Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » ФК Політекс особливості послуг факторингу


ФК Політекс: особливості послуг факторингу

ФК Політекс просуває свої послуги в області факторингу в мережі Інтернет

Володимир Ємельянов, Генеральний директор фінансової компанії «Політекс», Голова Ради партнерства НП СЕФФК «Федерація факторингова компанія», а також один з родоначальників факторингового бізнесу в Росії пояснює читачам Занімаем.ру, ніж факторинг відрізняється від кредиту та інших традиційних видів фінансування, розповідає про видах факторингу і про те, в чому полягають його ефективність і зручність. Занімаем.ру: Володимир Юрійович, як Ви оцінюєте обізнаність ваших потенційних клієнтів про можливості та переваги звернення до послуг факторингу? Що бізнес повинен знати про факторинг?

Володимир Ємельянов: На жаль, на даний момент більшість російських бізнесменів або взагалі не мають уявлення про факторинг або неправильно розуміють суть факторингу. Тому дуже важливо популяризувати факторинг і правильно розповідати про нього бізнес-спільноті. Така діяльність активно ведеться нами разом з Федерацією факторингова компанія в рамках різних заходів для представників російського бізнесу.

  Бізнесу важливо розуміти сутність факторингу, його багатофункціональність і реальний ефект, який він може принести компанії в кожному конкретному випадку.

Факторинг - гнучкий інструмент, який дозволяє пропонувати індивідуальні фінансові рішення для різних компаній в залежності від специфіки їх бізнесу і потреб.

Дуже важливо, щоб представники бізнесу розуміли відмінності факторингу від кредиту та інших традиційних інструментів фінансування і представляли порядок здійснення факторингової угоди. Занімаем.ру: Чи існують галузі економіки, в яких факторинг не застосуємо?

Володимир Ємельянов: Факторинг може застосовуватися практично у всіх галузях, включаючи торгівлю, виробництво та надання послуг. Скористатися ним можуть компанії різних типів, що представляють як малий, середній, так і великий бізнес. Постачальники товарів і послуг, виробники та дистриб'ютори при розрахунках усередині Росії можуть використовувати факторинг з регресом або без регресу.

Для покупців товарів і послуг буде цікавий реверсивний (зворотний) факторинг. Експортери та імпортери можуть використовувати міжнародний факторинг.

Головна умова застосування факторингу - Постачальник і Покупець повинні використовувати відстрочку платежу (комерційний кредит) у розрахунках між собою. Зараз відстрочку платежу використовують практично всі компанії, які працюють у галузях з високим рівнем конкуренції та відсутністю монополій. Серед наших клієнтів представники таких галузей, як торгівля продуктами харчування, товарами народного споживання, електронікою та інших.

Єдина галузь, де зараз існує законодавча заборона на використання факторингу - алкогольна, однак і ця заборона може бути знята вже в самий найближчий час.  Занімаем.ру: Що відрізняє ФК «Політекс» від інших компаній, що надають послуги факторингу?

Володимир Ємельянов: Наша компанія пропонує повноцінні послуги факторингу в класичному розумінні цього слова, тобто ми надаємо клієнтові комплекс високотехнологічних послуг, який включає, крім фінансування, також аналіз та оцінку покупців, управління дебіторською заборгованістю, захист від ризику неплатежу дебітора (при факторингу без регресу ), стягнення простроченої заборгованості. Зараз багато учасників ринку факторингу надають своїм клієнтам лише послугу фінансування під дебіторську заборгованість, яку, однак, вони називають факторингом. ФК «Політекс» володіє спеціалізованими факторинговими методиками і технологіями, а також командою професіоналів з великим досвідом роботи в факторинг.

Крім того, ми використовуємо систему автоматизації факторингових операцій SmartFactor, яка успішно зарекомендувала себе в Росії і СНД і дозволяє нашим клієнтам здійснювати свої операції в режимі реального часу. Також сьогодні ми, мабуть, єдині, хто пропонує справжній електронний факторинг з юридично значимої електронно-цифровим підписом.

Занімаем.ру: Отже, які ж види факторингу доступні вашим клієнтам?

Володимир Ємельянов: Ми пропонуємо нашим клієнтам повну лінійку факторингових послуг: факторинг з регресом, факторинг без регресу, міжнародний факторинг (експортний та імпортний), реверсивний (зворотний) факторинг, гарантійний факторинг. Це максимально можливий набір факторингових продуктів для російського ринку. Крім того, ми розробляємо індивідуальні схеми роботи і комбінуємо різні продукти відповідно до потреб наших клієнтів.

