Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Фінансування держконтракту кредит на висновок і виконання держконтракту держзамовлення від Смоленського Банку


Фінансування держконтракту: кредит на висновок і виконання держконтракту, держзамовлення від Смоленського Банку

Фінансування держконтракту кредит на висновок і виконання держконтракту держзамовлення від Смоленського Банку

У той час як система держзакупівель зазнає серйозних змін, бажання бізнесу працювати за державними контрактами та його потребу в банківських послугах для ефективної організації процесу залишаються незмінними. Дмитро Скоркін, директор департаменту кредитування Московської філії Смоленського Банку, розповів Занімаем.ру про актуальну послугу «Фінансування держконтракту» і спрогнозував розвиток ринку кредитування цієї галузі. Занімаем.ру: Дмитро Володимирович, скажіть, чи відрізняється кредитування держзамовлень від звичайного кредитування бізнесу?

  Дмитро Скоркін: Для банків фактично нічим не відрізняється. Така ж процедура оцінки клієнта, його ділової репутації, фінансової дисципліни, поточного фінансового становища та відсутності загроз його бізнесу. Додатково в допомогу банкам тут визначено цільове спрямування коштів - фінансування державних контрактів.

За рахунок системи контролю виконання цих замовлень з боку держави та оцінки ризиків з боку банку шанс, що клієнт виграє торги, укладе контракт, не виконає його і не отримає гроші - мінімальний. Якщо взяти статистику, дуже рідко виконавці держзамовлень потрапляють в «чорні списки». Тобто для банків кредитування держзамовлень - це фактично кредитування зі зниженим ризиком. Забирається велика кількість зовнішніх негативних чинників.

Якщо позичальник чесно виконує свої зобов'язання, він по-любому отримає гроші і розплатиться з банком. Занімаем.ру: «Смоленський Банк» почав надавати послугу «Фінансування держконтракту» менше року тому. Як ринок відреагував на вашу пропозицію? Скільки кредитів видано за цей час?

Дмитро Скоркін: Ринок не те щоб чекав, він просто задихається без подібних послуг. І потік клієнтів, які хочуть прийти в банк за фінансуванням держзамовлень, - величезний.

Тому що сама система має на увазі використання як мінімум трьох фінансових інструментів для нормального виконання держзамовлень - це тендерний кредит, гарантія виконання зобов'язань по держконтрактом і, безпосередньо, фінансування держконтракту. Смоленський Банк намагається йти назустріч клієнтові. На відміну від багатьох банків ми пропонуємо всі ці три послуги без застави.

Для клієнтів це важливо, і вони часто приходять до нас нехай за більш дорогими грошима, але за менш дискомфортними в плані їх отримання. Тому можна сказати, що ринок на нашу пропозицію відреагував з натхненням. За досить короткий час ми отримали кілька десятків нових клієнтів.

Клієнт, приходячи один раз, залишається надовго, оскільки не обмежується тільки одним контрактом. Якщо все виходить - йде далі, далі ...  Занімаем.ру: Підприємства якій галузі найчастіше звертаються в ваш банк за отриманням такого кредиту?

Дмитро Скоркін: У більшості своїй будівельники. Програма модернізації житлового фонду, фонду дитячих дошкільних закладів, шкіл дозволяє зараз реалізуватися дуже багатьом підприємствам будівельної галузі: і не тільки «монстрам», але і компаніям малого бізнесу, на який наш банк і орієнтований. Дуже часто звертаються транспортні компанії та компанії, що надають послуги, які затребувані в структурі державних замовлень.

Наприклад, у нас є компанії, що займаються транспортним обслуговуванням поліклінік.  Занімаем.ру: На якому етапі участі в тендері Ви рекомендуєте організації звернутися в банк?

Дмитро Скоркін: Всі держзамовлення розігруються на відкритих електронних торгах. Для того щоб зайти на ці торги, клієнт повинен відповідати вимогам замовника, як мінімум. Він зобов'язаний підтвердити свою фінансову спроможність, приславши грошові кошти на цю електронну площадку в якості забезпечувальних заходів за контрактом - і тут Смоленський Банк уже готовий допомогти. У випадку якщо клієнт виграє тендер і відмовиться від контракту, він втратить ці гроші.

У випадку якщо він не змінить свого рішення - потрібно укладення контракту, але без гарантій держконтракти не укладаються. Отже, клієнт знову прийде в банк. І нарешті, заздалегідь оцінивши всі ризики, банк готовий давати гроші клієнтам для початку виконання їх зобов'язань безпосередньо за держконтрактами (адже найчастіше вони полягають без авансів, а виконувати зобов'язання треба). Хочу підкреслити, що в роботі з фінансування держзамовлення Смоленський Банк вибудував цілу ланцюжок, починаючи від заходу клієнта на тендер (електронний майданчик) і закінчуючи реалізацією самого держконтракту. Банк, розуміючи, що часто у клієнта не буде достатньо іммобілізованих активів, щоб забезпечити кредити, і, зваживши всі ризики, пропонує ці продукти без застави.

