Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Денис Лисак Завдання брокера з'ясувавши всі обставини клієнта підібрати йому оптимальну програму до


Денис Лисак: «Завдання брокера, - з'ясувавши всі обставини клієнта, підібрати йому оптимальну програму кредитування»

Кредитні карти Росгосстрах БАНКУ тарифи умови обслуговування спеціальні пропозиції

Що таке «кредитний брокер»? Чим така організація може допомогти позичальникам? Яка ситуація на сучасному ринку іпотечних кредитів? - На питання Занімаем.Ру відповідає Денис Лисак, генеральний директор консалтингової групи «НеваФінанс».

«Занімаем.Ру»: Поясніть, будь ласка, функцію кредитного брокера. Денис Лисак: Діяльність кредитного брокера направлена на допомогу потенційному позичальникові в отриманні кредиту. Завдання брокера, - з'ясувавши всі обставини клієнта, підібрати йому оптимальну програму кредитування. Найчастіше потенційний позичальник не може або не має часу розібратися у величезній кількості пропозицій по кредитуванню, оскільки в рекламі банки вказують, як правило, мінімальні вимоги і найбільш вигідні умови, під які підпадають не всі люди, які бажають отримати кредит.

В арсеналі кредитного брокера буває близько 20 банків-партнерів з різними програмами кредитування, так само брокер на підставі досвіду володіє достовірною інформацією про можливості отримати кредит саме по заявленим умовам і з певним пакетом документів. Звернувшись до брокера, клієнт отримує всебічну консультацію з питань кредитування, підбір найбільш вигідною кредитної програми, виходячи з запитів клієнта, докладне пояснення за списком необхідних від клієнта документів. Брокер прямо зацікавлений у якнайшвидшому вирішенні фінансового питання клієнта, тому він активно бере участь в переговорах з банком з питання швидкого розгляду заявки. «Занімаем.Ру»: Наскільки послуги брокера можуть «здорожити» кредит? Д. Л.: Безумовно, послуги брокера оплачуються клієнтом, і це його прямі витрати.

Однак, як показує практика, отримання кредиту за допомогою брокера це економія часу, так як немає необхідності самому обдзвонювати банки, їздити назустріч з менеджером банку, і грошей, так як брокер підбере програму кредитування з оптимальним поєднанням процентної ставки, терміну кредиту. Основними клієнтами кредитного брокера є люди, у яких немає часу займатися спілкуванням з банками, і ті, які не хочуть розбиратися в тонкощах умов та вимог всіх банків для знаходження найбільш вигідних для себе умови. Якщо звернути увагу на програми іпотечного та автокредитування, то тут брокер може запропонувати своїм клієнтам знижки по процентних ставках по кредиту або зниження різних комісій банку, що, при довгостроковому кредитуванні, призведе до вигоди для позичальника.

«Занімаем.Ру»: Як відрізнити сумлінного брокера від недобросовісного? Д. Л.: Це досить актуальне і складне питання для сьогоднішнього ринку кредитних брокерів. У цьому питанні слід говорити скоріше про те, як не стати жертвою шахраїв. Добросовісний кредитний брокер - це завжди зареєстроване у встановленому законом порядку юридична особа або індивідуальний підприємець.

Брокер завжди працює на підставі договору з клієнтом. Останнім часом всі великі брокери мають відвідувані інтернет-сайти, де представлена вся інформації про компанію, пропозиції за програмами кредитування, публікуються новини та статті на актуальні теми. Необхідно звертати пильну увагу на джерело, з якого ви дізналися про брокері. Якщо це реклама на стовпі або стіні будинку із зазначенням тільки номера телефону (як правило, мобільного), то дуже великий шанс потрапити в руки до шахраїв. Нормальний брокер рекламує свої послуги, не приховуючи назва, адреса і телефон компанії, і ніколи не буде рекламувати свої послуги з порушенням закону.

При відвідуванні офісу кредитного брокера можна поцікавитися наявністю договорів з банками-партнерами. Це показник офіційності брокера. «Занімаем.Ру»: Яке ставлення банків до діяльності брокерського бізнесу? Д. Л.: За останні роки банки вже звикли до існування кредитних брокерів і зрозуміли необхідність співпраці з ними. Для банку брокер - це відокремлений канал продажів власних послуг.