Будь-який з наших продуктів передбачає можливість використання Постачальником технології електронного факторингу, завдяки якому клієнт зможе бачити всю інформацію про своїх поставках, виплачений фінансуванні, нарахованих комісіях і погашенні платежів від покупців в режимі онлайн.

Покупці також стають учасниками електронного документообігу та можуть підтверджувати та змінювати інформацію про вжиті поставках, використовуючи електронно-цифровий підпис.

Занімаем.ру: Володимир Юрійович, кому буде цікавий, наприклад, регресний факторинг? Як працює його механізм?

Володимир Ємельянов: Факторинг з регресом дозволяє Постачальнику отримати фінансування під відступлення своєї дебіторської заборгованості при поставці товарів або наданні послуг з відстрочкою платежу. Надаючи відстрочку платежу своїм покупцям, Постачальник своїми оборотними коштами фактично їх кредитує, що не тільки знижує його показники оборотності, але і приводить до появи додаткового ризику несвоєчасного платежу Покупця. За допомогою факторингу з регресом Постачальник отримує можливість перетворити наявну дебіторську заборгованість в гроші, які може використати для поповнення своїх оборотних коштів і прискорення оборотності своєї продукції, а також отримати цілий ряд додаткових факторингових послуг.

  Постачальник отримує фінансування після надання документів, що підтверджують поставку, в ФК «Політекс». На це зазвичай іде не більше 1-2 днів. ФК «Політекс» також пропонує послуги факторингу без регресу, коли факторингова компанія бере на себе ризик неоплати поставки Покупцем.

Занімаем.ру: А в чому полягають особливості реверсивного факторингу?

Чому його називають закупівельними факторингом?

Володимир Ємельянов: Реверсивний факторинг розроблений спеціально для великих покупців товарів і послуг, які зазвичай працюють з великою кількістю постачальників. Основне завдання покупців в рамках роботи з постачальниками зазвичай полягає у підвищенні економічної ефективності процесу закупівель. Використання відстрочки платежу при розрахунках з постачальниками, поза всяких сумнівів, дозволяє підвищити ефективність закупівель.

Отримуючи відстрочку платежу, покупець може збільшити обсяг закупівель, розширити асортимент і спланувати фінансові потоки. Тому покупці практично завжди зацікавлені в отриманні відстрочки на якомога більш тривалий термін і саме вони часто виступають ініціатором роботи по схемі реверсивного (зворотного або закупівельного) факторингу. Механізм реверсивного факторингу дозволяє ФК «Політекс» запропонувати постачальникам 100%-е фінансування їх поставок (на відміну від класичного факторингу, коли фінансування становить максимум 90% від суми поставки) на адресу конкретного покупця, а покупцеві - додаткову відстрочку платежу (на додаток до відстрочення , наданої йому постачальниками).

Таким чином, і постачальник, і покупець отримують взаємну вигоду від подібного тристоронньої співпраці.

Перед початком роботи укладається тристоронній договір між Постачальником, Покупцем та ФК «Політекс».

  Крім того, в рамках реверсивного факторингу Постачальник і Покупець можуть довільним чином за домовленістю розділити між собою витрати. Будь-який вид комісії або її частина можуть оплачуватися або Постачальником, або Покупцем.  Занімаем.ру: Які основні послуги ФК «Політекс» пропонує в області міжнародного факторингу?

Наскільки актуальним і затребуваним є міжнародний факторинг для російської фінансової сфери і, зокрема, для підприємств малого та середнього бізнесу?

Володимир Ємельянов: ФК «Політекс» пропонує своїм клієнтам два види міжнародного факторингу: експортний та імпортний. На жаль, на сьогоднішній день міжнародний факторинг ще не набув широкого поширення в нашій країні, його оборот складає не більше 1% від загального обсягу російського ринку факторингу. Це викликано необізнаністю більшості російських бізнесменів про дану послугу, а також недосконалістю російського законодавства, яке створює перешкоди для розвитку міжнародного факторингу в нашій країні.

Для малих і середніх підприємств, які ведуть зовнішньоторговельну діяльність і застосовують відстрочку платежу в розрахунках, міжнародний факторинг може стати зручним інструментом фінансування та захисту від ризиків, властивих міжнародній торгівлі. Особливо це актуально для них, оскільки саме малому і середньому бізнесу в силу високих вимог до клієнтів дуже часто недоступні банківські інструменти фінансування і забезпечення міжнародних розрахунків (банківська гарантія, акредитив та інші). Ми розглядаємо угоди міжнародного факторингу з лімітом фінансування від 1 млн. рублів, тому невеликі компанії можуть без проблем скористатися міжнародним факторингом в ФК «Політекс».

