Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Борис Ротенштейн про іпотеку і споживчому кредитуванні


Борис Ротенштейн про іпотеку і споживчому кредитуванні

Ханти-Мансійський банк знизив відсоток річних за програмами іпотечного кредитування на вторинному ринку

На запитання «Занімаем.Ру» про можливості іпотечного та споживчого кредитування, наданого сучасними російськими банками, відповів Борис Ротенштейн, представник компанії «100 Кредітов.ru». «Занімаем.Ру»: Влітку АІЖК виступило з прогнозом зростання загального обсягу ринку іпотечного кредитування, змінивши прогнозовану суму з 280-320 до 320-360 мільярдів рублів. На ваш погляд, наскільки вірогідний даний прогноз? Борис Ротенштейн: Російський ринок іпотечного кредитування, дійсно, поступово стабілізується.

Ряд фінансових установ країни в поточному році досягли у своїй роботі таких же високих показників, як і до початку економічної кризи. Ми з оптимізмом дивимося в майбутнє і вважаємо, що зростання числа іпотечних кредитів буде спостерігатися і надалі. Але говорити про довгострокову тенденцію, про конкретні цифри і терміни ще досить рано.

Ряд проблем, які виникли в банків під час кризи, вже вирішені. Положення фінансових установ стало більш стійким, але деякі ризики ще залишилися. Є ще досить багато проблем, для вирішення яких потрібно не менше двох років.

Довгострокові прогнози про іпотечному ринку Росії можна буде робити тільки через два-три роки. «Занімаем.Ру»: Який мінімальний дохід потрібно мати сім'ї, щоб претендувати на іпотечний кредит? Б. Р.: Мінімальний дохід сім'ї, необхідний для оформлення іпотеки, залежить, від багатьох факторів: від регіону проживання позичальника, суми кредиту, розміру початкового внеску, який позичальник готовий внести безпосередньо при оформленні угоди, та інших показників.

За нашою інформацією, на сьогоднішній день дохід сім'ї, яка бажає оформити житло в кредит, повинен бути не менше 50 тисяч рублів. На жаль, російська сім'я, доходи якої менше наведеної суми, найімовірніше, не зможуть оформити кредит. Ми сподіваємося, що Уряд РФ займається розробкою програм, які б дали можливість оформити іпотеку і тим громадянам, доходи яких нижче цього рівня. На даний момент ні однієї такої державної програми урядом не впроваджено. «Занімаем.Ру»: Що робити людям, чия офіційна зарплата нижче неофіційного доходу?

Б. Р.: Ні для кого не є таємницею, що певна частина населення Росії отримують так звану сіру заробітну плату. У даний момент майже у всіх фінансових установах є можливість оформити кредит тим клієнтам, чиї доходи складаються як з офіційних, так і неофіційних. Багато банків приймають до розгляду не тільки довідку про зарплату, оформлену за формою 2-ПДФО.

Існують різні програми банків, що враховують сірі доходи клієнтів, які підтверджуються довідкою про доходи, складеної за формою. «Занімаем.Ру»: Чи можлива в майбутньому кредитна підтримка слабозахищених верств населення? Б. Р.: На сьогоднішній день програми кредитування, які б давали можливість оформити кредит соціально незахищеним верствам населення, розвинені дуже слабко. У деяких банках існує ряд програм для черговиків житла з використанням субсидії, наприклад, уряду Москви.

Але процентна ставка за цими кредитами все одно дуже висока і неприйнятна для більшості населення країни. Ми сподіваємося, що Уряд РФ розробить і впровадить в країні державні програми, які б давали можливість взяти іпотечний кредит саме таким громадянам. «Занімаем.Ру»: Останній рік банки частіше стали відмовляти позичальникам.

Як ви думаєте, після остаточної стабілізації економіки банки знизять вимоги? Б. Р.: У поточному році ситуація на фінансовому ринку покращилася, банки стали більш лояльними по відношенню до своїх клієнтів. Банкіри оцінюють фінансовий стан позичальників і аналізують їх кредитоспроможність не так суворо, як ще зовсім недавно, буквально рік тому, після настання кризи. Фінансові установи постійно розробляють нові програми кредитування, різні акції, знижують свої відсоткові ставки. Безумовно, після остаточної стабілізації економіки банки стануть ще менш вимогливими по відношенню до своїх клієнтів.

Звичайно, існує ризик, що таким чином фінансові установи знову почнуть видавати позики населенню з низькими заробітними платами, непідтвердженими доходами, і знову істотно зросте ризик збільшення частки прострочених кредитів в кредитних портфелях банків. «Занімаем.Ру»: Чи можливе одержання іпотечного кредиту для російської квартири в закордонному банку? Б. Р.: Оформити кредит на нерухомість, що знаходиться в Росії, можна тільки лише у фінансовій установі, яка здійснює свою діяльність на території Російської Федерації.

