Главная » Ощадбанк. Кредити юридичним і фізичним особам. Умови, процентні ставки » Кредитка - кредитна карта переваги кредитки банку перед споживкредити


Кредитка - кредитна карта, переваги кредитки банку перед споживкредити

Кредитка - кредитна карта переваги кредитки банку перед споживкредити

Останні кілька років кредитні карти або "кредитки" в нашій країні набувають повсюдного поширення. Відбувається це завдяки зростанню інформованості населення в даній сфері, а також збільшенню пропозицій з боку банків. Кредитки є продуктом особливого роду, що має більше спільного з самим кредитом, ніж із звичайними дебетовими картами, на яких вони так схожі зовні. Кредитні карти купуються за власною ініціативою клієнтів на відміну від дебетових, видача яких пов'язана в основному з проведенням зарплатних проектів між банками та організаціями.

Кредитка або кредит готівкою?

Так що ж таке кредитка і чим вона так чудова? Це пластикова банківська карта, що дозволяє отримувати грошові кошти в межах установленого договором ліміту. У порівнянні з кредитом готівкою вона має ряд переваг: - зручність: видача коштів проводиться через спеціальні пристрої - термінали та банкомати, що має на увазі можливість знімати гроші в необхідний час (навіть протягом круглих діб), в будь-якому місці (навіть в іншій країні) , в потрібному розмірі (навіть в іншій валюті). Це особливо актуально при настанні будь-яких форс-мажорних обставин; - безпека: грошові кошти зберігаються не на самій карті, а в банку на спеціальному позичковим рахунком.

У разі розкрадання, втрати картки або PIN-коду, рахунок можна (і потрібно) заблокувати, і кошти будуть у повній цілості; - свобода використання та переміщення: можливість розплачуватися за товари та послуги в багатьох торгово-сервісних мережах, відсутність необхідності декларування коштів при виїзді за кордон; - надання різних знижок і бонусів організаціями сфери обслуговування.

Види кредиток

Всі перераховані вище якості (крім безпеки) залежать від виду карти. Кредитки розрізняються залежно від випускової платіжної системи та розміру ліміту грошових коштів, наданого банком.

Ліміт залежить від побажань і фінансових можливостей власника. Чим він вищий, тим карта престижніше і надає більший спектр можливостей та послуг, але й коштує така карта дорожче. Виходячи з суми ліміту грошових коштів, кредитні карти ділять на електронні (Cirrus / Maestro і Electron / Plus), класичні (Classic і Mass), золоті (Gold), платинові (Platinum) і елітні (Infinite й World Signia). Відповідно електронні карти є найдешевшими з усіх, витрати на їх обслуговування нижче, ніж по інших, але і рівень сервісу самий мінімальний.

Найбільш поширені класичні карти. Золоті і платинові кредитні карти доступні далеко не всім, а тільки досить заможним людям. Елітні карти надають своїм власникам дуже широкі можливості, аж до особистого банкіра, доступного цілодобово.

Такі карти тільки починають з'являтися на російському ринку. Платіжні системи, що виробляють випуск кредиток діляться на міжнародні (Visa, American Express, Eurocard / Mastercard, Diners Club) і національні (Union Card). Найбільша платіжна система - це Visa, її карти поширені по всьому світу. А найперша, найстаріша система - Diners Club, вона надає пакет великої кількості «клубних» послуг.

Система Eurocard / Mastercard широко діє в нашій країні. American Express поширена в основному в США і Канаді, але і в Росії зустрічаються карти цієї платіжної системи. Union Card є вітчизняною системою і діє тільки на території РФ. Кожна з цих систем випускає карти всіх типів - від електронних до елітних. Вимоги до потенційних власникам кредиток приблизно такі ж, як і до позичальників за звичайними кредитами.

Це: громадянство РФ, місцева реєстрація, працездатний вік, достатній рівень доходу. Для отримання карти потрібно написати заяву в банк і надати необхідні документи. На ухвалення рішення, як правило, йде 3-4 дні. Кредитка має ще одну перевагу щодо звичайного кредиту. Воно полягає в тому, що нарахування відсотків відбувається не на всю суму ліміту, а тільки на використану його частину.

Але розмір платежів у погашення заборгованості розраховується, виходячи із суми ліміту по карті. Потенційному власникові кредитної картки потрібно бути готовим до ряду додаткових витрат. Це - комісія за випуск / перевипуск кредитки і за її річне обслуговування, за ведення позикового рахунку і надання кредитного ліміту, за зняття готівкових коштів (особливо якщо процедура відбувається не в банку-емітенті картки). Часто надаються послуги sms-інформування або «мобільного банку», на які теж доведеться нести витрати.

Кредитка - як вибрати

Збираючись завести кредитку, необхідно: - визначитися з банком, вивчивши пропоновані умови і тарифи, а також мережа банкоматів і пунктів прийому карт до обслуговування; - зробити вибір на користь однієї з платіжних систем, який залежить від того, де передбачається користуватися картою; - визначитися з бажаним лімітом коштів, при цьому, не забуваючи, що розмір ліміту прямо пропорційний вартості карти. Останнім часом деякі банки вдаються до розсилки кредиток поштою позичальникам, раніше успішно погасили кредити. Активувати її держатель зможе в будь-який необхідний момент.

Якщо ж людина раніше не брав кредит, йому висилається анкета-заява на отримання картки. Така система дуже зручна для банків. Можливо, позичальник сам би і не звернувся за кредитом, але коли під рукою знаходиться вже готова карта, ймовірність її використання зростає.

Для власника це теж певний плюс, але й додаткові витрати. Купуючи кредитну карту, ми отримуємо необмежені можливості і зручності, стаємо не прив'язаними до місця, часу і кількості готівки в гаманці. Але не варто забувати, що все-таки головне слово тут саме «кредитна», і за це задоволення доведеться платити.

Тому підходити до цього питання потрібно з розумом. Олена Антошенкова, спецільно для Занімаем.ру 4 жовтня 2008

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Кредит у банку г Челябінська - банки Челябінського регіону Експерти відзначають, що ще 10 років тому ... Більше

Банк Башінвестбанк г Уфа - кредити, послуги банку Про банк ТОВ «Башінвестбанк» був створений в кінці 1992 року в м. Уфа.У 2000 році банк почав ... Більше

Договір факторингу: предмет договору, умови та сторони, особливості укладення факторингового договору Як правило, ... Більше

Банк Сосьете Женераль Схід (BSGV): нові та вживані авто в кредит Банк Сосьете Женераль Схід у 2003 році, через десять років після ... Більше

Десять причин, чому електронні гроші це вигідно 1.Час - гроші, а електронні ... Більше

Популярне