Занімаем.ру: Цікаво, в чому полягає різниця між експортним факторингом і факторингом імпортним?

Володимир Ємельянов: Експортний факторинг дозволяє російській компанії-експортеру отримати фінансування своїх поставок з відстрочкою платежу на адресу іноземного імпортера. Експортний факторинг працює за однією з двох моделей: прямий експортної або двухфакторной. При прямій експортної моделі ФК «Політекс» працює з покупцем-імпортером прямо: проводить оцінку покупця, управління дебіторською заборгованістю та її моніторинг.

Така модель використовується, коли Експортер та Імпортер розташовуються в сусідніх країнах, наприклад при роботі з експортом в ряд країн СНД (Білорусь, Україна). У двофакторної моделі міжнародного факторингу угода проходить за участю двох Факторів з країни експортера та імпортера (Експорт-фактора і Імпорт-фактора відповідно). Експорт-фактор фінансує постачальника, а Імпорт-фактор здійснює оцінку покупця і контроль за своєчасністю його оплат.

  Взаємодія з двофакторної моделі зазвичай здійснюється в рамках міжнародних факторингових асоціацій. ФК «Політекс» є членом міжнародної факторингової асоціації International Factors Group, що об'єднує понад 150 факторингових компаній і банків з більш ніж 50 країн світу.

Членство в International Factors Group дозволяє нам запропонувати своїм клієнтам широкі можливості з фінансування імпорту з різних країн світу. Імпортний факторинг дозволяє імпортерам купувати товар за кордоном з відстрочкою платежу. Постачальник повинен звернутися до Експорт-фактору в своїй країні, щоб той самостійно або в рамках двофакторної моделі за допомогою Імпорт-фактора провів оцінку платоспроможності Імпортера та встановив ліміт фінансування.

ФК «Політекс» виступає Імпорт-фактором у подібних угодах та проводить оцінку російських імпортерів. 

Занімаем.ру: Яку вигоду може гарантувати компанії грамотне та ефективне управління дебіторською заборгованістю? Які різновиди факторингу надають компанії-клієнтові таку можливість?

Володимир Ємельянов: Дебіторська заборгованість є найважливішим активом для переважного числа російських підприємств. Її несвоєчасне погашення приводить до «заморожування» оборотних коштів компанії та необхідності шукати нові джерела фінансування, що призводить до додаткових фінансових витрат. Прострочення з боку покупців можуть призвести до того, що компанія в свою чергу не зможе вчасно розплатитися зі своїми постачальниками.

Незважаючи на важливість управління дебіторською заборгованістю в діяльності компанії, лише великі підприємства володіють фахівцями, які професійно займаються цим питанням.

Більшість компаній або взагалі не приділяють цьому уваги, або ведуть таку роботу «стихійно» силами співробітників відділу продажів або бухгалтерії. Факторингова компанія може запропонувати своїм клієнтам професійний аутсорсинг функцій по управлінню дебіторською заборгованістю, наприклад: - аналіз існуючих і нових Покупців і встановлення для них лімітів фінансування; - відстеження своєчасної оплати Покупцями; - збір простроченої заборгованості; - захист від ризику неплатежу Покупця. Управління дебіторською заборгованістю входить в комплекс факторингових послуг і при факторингу з регресом, і при безрегрессного факторингу.

В рамках даної послуги ФК «Політекс» проводить моніторинг платоспроможності Покупців, перевіряє дійсність поставок і наявність повернень і заперечень з боку Покупців, регулярно відстежує фінансовий стан покупців.

У разі прострочення платежу проводиться постійна робота з Покупцями.

Ми консультуємо наших клієнтів і допомагаємо їм вибудувати правильну систему роботи з покупцями з відстрочкою платежу: грамотно скласти договір поставки, визначити термін відстрочки для різних покупців і можливий обсяг відвантажень з відстрочкою платежу. Як результат, професійне управління дебіторською заборгованістю дозволяє Постачальнику поліпшити платіжну дисципліну своїх Покупців, отримати своєчасну інформацію по портфелю дебіторської заборгованості, необхідну для прийняття управлінських рішень, скоротити витрати на персонал і залучення позикових коштів. Занімаем.ру: Володимир Юрійович, що являє собою гарантійний факторинг?

Яким клієнтам Вашої компанії така послуга буде цікава в першу чергу?