Брокер відправляє в банк заявку від клієнта, яка відповідає всім вимогою банку та належним чином оформлене, таким чином, співробітник банку не витрачає час на первинне спілкування з клієнтом і пояснення за обсягом та правильності заповнення і подання необхідних документів. Брокер бере на себе функції з роз'яснення клієнтові всіх нюансів конкретної банківської програми - процентній ставці, терміні кредиту, додаткових комісій за обслуговування кредиту, порядок і умови погашення кредиту. Банк при такому співробітництві одержує повністю підготовлене до розгляду кредитне досьє і не витрачає час на самостійно залучення клієнта і спілкування з ним.

На сьогоднішній момент в Санкт-Петербурзі практично всі банки, за винятком поодиноких випадків, співпрацюють з брокерами. «Занімаем.Ру»: Як змінилася ситуація на ринку іпотеки в порівнянні з минулим роком? Д. Л.: Іпотечне кредитування поступово намагається нарощувати обсяги.

Однак розвиток сьогодні відбувається дуже однобічно. Більшість банків видає іпотечні кредити за програмами Агентства з іпотечного житлового кредитування (АІЖК), що зводить до мінімуму конкурентну боротьбу між банками за клієнта. Для банків такі програми є найменш ризикованими, оскільки комерційний банк в перебігу короткого часу після видачі кредиту робить продаж таких кредитів АІЖК, а виручені кошти знову направляє на видачу кредитів.

Як і раніше тільки невелика кількість банків крім програм АІЖК пропонує клієнтам власні програми кредитування за адекватними ставками. Основний упор робиться на програми кредитування житла на вторинному ринку. Ставки по таких кредитах починаються від 11% річних за програмами АІЖК і від 12% за власними програмами банків. «Занімаем.Ру»: Надання застави є обов'язковою умовою для отримання іпотеки?

Чи є тут «небезпечні» місця в договорах, на які варто звернути увагу позичальникам? Д. Л.: Іпотечне кредитування завжди має на увазі наявність заставу у вигляді нерухомості. Це може бути як нерухомість, що купується, так і вже наявна у власності нерухомість.

Наявність застави для банку це можливість видати кредит на тривалий термін з мінімальними процентними ставками. Що стосується договорів, порада одна - уважно читати всі пункти і консультуватися в разі виникнення питань. Ще до моменту подачі заявки на розгляд в банк слід отримати інформацію про всі комісіях, додаткових умовах і майбутні витрати по угоді. У договорі так само слід уважно читати пункти про комісії, порядок та умови дострокового погашення кредиту, додаткових вимогах щодо надання документів.

«Занімаем.Ру»: Якщо брати довгостроковий позику з метою придбання житла, до кого вигідніше звернутися: до банку або до іншої організації (кредитним кооперативу, наприклад)? Д. Л.: Складно відповісти на це запитання, оскільки ми працюємо виключно з банками та з кредитними кооперативами не перетинаємося. На мою особисту думку, якщо позичальник планує отримати довгостроковий кредит, то іпотека - правильний вихід з ситуації.

Якщо клієнт націлений на ринок житла, що будується і готовий за короткий термін виплатити вартість квартири (приблизно в термін до 3 років), то кращим рішенням буде розстрочка від забудовника. Михайло Манокін, спеціально для «Занімаем.Ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Оформити іпотеку на «вторинку» в ШПФ можна по одному ... Більше

Робота Ощадбанку Росії - робота з фізичними, юридичними особами Про якому би напрямку банківської діяльності не заходила мова, Ощадбанк ... Більше

Документи для кредиту юридичних осіб - банківські кредити юридичним особам Побіжний аналіз сайтів великих банків показує, що повного переліку документів, які необхідно надати позичальнику ... Більше

Кредит під заставу земельної ділянки - іпотечні та інші кредити під заставу землі Отримати кредит під заставу земельної ... Більше

Кредит готівкою або кредитна карта Багато хто задається питанням, що ж все-таки краще, кредит або кредитна карта.Кредит готівкою - це не заповнює ресурс, а дана ... Більше

Популярне