Главная » Поради експертів перш ніж узяти кредит » Банк Експрес-кредит 20 років досвіду


Банк "Експрес-кредит": 20 років досвіду

Банк Авангард підвищує безпеку інтернет операцій

У цьому році банк «Експрес-кредит» провів рестайлінг, оновивши свій фірмовий стиль. Кредитна організація працює на ринку більше 20 років, надаючи в тому числі і послуги кредитування підприємств. Світлана Щербакова, начальник кредитного управління банку «Експрес-кредит», відповідає на питання «Занімаем.Ру», присвячені кредитуванню юридичних осіб.

Занімаем.Ру: Банк вже понад 20 років працює на ринку. Як за останні два десятиліття помінялися пропозиція і попит на ринку кредитування? Наскільки змінилися ставки, ставлення кредиторів і позичальників до позик? Світлана Щербакова: За минулі десятиліття істотно змінилася вся банківська система. Якщо на самому початку відзначався значний дефіцит банківських послуг, особливо це стосувалося можливості отримання кредитів, вартість їх була або дуже висока, або ця можливість була практично недоступна для клієнта.

В даний час вже банки вимушені боротися за клієнтів, пропонуючи їм величезний перелік банківських продуктів, у тому числі кредитних, на досить цікавих умовах. Зросла конкуренція між банками. Треба відзначити, що багато в чому завдяки зусиллям ЦБ РФ банки почали дуже уважно ставиться до рівня кредитоспроможності позичальників, до їх фінансовому становищу, незважаючи на те, що це в деякому роді гальмує темпи зростання кредитних портфелів, це, безумовно, суттєво знижує ризики при видачі кредитів . Та й клієнти, які в своїй діяльності активно використовують кредитні ресурси, змушені були привести в порядок свої баланси і навчитися працювати в правовому полі.

Занімаем.Ру: Чи планує банк в майбутньому вести кредитування фізичних осіб? Наприклад, експрес-кредитування? Якщо ні, то, які нові послуги планується ввести для фізичних осіб? С. Щ.: Банк «Експрес-кредит» кредитує фізичних осіб та в даний час, це особи, які є клієнтами банку, у тому числі керівники та співробітники підприємств, які обслуговуються в нашому банку.

Однак так як у банку пріоритетним напрямком таки є кредитування юридичних осіб, найближчим часом розвивати такі напрямки як експрес-кредитування не планується. При цьому банк активно працює у напрямку розвитку послуг, що надаються фізичним особам. В даний час ведеться робота з отримання ліцензії на довірче управління, і в найближчому місяці в банку з'явиться ця послуга. Занімаем.Ру: Чи плануються нові кредитні пропозиції для юридичних осіб?

Наприклад, інвестиційне кредитування? С. Щ.: Так як основним напрямком кредитування в Банку є кредитування юридичних осіб, ми завжди дуже гнучко підходимо до потреб наших клієнтів в кредитних ресурсах. Банк не надає інвестиційних кредитів для організації та розвитку бізнесу з «нуля», проте ми активно кредитуємо наших клієнтів, що працюють на ринку не менше року, для відновлення основних фондів підприємства, придбання та монтажу обладнання, модернізації виробництва. Кредити надаються на термін до 2-х років під заставу автотранспорту, обладнання, товарів в обороті та ін Занімаем.Ру: Банки зараз активно займаються зниженням процентних ставок за кредитами. "Експрес-кредит" готує подібні зміни?

С. Щ.: Безумовно, загальний рівень процентних ставок за кредитами, наданими Банком, знижується відповідно до зниження вартості ресурсної бази, при цьому треба відзначити, що процентні ставки за кредитами, наданими Банком, безпосередньо залежать від обсягу оборотів по розрахунковому рахунку клієнта, враховується також робота клієнта за паспортами угод в рамках зовнішньоекономічної діяльності. Ставки по рублевих кредитах у середньому становлять - від 16% річних, за валютними - від 13% річних. Занімаем.Ру: В останні місяці деякі банки повідомляють про зростання числа заявок на кредити. Ваш банк відзначає аналогічне зростання? С. Щ.: Поки я вважаю, що рано говорити про істотне зростання числа заявок на кредити, на жаль, останнім часом відзначається значне погіршення фінансового становища потенційних позичальників, і в зв'язку з цим зростання потенційних ризиків пов'язаних з розміщенням коштів.

Занімаем.Ру: Банки в останні півроку стали частіше говорити про необхідність термінової реалізації заставного майна. Вашому банку доводиться стикатися з такою проблемою? Як у банку проходить реалізація застав по неповернених кредитах? С. Щ.: Незважаючи на те, що російська економіка поступово виходить з кризи, в даний час доводиться часто стикатися з виникненням простроченої заборгованості по кредитах.

Проблема швидкої реалізації заставного майна дійсно стоїть досить гостро, час грає проти банків, які змушені тривалий час враховувати на балансі непогашені зобов'язання позичальників і формувати резерви під прострочені позики, що значно обтяжує баланси і може істотно утруднити виконання нормативів банку. Процедура реалізації майна на практиці досить тривала. Не завжди вдається реалізувати позасудовий порядок стягнення на заставлене майно, при тому, що не так давно були внесені зміни в законодавство, які, по суті, повинні були б істотного спростити дану процедуру, а на практиці не працюють.

Не розвинена система спеціалізованих організацій, які професійно займаються реалізацією заставного майна з публічних торгів. Банки зараз знаходяться один на один з цією проблемою. Кожен вирішує її по-своєму: хтось списує прострочені позики з балансу банку, і потім вже займається реалізацією прав на стягнення за рахунок заставного майна, хтось продає портфелі прострочених позичок з істотним дисконтом колекторним агентствам, несучи при цьому істотних збитків, хто -то організує Зпіфи, формуючи їх за рахунок майна, отриманого в рахунок погашення заборгованості і т.д.

Проблема ця актуальна і для нас. Михайло Манокін, спеціально для «Занімаем.Ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

ВТБ 24 кредит Комерсант - кредит малому бізнесу У цій статті мова ... Більше

Коли кредитні карти витіснять готівку? Якщо раніше російські споживачі віддавали явну перевагу кредитам готівкою, то, здавалося б, сьогодні, з урахуванням кількості емітованих в Росії карт, ... Більше

Восени закриються офіси Інвестбанку в Підмосков'ї, Костромі і Пермі 31 ... Більше

Автокредит від Ощадбанку стає доступнішим Ощадбанк поліпшив умови отримання автокредиту.Тепер придбати автомобіль без документів, що підтверджують працевлаштування та доходи, можливе за наявності ... Більше

Як завести кредитну карту Дуже багато банків сьогодні мають свої сайти, на яких викладають конкретну інформацію про те, як ... Більше

Популярне