Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Банкрутство чи реструктуризація кредиту Як бути


Банкрутство чи реструктуризація кредиту? Як бути?

Банкрутство чи реструктуризація кредиту Як бути

Сурен Айрапетян: реструктуризація кредиту - хороший рекламний хід, ніж реальний банківський продукт Сьогодні багато підприємств стикаються зі складними умовами фінансування - часто на них висять кредити, а контрагенти затримують платежі. Загалом, ситуація складна і для підприємств, і для банків, яким доводиться вибирати - "банкрутити" боржника або дати йому можливість розплатитися. У першому випадку постає питання, що робити з майном, адже часто його продати вдається тільки з серйозним дисконтом, притому, що часу процедура управління займає чимало. Як в реальності йдуть справи з ситуацією з фізособами, вже давно говорять про закон про банкрутство фізичних осіб, але незрозуміло, як справа йде на практиці.

Загалом, як врятувати себе / свій бізнес від банкрутства, якщо загроза така виникла ... На запитання відповідає директор з розвитку партнерських відносин «КРЕДИТ МАКС», Сурен Айрапетян. - Добрий день, Сурен, чи можна підприємству попросити відстрочку по кредиту? Найчастіше, да. Банки не дуже охоче йдуть на реструктуризацію кредиту, надаючи відстрочки з погашення, але за великим рахунком іншого виходу у них немає.

Відстрочка для банку набагато вигідніше, ніж проблемний кредит, що висить на балансі. - А якщо говорити про рефінансування, чи можливо це в сьогоднішніх умовах? Ряд банків пропонує своїм клієнтам рефінансування кредитів, проте цей захід скоріше хороший рекламний хід, ніж реальний банківський продукт, так як, якщо у Позичальника оголошений дефолт, то навряд чи хоч який-небудь поважаючий себе банк візьме на себе такі ризики. - Якщо підприємство визнано банкрутом, як Банк надходить з майном боржника? При визнання позичальника банкрутом його майно реалізовується з аукціону. Коротко можна описати так: 1. Суд приймає рішення.

2. Аукціон організовують і проводять виконавчі органи, на які відповідно до процесуального законодавства Російської Федерації покладається дана функція, до речі, торги по продажу заставленого майна проводяться за місцезнаходженням цього майна. 3. Організатор публічних торгів сповіщає про майбутні публічних торгах не пізніше ніж за 30 днів, але не раніше ніж за 60 днів до їх проведення в офіційному періодичному виданні. 4. Особи, які бажають взяти участь у прилюдних торгах, вносять задаток у розмірі, що не перевищує 5% від початкової ціни продажу заставленого майна, якщо торги не відбулися або їх виграв інша людина, завдаток повертається. 5. І завершальні етап-підписання договору купівлі-продажу виграв, аукціон на протязі 5 днів. - Зараз багато розмов про банкрутство фізичних осіб, чи всі «фізики» можуть розраховувати на "поблажливість"? Якщо людина справно платив за кредитом, при настанні форс-мажорної ситуації оповістив банк, ми намагаємося знайти взаємовигідний вихід з положення.

А налагоджені зв'язки з банками дозволяють індивідуально підходити до кожного позичальника, навіть у найскладніших ситуаціях. - Хто може розраховувати на реструктуризацію боргу? На реструктуризацію кредиту може розраховувати позичальник, якщо: 1. Зниження рівня заробітної плати на стільки, що сумарний дохід вашої родини за місяць, за вирахуванням виплати по кредиту, буде менше прожиткового мінімуму, офіційно встановленого для регіону; 2. Пониження заробітку більш ніж на 50% або звільнення; 3. Відсутні скупчення для погашення кредиту, інші джерела заробітків «наприклад, від господарської діяльності»; 4. Якщо говорити про іпотечним кредитом, то узяте в іпотеку житло - єдине, іншого житлового приміщення у вас немає; 5. Ваша кредитна історія бездоганна (у ній відсутні факти прострочення платежу більш ніж на 90 днів). - Що необхідно зробити для реструктуризації боргу? Для реструктуризації заборгованості клієнта, тимчасово відчуває матеріальні труднощі, рекомендується: 1. Оперативно звернутися в Банк з поясненням причин Вашої тимчасової неплатоспроможності і проханням про надання відстрочки по оплаті кредиту.

