потреби та специфіку.

Ми пропонуємо малим і середнім компаніям не стандартизовані продукти, загальні для всіх, а спеціальні програми, створені для тієї чи іншої категорії підприємців. Росбанк на практиці прагне створювати довгострокові партнерські відносини з малим і середнім бізнесом, ми практикуємо індивідуальний підхід до таких клієнтів, що дозволяє нам бути більш відкритими для підприємців і більш ефективними в своїй роботі. Олена Кузнєцова, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк "Східний Експрес" буде видавати кредит на квитки Напередодні літніх відпусток Банк Східний Експрес в співпраці з дочірньою компанією РЖД "Федеральна пасажирська компанія" ... Більше

Новий автокредит почав видавати банк «Санкт-Петербург» 22 серпня 2012 0:00 Банк «Санкт-Петербург» розпочав надання нового автокредиту за програмою «Легка покупка» зі ... Більше

Іпотека в ЮніКредит Банку - умови іпотечних кредитів, вимоги до позичальника Ми багато писали про іпотечні програми великих банків, в основному, ... Більше

Ханти-Мансійський і Газпромбанк оголосили про спільну з Єкатеринбурзький забудовником акції 29 ... Більше

Іпотека Нордеа Банку стає ще доступнішим З 27 серпня 2012 Нордеа Банк скорочує перелік необхідних ... Більше

Популярне