Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Індивідуальний підприємець і банк - вибудовуємо взаємини


Індивідуальний підприємець і банк - вибудовуємо взаємини

Індивідуальний підприємець і банк - вибудовуємо взаємини

Індивідуальний підприємець, роблячи сьогодні вибір між можливостями кредитування, повинен визначити, що для нього важливіше в поточний момент: швидко, але дорого одержати гроші, або вибудовувати довгострокові відносини з банком-партнером. В останньому випадку зусиль і часу буде потрібно більше, але й якість співпраці буде набагато вище. Що з цього приводу думають банкіри Занімаем.Ру поцікавився у Голови Правління ЗАТ «Фіа-Банк» Волошина Анатолія Парфіьевіча.

1. Які види кредитів для індивідуальних підприємців пропонує Ваш Банк? Гасло «ФІА-БАНК - фінансовий архітектор вашого життя» повністю реалізується в роботі з юридичними особами. Для банку важливий індивідуальний підхід до кожного клієнта, будь то приватний підприємець або велике підприємство.

На сьогоднішній день Банк може запропонувати своїм клієнтам - юридичним особам - розгалужену мережу обслуговування через свої додаткові офіси, відкриті в кожному районі міста Якщо ж говорити про кредитному напрямку, то слід зазначити, що банк пропонує юридичним особам повний спектр послуг від надання короткострокових та середньострокових кредитів під заставу рухомого і нерухомого майна, включаючи кредити під заставу товарно-матеріальних цінностей і під обсяги інкасації до надання короткострокових кредитів (овердрафт) по розрахунковому рахунку, а також цільових кредитів на покупку термінових векселів ФІА-БАНКу. Вигідний варіант кредитування можливий при розміщенні грошових коштів на банківському депозиті (внеску). У цьому разі наступне кредитування здійснюється під заставу цього депозиту, що дозволяє економити на процентній ставці, так як відсотки за депозитом компенсують частину витрат. Дана схема може бути цікава як для юридичних осіб, так і звичайних городян.

З переліком документів, необхідних для надання кредиту, можна також ознайомитися на сайті банку. 2. Кому ФіаБанк сьогодні готовий видавати кредити? В першу чергу, тим хто має хороший практичний досвід ведення бізнесу і активно реалізують його на практиці.

Вони розуміють поточну економічну ситуацію і не підлаштовуються під неї, а рухаються далі. Як правило, ці підприємства можуть вести свою діяльність без позикових коштів. Кредит же дає їм можливість почати активний розвиток підприємства і подальше просування на ринку. Ми кредитуємо тих, хто вміє генерувати прибуток.

При цьому розмір підприємства не має значення, ми працюємо з усіма видами бізнесу і намагаємося віддавати перевагу тим підприємствам, у яких ризики банку співставні з ризиками засновників або акціонерів бізнесу. 3. У чому відмітні особливості підходу до кредитування ІП ФіаБанком? Умови та порядок кредитування практично ідентичні у всіх банках, оскільки це регулюється законодавством. Відмінності одних банків від інших полягає лише в пріоритетних економічних галузях і підході до клієнта: швидкості обслуговування та обробки документів.

Регіональні банки більш трепетно ставляться до клієнтів і швидше роблять оцінку їх випадків. Просто тому, що ми всі живемо поряд і знаємо своїх клієнтів в обличчя. Безумовно, ми зацікавлені в їхньому розвитку і економічної стабільності.

Ми намагаємося розібратися в нюансах ведення кожного бізнесу: від золотодобування до будівництва житла. Серед особливостей роботи ФіаБанка з клієнтами - максимальна відкритість і залученість банку в процес. Ми вибудовуємо прогноз фінансової діяльності клієнта, оцінюючи можливості розвитку галузі та перспективність ринку. Не завжди цей момент є для клієнтів приємним. Особливо болісно його сприймають ті, хто живе надією на швидке відновлення фінансово-технологічних ланцюжків «з минулого».

А ось тим, хто адекватно оцінює ситуацію, ця діяльність банку допомагає критично поглянути на проблеми і знайти додаткові аргументи, щоб підтвердити і можливість розвитку свого бізнесу не тільки для банку, але і для себе. В результаті окрім відмінного банківського обслуговування, клієнт отримує ще й консалтингові послуги, реально допомагають у розвитку бізнесу. За цей клієнти в результаті і бувають нам вдячні. 4. Які необхідно зібрати документи? Абсолютно повний список можна подивитися на нашому сайті (http://www.fiabank.ru/service/credit/howto).