Взяти іпотеку в іноземній фінансовій установі на купівлю російського житла не можна, але цілком можливим є оформлення громадянином Росії в іноземному банку іпотечного кредиту на житло, що знаходиться закордоном. Варто відзначити, що умови кредитування іноземних банків є досить привабливими. Наприклад, росіянин може оформити в турецькому банку кредит на нерухомість з платою за користування грошима 7% річних, але однією з обов'язкових умов кредитування є знаходження об'єкта іпотеки у Туреччині. «Занімаем.Ру»: У якій валюті брати іпотеку вигідніше?

Б. Р.: Це питання з області валютних ризиків. Низькі ставки за кредитами в доларах компенсуються ризиком зростання курсу долара по відношенню до рубля, передбачити який в довгостроковій перспективі неможливо. Я думаю, жоден з фінансових аналітиків на даний момент не готовий однозначно відповісти, в якій валюті повинен оформляти іпотеку вітчизняний позичальник, щоб кредит був для нього найменш витратним і в той же час найменш ризикованим.

Єдине, що я можу порекомендувати, це оформляти довгострокові іпотечні кредити у валюті основного доходу позичальника. Більшість громадян Росії отримують заробітну плату в національній валюті, отже, таким громадянам слід оформляти іпотеку в рублях. Можливо, такий кредит і не дозволить клієнтові істотно заощадити на оплаті за користування грошима, зате він і не несе в собі істотних валютних ризиків.

«Занімаем.Ру»: Чи доречно використання якоїсь альтернативи іпотеці (довгострокового споживчого кредиту)? Б. Р.: Споживчий кредит та іпотечний кредит - це два зовсім різних продукти. Вони розрізняються джерелом фінансування для банків, і, отже, ставкою і терміном кредитування для позичальників. Споживчий кредит ні в якому разі не може бути рівноцінною заміною класичному іпотечному кредиту. Споживчий кредит можливо оформляти лише в тому випадку, коли позичальник бере в банку іпотечний кредит в розмірі 80-90% вартості житла і потребує короткостроковому фінансуванні відносно невеликої суми, якої бракує до оплати початкового внеску.

«Занімаем.Ру»: У яких банків найпривабливіші пропозиції по іпотечних кредитах? Б. Р.: Російські банки пропонують населенню самі різні іпотечні програми, умови кредитування нерухомості у всіх фінансових установах постійно змінюються, тому назвати найпривабливіші пропозиції неможливо.

Сьогодні це одні банки, завтра - інші. Бажаючий оформити кредит на житло може дізнатися умови позик, звернувшись безпосередньо до фінансової установи, або ознайомившись самостійно з різною інформацією в Інтернеті на спеціалізованих сайтах. Ми радимо порівнювати не тільки річні процентні ставки різних банків, але й інші витрати на оформлення кредиту, такі як комісії за видачу або розгляд кредиту, плату за відкриття і ведення рахунку, перевірку документів, всілякі інші комісії.

Крім цінових чинників при виборі банку варто також дізнатися, чи існує можливість дострокового погашення кредиту і в яких випадках банк може в односторонньому порядку змінити кредитну ставку. Більш детальну інформацію про іпотеку і про умови іпотечного кредитування різних банків можна знайти на сайті www.100creditov.ru. «Занімаем.Ру»: Криза завершилася? Чи пора починати будувати довгострокові плани на майбутнє? Б. Р.: Довгострокові плани завжди варто будувати.

Ось тільки які? Стан банківського сектора Росії поступово стабілізується, становище фінансових установ стає більш стабільним. Банки змогли подолати багато проблем, але багато ризиків як в економіці Росії, так і в світовій економіці все ще присутні.

Наша економіка є експортнозавісімой і дуже чутливою до світового попиту на енергоносії. Якщо ціна на нафту залишиться високою в довгостроковій перспективі, нам нема про що турбуватися. Але я не впевнений, що хтось здатний дати такий прогноз на термін навіть менше року.

Кожному потенційному позичальникові варто порівнювати свої сили і ретельно зважувати можливості, відслідковую ситуацію на світових ринках. Михайло Манокін, спеціально для «Занімаем.Ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банківські кредити підприємствам, отримання комерційного кредиту підприємствами Одна з обов'язкових умов прийняття банком зваженого рішення про надання кредиту ... Більше

Зниження ставок на споживчі кредити від Росбанка До 31 березня 2012 року в ВАТ АКБ "Росбанк" продовжується акція на отримання споживчих кредитів.За програмою ... Більше

Пермська міська Дума виділила кошти на підтримку ошуканих пайовиків 2 березня 2012 13:29 Депутати Пермської міської ... Більше

Банк ЕЛКАБАНК г Самара: кредити, послуги банку Про банк Свою діяльність банк ЕЛКАБАНК почав здійснювати в Самарі 29 липня 1994.Банк ... Більше

СБ РФ пропонує на додаток до іпотеки до 15% знижки ... Більше

Популярне