І настійно рекомендує всім клієнтам приходити до нас, так як у нас це виходить набагато швидше, ніж де б то не було. Клієнти, які до нас зверталися, цінують це. Оскільки оперативність в цьому процесі виходить на перше місце.  Занімаем.ру: Цікаво, чи є різниця в отриманні кредиту на фінансування держзамовлення індивідуальними підприємцями та юридичними особами?

Які документи необхідно подати позичальнику?

Дмитро Скоркін: Існує така практика, що на участь у держконтрактів індивідуальні підприємці не дуже охоче допускаються. Тому 99% звертаються в банк клієнтів - це юрособи. Таки вимоги, пропоновані організаторами торгів, достатньо жорсткі, щоб індивідуальні підприємці в силу структури побудови їх бізнесу могли б відповідати цим вимогам.

  Позичальники надають стандартний набір документів для оцінки фінансового становища, плюс додатково тендерну документацію. І, як правило, ми просимо клієнта дати нам доступ для перегляду його участі на електронній площадці в цілях контролю фактично за всім процесом і, відповідно, за проходженням наших засобів теж. Занімаем.ру: Ваш банк працює на території Москви, Смоленська, а також Московської і Смоленської областей.

Чи може організація з іншого регіону взяти кредит в вашому банку за умови, що вона бере участь у тендері на території вашої присутності? Дмитро Скоркін: Смоленський Банк-таки більше орієнтований на підприємства регіонів своєї присутності. Хоча бувають і виключення, зокрема, недавно ми видали банківську гарантію на виконання держконтракту будівельному підприємству з Якутії.

  Занімаем.ру: На яку максимальну суму та максимальний термін кредитування може розраховувати позичальник? Дмитро Скоркін: Тут необхідно завжди комплексно підходити до реалізації завдання.

Можна ж і на участь в тендерах дати максимально можливий ліміт, але тоді з'являються проблеми в подальшому. Участь у тендері, наприклад, зажадає тільки 5% від початкової вартості держконтракту. Якщо до нас прийде клієнт і запросить на це відразу максимально можливий кредит, то на подальші продукти ліміту вже не залишиться і банк буде змушений наступні етапи фінансування «віддати» іншому банку.

Тому ми із клієнтами заздалегідь обумовлюємо ліміти на кожен з продуктів, виходячи з потенційних можливостей і клієнта, і банку, щоб не вийшло так: пообіцяв - і не дав. Строки фінансування різні. Якщо тендерний кредит завжди короткий - до 2-х місяців, то терміни за гарантіями і кредитами на держконтракт визначаються умовами, встановленими самим держконтрактів. Занімаем.ру: Питання, без якого не обійтися: які процентні ставки?

І яким чином проводиться гасіння кредиту? Дмитро Скоркін: Знову-таки повторюся, наша задача - створити більш комфортні умови для клієнта. Смоленський Банк не може похвалитися ставками на рівні Ощадбанку та інших провідних банків.

Так, вони у нас вище, але беремо ми іншим. Що стосується погашення кредитів, то тендерний кредит гаситься в момент, коли кошти повертаються в банк з електронного майданчика, а погашення кредиту на виконання держконтракту проводиться поступово за рахунок надходження коштів від замовника, який розплачується за вже виконані роботи, чи надані послуги. Занімаем.ру: Дмитро Володимирович, як Ви оцінюєте перспективи кредитування держзамовлень? Чи існують законодавчі перепони для більш масштабного розгортання таких програм?

Дмитро Скоркін: Поки немає перепон, але ринок кредитування держзамовлень не безмежний. Через деякий час на цьому ринку залишаться найактивніші гравці, що спробували освоїти його з самого початку. Або ті гравці, які будуть демпінгувати на ньому в подальшому. Зараз він тільки розвивається.

І на ньому є місце всім, хто хоче допомагати своїм клієнтам і ростити їх. Нашому банку, безумовно, це теж цікаво, і ми активно розвиваємося в цьому напрямі. Олена Кузнєцова, 

спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Кредитування малого бізнесу - думка експертів Питання кредитування малого бізнесу актуальні завжди.Однак з початком кризи багато малі підприємства відчули ... Більше

В офісі Банку Москви на Ліговському проспекті в Санкт-Петербурзі тепер можна оформити будь-яку іпотеку - і власну банку, і ВТБ24 14 серпня 2012 10:46 ... Більше

Ханти-Мансійський банк знизив ставки по іпотеці - іпотека на новобудови 5 грудня 2012 0:00 Процентні ставки по іпотеці Ханти-Мансійського банку були знижені.Зміни торкнулися ... Більше

Промсвязьбанк збільшив мінімальний термін іпотечного кредитування до трьох років 27 липня ... Більше

Як оформити кредитну карту без довідок і чому це можливо Традиційно вважається, що для оформлення кредитної картки потрібно зібрати мало не купу паперів.Проте останнім часом ... Більше

Популярне