Представлений на нашому сайті перелік документів є обов'язковим для розгляду заявки на видачу або реструктуризацію кредиту, але не є обмеженим. У разі необхідності кредитний інспектор має право запросити інші документи, що стосуються як юридичної, так і фінансової сторони діяльності позичальника. І не треба забувати, що надання неповної чи недостовірної інформації є підставою для відмови у видачі (реструктуризації) кредиту.

5. Які терміни розгляду заявки кредиту, скільки часу фактично проходить від часу подачі заявки ІП до видачі (місяців)? Ми намагаємося якомога сильніше скоротити розрив за термінами між подачею заявою і видачею кредиту. Не завжди все гладко, але в більшості випадків займає від 3-ьох до 7-ми робочих днів, але це за наявності всіх необхідних документів 6. Кредити для індивідуальних підприємців у цифрах у Вашому Банку? За даними Агенства «РБК.Рейтинг» за підсумками I півріччя 2009 року ЗАТ «ФІА-БАНК» займає 23 місце за обсягом виданих кредитів малому і середньому бізнесу 7. На Ваш погляд, що вигідніше для ІП: взяти кредит на розвиток бізнесу або споживчий кредит, як фізичній особі? Тут важко дати однозначну відповідь.

Потрібно розвивати бізнес, який матиме попит. Можна розвивати і нанотехнологи, але ж при цьому люди все одно будуть потребувати общебазових соціальних умовах для життя. Людям потрібна їжа, квартири, машини, холодильники.

Це базові потреби, задовольнивши які, ми сміливо можемо розвивати інновації. І інновації потрібно робити не на порожньому місці. Вони в першу чергу повинні стосуватися тих самих базових потреб населення, таких як: випуск продуктів харчування, будівництво житла, випуск ліків, а найголовніше - російських побутових товарів: стільникових телефонів, чайників і прасок. Сьогодні потрібно зберегти діючий бізнес та боротися за його виживання.

Підприємцям потрібно йти в ті області, без яких не може жити людина. Не може жити без часнику? Значить потрібно вирощувати часник. Ні м'яса? Значить потрібно вирощувати свиней і корів.

Здешевлювати за допомогою інновацій вартість автомобілів і житла. Коли до мене приходили за кредитом на виробництво мітел, я зрозумів, що це дійсно інновація. Адже наші двірники у всій країні роблять мітли з якихось прутів і гілок. І такий віник коштує 1 долар і живе недовго.

А тут прийшли люди, які вирішили робити мітли з щіток, яких багато залишилося від автоматичних мийок. І вони почали робити віники, які також коштують 1 долар і живуть 1 рік. І заробили на цьому гроші.

Ось це прорив і інновація. 8. Ваша порада тим ІП, які потрапили в скрутне фінансове становище і при цьому мають зобов'язання перед банком. Схема така ж, як і у фізосіб. А саме, ми передбачаємо можливість реструктуризації заборгованості позичальників.

Умови реструктуризації підбираються індивідуально для кожного позичальника, при цьому банк приділяє найпильнішу увагу саме оцінці фінансового становища позичальника, оцінює як його поточну ситуацію, так і можливість відновлення його фінансового становища в осяжному майбутньому - в разі якщо шансів на відновлення не передбачається, то потрібно говорити не про реструктуризацію, а про вихід із кредитних відносин з найменшими втратами для банку і клієнта. Леся Хіхліч, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Агропромкредит збільшив ліміт споживчого кредиту 23 січня 2012 0:00 Ліміт споживчого кредиту «Родина», наданого банком «Агропромкредит», збільшений до трьох мільйонів рублів.Тепер кредит ... Більше

Росгосстрах БАНК пропонує МСБ рефінансування в сумі до 20 млн руб 18 вересня 2012 17:26 Програму рефінансування від Росгосстрах БАНКу тепер може використовувати в своїх ... Більше

Розстрочка платежу, відстрочка платежу - угода, договір З точки зору законодавства і розстрочка, ... Більше

Євразійський банк розвитку (ЄАБР) підписав Меморандум про взаєморозуміння з компанією Deere Credit Inc (DCI) 16 липня 2012 10:03 Євразійський ... Більше

Алтайенергобанк весь рік святкуватиме своє 20-річчя 21 березня 2012 15:29 Алтайенергобанк святкує свій двадцятий день народження.Розрахований свято на весь ... Більше

Популярне