Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Домашні гроші мікропозик вдома


«Домашні гроші»: мікропозик вдома

Ринок мікрофінансування починає активно розвиватися в Росії. Компанії пропонують доступні мікропозик як альтернативу банківським кредитам. У чому особливості таких позик і мікрофінансового ринку в цілому, розповідає Андрій Юрійович Бахвалов, Головний виконавчий директор мікрофінансової компанії «Домашні гроші». «Занімаем.Ру»: Андрій Юрійович, компанія «Домашні гроші» працює на ринку мікрофінансування.

У чому особливості даного ринку? Андрій Бахвалов: «Домашні гроші» - найбільша на сьогодні в Росії Мікрофінансовий організація, що надає нецільові мікропозик приватним особам. Ми спеціалізуємося на наданні незабезпечених позик від 10 до 40 тисяч рублів на термін від 2 до 65 тижнів. Надання позики, також як і щотижневі виплати по позиці здійснюються на дому.

Основне завдання ринку мікрофінансування - дати доступ до грошей тим людям, які поки не можуть скористатися банківським продуктом. Компанія «Домашні гроші» публікує кредитну історію в БКІ (бюро кредитних історій), і клієнт, який виплатив все вчасно, має шанс скористатися більш дешевими кредитами банків у майбутньому. Можна сказати, що ми готуємо людей для банківського продукту. Ми і банки не розглядаємо один одного, як конкурентів. По-перше, ми працюємо з більш небезпечною в плані ризику неповернення аудиторією, тому і процентна ставка у нас буде вище.

Банки при видачі своїх кредитів, влаштовують більш жорсткі перевірки, тому що їм важливо утримати ризик неповернень на більш низькому рівні. «Занімаем.Ру»: Коли Мікрофінансовий ринок почав розвиватися в Росії? А.Б.: Ринок мікрофінансування в тій чи іншій мірі існував в сучасній Росії завжди, точніше, з тих пір як перші банки почали працювати в роздрібному сегменті ринку, працювати з картами, впроваджувати передові технології взаємодії з фізичними особами.

Мова про фізичних осіб, оскільки малі суми в кредит завжди отримувало фізична особа. Як економічний, організаційний і соціальний інститут мікрофінансові організації почали формуватися за законом про споживчі кооперативи. Перші паростки були років 5-6 тому.

Перші мікрофінансові організації хлинули на ринок в минулому році після прийняття відповідного закону. Але ось офіційно назвати себе мікрофінансової зараз може тільки та компанія, яка увійшла до державного реєстру мікрофінансових організацій. Компанія «Домашні гроші» отримала відповідне свідоцтво 8 липня 2012. «Занімаем.Ру»: Які програми ви пропонуєте? Які основні умови позики, що видається в «Домашніх грошах»?

А.Б.: У нас є два основні види позики: «Стандартний» та «До зарплати». По позиці «Стандартний» ми видаємо до 25 тисяч рублів максимум на 52 тижні. Продукт «До зарплати» може взяти клієнт, з яким ми вже працювали, і це більш короткі гроші - до 20 тисяч, терміном не більше ніж на місяць.

Для постійних клієнтів ми спеціально зробили додатковий продукт «Клуб», і це вже займ до 40 тисяч на термін до 62 тижнів. На додаток до всього, на сьогоднішній день у нас запущені дві партнерські програми з оплатою 500 рублів за оферту - тобто за кожного приведеного клієнта. Програма «За оферту» працює з фізичними та юридичними особам цікава відвідуваним інтернет-порталам, власникам невеликих магазинів, кредитним брокерам і фізичним особам. «Федеральна» партнерська програма працює з юридичними особами - магазинами, в яких товар видається покупцю під займ. Вона цікава для збутових мереж із федеральним охопленням як інструмент стимуляції продажів, а також для інтернет-магазинів з огляду на те, що виїзд агента на будинок клієнта для оформлення позики є неот'емлемойчастью бізнес-процесу компанії «Домашні гроші».

«Занімаем.Ру»: тобто оформлення абсолютно всіх документів відбувається вдома у позичальника? Яка в загальних рисах процедура видачі позики? А.Б.: Так, на сьогоднішній день ми єдина Мікрофінансовий організація, що пропонує своїм клієнтам повний сервіс на дому.

Це значно спрощує процедуру отримання і повернення позик. Основний принцип роботи і головна відмінність від банків у тому, що остаточне рішення приймає агент при відвідуванні вдома. Агент, приходячи до клієнта, оцінює, як виглядає житло позичальника, який спосіб життя він веде. Щоб не посилати наших менеджерів до осіб, які можуть представляти для них загрозу, попередньо ми перевіряємо заявки call-центру через різні кримінальні бази. Далі агент, обговорюючи з клієнтом суму позики, з'ясовує, чи є у нього можливість погашати суму позики щотижня.

Практично всі наші тижневі платежі менше тисячі рублів, тому клієнтам досить комфортно брати гроші у нас. «Занімаем.Ру»: Андрій Юрійович, а який ризик неповернення на ринку мікрокредитування? Як ви страхуєтеся від неповернень?

А.Б.: В нашій фінансовій моделі закладені 25 відсотків неповернення. Але якщо клієнт вчасно повернув позику, то ризики знижуються в кілька разів. У такому разі ми можемо збільшити суму позики. Крім того, ми створюємо резерви, хоча за законодавством цього не потрібно.

Але так як «Домашні гроші» - публічна компанія, що активно працює на ринку позикових коштів, ми резервуємо гроші під неповернення. «Занімаем.Ру»: Компанія «Домашні гроші» уже відкрила велику кількість регіональних представництв. Чи очікується відкриття нових офісів у найближчому майбутньому? А.Б.: Ми динамічно розвивається.

У наших послуг потребують майже 80% населення країни. Зазвичай банки надають позики людям з документально підтвердженим доходом в розмірі 30 000 рублів або більше. Тому особи, які мають низький або непідтверджений дохід, або особи, що не мають кредитної історії, не мають доступу до роздрібних банківських продуктів. Наша бізнес-модель розроблена для осіб з низьким або непідтвердженими доходом, яким необхідний негайний доступ до кредитних продуктів або які хочуть покращити свій базовий життєвий рівень.

Тому ми ведемо достатньо серйозну регіональну експансію: за останні півроку ми відкрили 40 регіональних представництв. Зараз наші представництва є в 42 суб'єктах РФ від Санкт-Петербурга до Іркутська. І до кінця року ми плануємо мати представництва у всіх регіонах нашої країни. Соня Коркодінова, спеціально для «Занімаем.Ру» Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банки Уфи - кредити в банківських установах Уфи Як відомо, конкуренція змушує шукати нові методи залучення клієнтів.На сьогоднішній день в ... Більше

Кредит - на благо, а не на шкоду! Перш ніж оформляти кредит в банку, варто зважити всі "за" і "проти" і оцінити ... Більше

Кредит по зарплатній картці ощадбанку - як подружитися зі своїм банком. Найчастіше, після початку будь-якої співпраці з банком, його представники будуть всіляко намагатися ... Більше

Сергій Шпетер: «Головне завдання професійного колектора - встановити контакт із ... Більше

Бюро кредитних історій - Національне бюро кредитних історій та інші БКІ в Росії Бюро кредитних історій (БКІ) збирає ... Більше

Популярне