Зробити це краще заздалегідь, не чекаючи настання прострочення за кредитом - Банку необхідно час для пошуку найбільш відповідного варіанту допомоги в ситуації, що склалася. 2. Продовжувати вносити платежі по кредиту, навіть якщо у Вас немає суми в повному обсязі. Наявність заяви не звільняє Вас від виконання зобов'язань по кредиту. 3. Написати заяву на реструктуризацію боргу.

Заява кожного клієнта розглядається в індивідуальному порядку. За результатами розгляду фахівець зв'яжеться з позичальником для призначення дати і місця підписання додаткової угоди. - Якщо, все-таки, позичальник не може платити по кредиту, як Банк надходить з майном боржника? Банкам досить клопітно займатися і виставляти на продаж квартири, вони шукають можливості разом з позичальниками знайти компроміс і якимось чином реструктуризувати або погасити кредит. Якщо ж позичальник уникає таких компромісів або його фінансовий стан сильно похитнулося, і нічого крім реалізації квартири не залишається, в цьому випадку нерухомість може бути реалізована разом із кредитом.

При цьому безумовні плюси таких кредитів полягають у наступному. По-перше, у ряді банків можливе отримання такого кредиту на умовах низької докризової процентної ставки (10% -15% річних). По-друге, досить часто такий кредит можна оформити без первісного внеску або на тих умовах, на яких кредит позичальник отримував спочатку!

По-третє, об'єкт нерухомості раніше був схвалений Банком, отже, виключається можливість того, що квартира не підійде під вимоги Банку. Більш того, враховуючи, що квартира вже перевірена і схвалена банком, є можливість заощадити на послугах ріелтора! Що стосується пропозицій по житлу економ-класу: економ клас купували і купують, в основному, як єдине житло для проживання. А це додатково стимулює позичальників до пристосування до ринкових труднощів. Щоб не залишитися на вулиці, такі позичальники рефінансують іпотечні кредити, просять різні відстрочки, але просто так розлучатися з квартирою не мають наміру.

У зв'язку з цим, за нашими прогнозами, масового розпродажу іпотечних квартир економ-класу не очікується. - Що повинно робитися громадянином, щоб запобігти банкрутству? Ну, як мінімум мати постійний дохід і перед тим, як взяти кредит, розрахувати свої сили. - А існують які-небудь наслідки визнання громадянина банкрутом? - На жаль, так. У всьому світі існують негативні наслідки визнання банкрутом, але вони актуальні лише тоді, коду людина не змогла розплатитися, в цьому випадку на громадянина зазвичай накладаються які-небудь обмеження, це в частині зайняття підприємницькою діяльністю, в частині його участі в якості керівника юридичних осіб. Також відмітка про визнання банкрутом з'явиться і в його кредитної історії.

  А це в свою чергу потягне за собою труднощі при нових зверненнях в кредитні установи. Леся Хіхліч, спеціально для "Занімаем.ру" Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Поради позичальникам Інтерв'ю з експертами Михайло Воронько Банк УРАЛСИБ Павло Ільїн Агропромкредит Антон Канунніков Центр повернення банківських комісій Антон Канунніков Центр повернення банківських комісій ... Більше

Ощадбанк відзвітував за перший квартал 2009 року 15 липня 2009 0:00 Ощадбанк Росії 14.07.2009 опублікував консолідовану фінансову ... Більше

Сберкредбанк: вклади, кредити, відгуки клієнтів Закрите акціонерне товариство «Акціонерний Комерційний Банк Заощаджень і Кредиту» ... Більше

Кредитна карта ОТП Банку - як оформити заявку, переваги золотих і стандартних карт На Занімаем.ру ми досить докладно писали про кредитні картки ... Більше

Кредитний кооператив - кредитний споживчий кооператив громадян Кредитний споживчий кооператив громадян (КПКГ) - це небанківська кредитна організація, створювана як добровільне об'єднання фізичних осіб для фінансової ... Більше

Популярне