Володимир Ємельянов: Гарантійний факторинг (або «матьюріті-факторинг») дає можливість Постачальнику отримати фінансування за відступленої поставці в заздалегідь визначений день, наприклад в останній день відстрочки платежу. Таким чином, Постачальник може заздалегідь спланувати фінансові надходження і отримати гарантований платіж від Фактора. Дуже часто Постачальник зацікавлений в отриманні оплати в термін відстрочки платежу, щоб не залежати від можливих прострочень Покупця.

  Крім того, при гарантійному факторингу, клієнт може серйозно заощадити, так як він не буде сплачувати комісію за фінансування за весь строк фактичної відстрочки платежу, як при звичайному факторингу.

Занімаем.ру: Тепер, коли, сподіваюся, наші читачі знають про факторинг набагато більше, мені б хотілося запитати: що входить в пакет документів, який необхідно подати для розгляду заявки на факторингове обслуговування в ФК «Політекс»?

Володимир Ємельянов: Для попереднього аналізу ми просимо клієнтів представити фінансову звітність компанії (бухгалтерський баланс і звіт про прибутки і збитки) за останні п'ять звітних періодів і інформацію про покупців, яких планується передати на факторингове обслуговування. Надалі необхідно представити комплект установчих та правовстановлюючих документів. Занімаем.ру: Як розраховується вартість ваших послуг?

Володимир Ємельянов: ФК «Політекс» стягує з клієнтів три комісії: комісія за обробку документів по поставці, виражена в рублях, комісія за фінансування, виражена у відсотках річних, і комісія за факторингові послуги, виражена у відсотку від уступленного Фактору грошової вимоги. Комісія за обробку документів зазвичай виражається у фіксованій сумі, яка стягується з кожної поставки. Комісія за фінансування розраховується за строк від дати виплати фінансування до дати надходження від Дебітора оплати.

Комісія за факторингове обслуговування залежить від числа Дебіторів, переданих на обслуговування та обсягу відступлених вимог.

  Для простоти розрахунку вартість факторингових послуг прийнято приводити до єдиної ставки від суми відступленої вимоги.

Занімаем.ру: Володимир Юрійович, які перспективи розвитку факторингового обслуговування малого та середнього бізнесу в нашій країні в цілому, і в якому напрямку планує працювати ФК «Політекс» в найближчому майбутньому?

Володимир Ємельянов: На мій погляд, малий та середній бізнес - один з найбільш перспективних сегментів факторингового ринку. Його частка в загальному обсязі угод постійно зростає. Однак сьогодні багато факторингові компанії і банки не працюють з малим бізнесом, встановлюючи нижню межу ліміту фінансування в розмірі від 100 мільйонів рублів і вище.

  Ми активно працюємо з малим / середнім бізнесом і приймаємо на обслуговування клієнтів з обсягом фінансування від 1 млн. рублів.

У цьому році наша компанія планує приділити ще більшу увагу саме цієї категорії клієнтів.

  У 2012 році ми запустили повноцінну лінійку факторингових продуктів і були визнані ринком кращим стартував факторинговим проектом року. У 2012 році ми плануємо нарощувати наш клієнтський портфель, готуємо цікаві галузеві пропозиції, зокрема, для енергетики, сфери послуг та інших галузей. Активно продовжуємо розвивати і популяризувати факторинг для покупців в рамках реверсивних операцій.

Ми плануємо також активно розширювати регіональну присутність і зробити факторинг доступним для компаній з різних суб'єктів РФ.

Як раз зараз ми відкриваємо представництво в Санкт-Петербурзі і плануємо йти далі в регіони. Вступ до міжнародної факторингову асоціацію International Factors Group дозволяє нам більш активно розвивати зв'язки з факторинговими компаніями по всьому світу і надавати можливість нашим клієнтам працювати з будь-якими країнами за імпортним і експортним факторингом. Марія Ронен, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк Фінінвест г Саратов - кредити, послуги банку Про банк Починаючи з 31 жовтня 1990 року, жителі Саратова можуть користуватися послугами банку «Фінінвест», який ... Більше

Національне Бюро кредитних історій чекає різкого зростання кількості кредитних історій від корпоративних позичальників 2 липня 2012 21:31 Національне ... Більше

Комерційний Банк Інвестиційний Союз ТОВ - огляд роботи Товариство з обмеженою відповідальністю «Комерційний Банк" Інвестиційний Союз "» внесено Банком ... Більше

Кредит в шлюбі - кредитні зобов'язання подружжя, шлюбний договір, розділ кредиту Буває, що ... Більше

Кредити фермерам - сільськогосподарський кредит, Россельхозбанк У «побутовому» розумінні фермери - це ... Більше

Популярне