Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Іпотека військовослужбовців - У нового покоління військовослужбовців проблем з житлом не буде


Іпотека військовослужбовців - У нового покоління військовослужбовців проблем з житлом не буде

Іпотека військовослужбовців - У нового покоління військовослужбовців проблем з житлом не буде

Про програму «Військова іпотека» розповідає В'ячеслав Володимирович Горобець, генеральний директор ВАТ «Далекосхідний іпотечний центр». «Занімаем.Ру»: Вячеслав Володимирович, з 1 січня 2005 року був введений в дію закон «Про накопичувально-іпотечній системі житлового забезпечення військовослужбовців», хто і на яких умовах може скористатися даною системою? В'ячеслав Горобець: Військовослужбовці можуть отримати цільовий житловий позику через три 3 роки участі в системі.

Щоб отримати свідоцтво учасника НІС, пишеться рапорт по певній формі, потім ФГУП «Росвоеніпотека» в Москві оформляє документи і відправляє їх військовослужбовцю. У свідоцтві учасника НІС прописується сума накопичених коштів, яка сформувалася на іменному рахунку військового, і вказується обсяг щомісячних платежів, які будуть додаватися до його накопиченої сумі. «Занімаем.Ру»: Який розмір накопичувального внеску в 2012 році? Яка максимальна сума іпотечної позики по військовій іпотеці?

В.Г.: Відповідно до ФЗ про федеральний бюджет на 2012 рік розмір накопичувального внеску на одного учасника НІС в 2012 році становить 189,8 тис. руб. На даний момент максимальна сума позики за програмою «Військова іпотека» складає 2 млн рублів. «Занімаем.Ру»: Чи стала НІС вирішенням житлових проблем для військовослужбовців, які роками стояли в черзі на квартири, але так і не дочекалися їх?

В.Г.: Раніше військовослужбовці могли отримати житло, стоячи в черзі багато років. Або ж їм після певного часу видавався сертифікат, за яким вони могли купити квартиру. Зараз військовому не потрібно чекати, поки гроші накопичаться, він може скористатися ними вже під час служби. Сертифікат НІС більшою мірою підходить молодому складом військовослужбовців, тому що сума іпотечного кредиту розраховується виходячи з віку позичальника.

Граничний термін, коли військові виходять на пенсію, - 45 років, до цього віку іпотечний кредит повинен бути виплачений. Тому найчастіше іпотеку беруть військовослужбовці у віці 25-27 років. Найчастіше в сім'ях військовослужбовців, особливо якщо це молода сім'я, житлове питання вкрай актуальне. Військова іпотека - гарна можливість вирішити це питання. «Занімаем.Ру»: Чи можуть військовослужбовці не використовувати власні кошти для оформлення іпотеки?

В.Г.: В принципі можуть, але не завжди є така можливість, тому що сума іпотечної позики обмежена двома мільйонами рублів. Все залежить від регіону і вартості квартири. У минулому році у Владивостоці військові знаходили квартири в межах 2,5 млн рублів. А, приміром, в Уссурійську і Находці можна було і трикімнатні квартири придбати за такою ціною. Якщо є можливість і бажання, то військові додають власні кошти, щоб купити квартиру більшої площі, з поліпшеним плануванням.

Якщо військовослужбовець укладається в два мільйони рублів, він може залишилися накопичені кошти використовувати на оформлення іпотеки та ріелторські послуги. «Занімаем.Ру»: Чи має значення наявність або відсутність власного житла у військовослужбовця? В.Г.: Ні, не має. «Занімаем.Ру»: Чи може військовослужбовець, який ще не погасив класичну іпотеку, взяту раніше, взяти ще й військову іпотеку? В.Г.: Так.

Військовослужбовець може отримати житло за програмою «Військова іпотека» та ще поучаствовать у звичайній класичній іпотеці і навпаки. Є обмеження - вислуга не менше 10 років. «Занімаем.Ру»: А чи можливо поєднати військову іпотеку і материнський капітал? В.Г.: На даний момент немає. За законом, якщо материнський капітал використовується для іпотеки, діти також стають власниками квартири.

А по військовій іпотеці власником повинен бути тільки військовослужбовець, тому що це цільові гроші від Міністерства оборони. З цього питання ведеться робота, готуються проекти, щоб врахувати інтереси всіх сторін. «Занімаем.Ру»: Якщо в родині військовослужбовця народжується дитина, чи можливо виділити йому частку в квартирі, отриманої по військовій іпотеці? В.Г.: Так, після того як іпотека погашена, військовослужбовець стає власником квартири і може відписувати частки на дітей.

Але поки накладено обтяження по іпотеці, квартиру не можна продати, закласти або подарувати. «Занімаем.Ру»: Чи може військовослужбовець сам вибрати місце розташування житла, що купується або він прив'язаний до місця проходження військової служби? В.Г.: Військові вибирають місце розташування квартири, що купується за своїм розсудом. У нас були військовослужбовці, які служили в одному регіоні, а купували квартири в іншому. Тому вони можуть звернутися в будь-який з філій нашої компанії на Далекому Сході.

«Занімаем.Ру»: Що являє собою процес оформлення іпотеки для військовослужбовця? В.Г.: Від позичальника потрібно мінімум документів. Паспорт, свідоцтво учасника НІС, щоб визначити на яку суму він може розраховувати в рамках цільового житлової позики. Якщо він перебуває у шлюбі, то потрібні документи на дружину і дітей.

Термін розгляду заявки на отримання іпотеки - максимум 48 годин. Після отримання позитивного рішення військовослужбовцю потрібно підібрати квартиру. Потім проводиться операція по іпотеці, і незабаром військовослужбовець може справляти новосілля! Ігор Овчинников, спеціально для «Занімаем.Ру» Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк Лівобережний (Новосибірськ) видає кредитні історії та виписки 30 серпня 2012 21:43 ... Більше

Автокредити Газпромбанку - огляд умов і вимог банку до позичальника На думку багатьох експертів, ринок автокредитування очікує ... Більше

Арбітражний суд по-новому визначив варіанти укладання кредитного договору 15 грудня 2012 0:00 Недавнє рішення Вищого Арбітражного Суду визнало новий варіант укладання кредитного договору, створивши ... Більше

Забезпечення кредиту - форми забезпечення повернення кредиту підприємствами Одним із принципів кредитування є забезпеченість кредиту.При наданні кредиту банк ... Більше

Русь-Банк про перспективи і потенціал кредитування МСБ Підтримка малого і середнього бізнесу є одним із пріоритетів Русь-Банку.Артур Альмухаметов, керівник Дирекції продажів у регіональній мережі, ... Більше

Популярне