Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Кредит під заставу земельної ділянки - іпотечні та інші кредити під заставу землі


Кредит під заставу земельної ділянки - іпотечні та інші кредити під заставу землі

Кредит під заставу земельної ділянки - іпотечні та інші кредити під заставу землі

Отримати кредит під заставу земельної ділянки можна, але не будь-який банк готовий працювати з вами на таких умовах. Банки не люблять ризикувати, а високі ризики при видачі кредиту під заставу землі неминучі. Саме тому дані кредитні програми не дуже поширені, хоча попит на них є. У загальному, далеко не всі банки готові надати кредит під заставу земельної ділянки, а ті, що готові, деколи пропонують зовсім не ті умови, на які розраховував позичальник.

Земля вважається неліквідним заставою. Ризики для банку залишаються високими навіть у тому випадку, якщо в заставу йде ділянку з будинком. Оцінити заміську нерухомість в рази складніше, ніж міську квартиру, адже кожне володіння унікально. Ще складніше дати прогноз, якою буде ціна на земельну ділянку і на будинок через 10-15 років.

Ціни на ринку заміської нерухомості змінюються досить швидко, цілком можливо, що знаходиться в заставі у банку ділянку вже через кілька років не буде коштувати тих грошей, що за нього можуть віддати сьогодні. Щоб отримати солідний кредит під заставу заміської ділянки, потрібно мати відповідну ділянку. Дачні володіння на 6 соток банками навіть не розглядаються.

Кредити під заставу земельної ділянки пропонують лише деякі банки. Серед них - Московський кредитний банк, Банк Москви, Міжнародний Московський банк, Росевробанк, Россельхозбанк, Ощадбанк. Під заставу землі фізична особа може оформити нецільовий кредит або іпотеку. Загальні вимоги до закладаються ділянці такі: • земля повинна належати до однієї з двох категорій: під індивідуальне житлове будівництво або сільгосппризначення.

Останнє котирується менше. ділянка має бути оформлений у власність позичальника. Якщо позичальник планує будівництво заміського будинку на території ділянки, банк може зажадати надати дозвільну документацію, проект будинку, договір будівельного підряду. Ще однією важливою умовою може стати проведення комунікацій (водопровід, електрика, газ тощо). Земельна ділянка може бути закладений і в тому випадку, якщо на ньому вже є об'єкт нерухомості.

Краще, якщо будинок, як і земля, знаходиться у власності. Тоді сума оцінки об'єкта буде вище, а значить, буде вище і сума кредиту. У тому випадку, якщо будинок у власність не оформлений, закладається одна ділянка. Важливо враховувати, що при оцінці земельної ділянки з будовою, оцінюється не тільки сам будинок, але і наявність підведених до нього комунікацій, можливість цілорічного проживання, під'їзду та інші зручності. При оцінці землі до уваги береться територіальне розташування ділянки.

Наприклад, московські кредитні організації розглядають земельні ділянки, розташовані в межах Москви і Московської області. Грає роль і популярність місця, наявність охорони, розвинена інфраструктура, комунікації. Як правило, оцінкою ділянки займаються незалежні оцінювачі. Кредит під заставу земельної ділянки, усереднено, можна отримати на наступних умовах.

Сума кредиту від 30 000 доларів США та до 50-80% від ринкової вартості земельної ділянки. Строк кредиту - до 30 років. Процентна ставка - 12-16% річних у рублях. Розмір кредиту та умови, на яких він буде виданий, залежать не тільки від вартості земельної ділянки, але і від доходів позичальника і того, як ці доходи будуть підтверджені. Приміром, якщо в разі підтвердження доходів позичальник може претендувати на отримання кредиту обсягом близько 70% оцінної вартості землі строком на 10-15 років, під 14% річних, то в зворотній ситуації - лише на 50-55% вартості ділянки строком до 20 років , під 16%.

Іпотека під заставу землі Деякі банки пропонують іпотечну програму на будівництво житлового будинку під заставу земельної ділянки. Наприклад, в МКБ працює програма «Кредит на будівництво будинку». Обсяг фінансування становить не більше 75-80% від вартості ділянки. Строк кредиту - до 10 років.

Дещо рідше в банках можна зустріти програму поетапного кредитування. Приміром, Банк Москви спочатку видає позичальникові кредит розміром до 80% від ринкової вартості землі. Надалі, у міру проведення робіт і збільшення вартості ділянки, може вирости і сума позики.

Така схема особливо вигідна для позичальника: він має можливість отримати своєчасне фінансування будівельних робіт. На жаль, цікаві пропозиції по кредитах під заставу землі поки одиничні. Це пов'язано, знову ж таки, з високими ризиками для банку: продати ділянку, скажімо, з недобудованим об'єктом дуже складно. Ганна Смирнова, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Джерело: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Проект "Ділове середовище" Ощадбанку: кредити і розвиток бізнесу Сергій Борисов, віце-президент з розвитку малого ... Більше

Проблеми з кредитними картами: стягнення заборгованості, спілкування з колекторами ... Більше

Кредит готівкою - як взяти кредит у банку, умови, документи Кожен з нас ... Більше

Освітній кредит - державне субсидування, умови в Ощадбанку Кредити на освіту відносяться до цільових кредитах, вони мають певну спрямованість, і ... Більше

Акції банків по кредитних картах в серпні Попереду ще один літній місяць! Весь серпень російські банки проводять унікальні акції по кредитних картах і пропонують нові привабливі ... Більше

Популярне