Главная » Ощадбанк. Кредити юридичним і фізичним особам. Умови, процентні ставки » Іпотека і материнський капітал погашення іпотеки материнським капіталом


Іпотека і материнський капітал, погашення іпотеки материнським капіталом

Іпотека і материнський капітал погашення іпотеки материнським капіталом

Материнський капітал - це одна з форм державної допомоги, передбачена Федеральним законом від 26 грудня 2006 р. № 256-ФЗ "Про додаткові заходи державної підтримки сімей, які мають дітей". Материнський капітал покладається при народженні (усиновленні) другого або наступної дитини. Загальна сума материнського капіталу спочатку прирівнювалася до 250 тис. рублів. Сьогодні це трохи більше 340 тис. рублів. У Росії високий рівень інфляції, і, щоб батьки нічого не втрачали, ця цифра індексується кілька разів на рік.

Отримати материнські гроші можна за дитину, народжену не раніше 1 січня 2007 року. Зауважте, що отримати материнський капітал ви можете тільки один раз, тобто гроші передбачені тільки за одну дитину. Законом строго обумовлені цілі, на які материнський капітал може бути витрачений: - отримання освіти дитиною; - поліпшення житлових умов сім'ї (в тому числі іпотека); - формування накопичувальної частини трудової пенсії матері.

Тільки 12 тисяч рублів від загальної суми ви можете отримати готівкою і розпорядитися ними на свій розсуд, решта грошей ви не зможете отримати на руки, і витратити їх можна лише на вищевказані цілі. Використовувати материнський капітал можливо тільки через три роки після народження або усиновлення дитини. Однак, згідно з поправками до статті 7 ФЗ РФ від 29 грудня 2006 р. N 256-ФЗ, розпорядитися належними грошима можна вже зараз, незалежно від віку малюка, в тому випадку, якщо кошти материнського капіталу ви вирішили направити на погашення іпотеки. Нагадаємо, що в даному випадку ви можете використовувати як всю суму, так і її частину.

Погашення іпотечного кредиту материнським капіталом

Житлове питання хвилює багато молодих сімей. І тому можливість направити материнський капітал на вирішення цієї проблеми виявилася досить до речі.

Досить до речі виявилися і нові поправки в закон, згідно з якими «витратити» материнські гроші можна вже зараз. У період кризи багато батьків зіткнулися з пониженням заробітної плати або зовсім втратили роботу. А адже вносити платіж по іпотеці необхідно щомісяця.

Материнський капітал ви можете використовувати як для погашення боргу за отриманим раніше іпотеці, так і в якість першого внеску, беручи іпотеку сьогодні.

Як скористатися материнським капіталом?

За допомогою материнського капіталу ви гасіть іпотеку не самостійно, за вас це робить Пенсійний фонд. Ви лише отримуєте повідомлення про те, що платіж зроблений успішно. Тому всі документи необхідно надати саме у Пенсійний фонд. Перелік документів: - паспорт та за наявності созаемщика його паспорт; - сертифікат на материнський капітал; - копія кредитного договору; - копія договору про іпотеку; - довідка з кредитної установи із зазначенням суми залишку боргу за кредитом; - свідоцтво про державну реєстрацію права власності на житло, придбане з використанням іпотечної позики; - письмове зобов'язання переоформити житлове приміщення у спільну власність; - свідоцтво про шлюб.

На розгляд вашої заяви Пенсійному фонду дається місяць. Переказ коштів здійснюється протягом 15 днів після їх надходження на рахунок Пенсійного фонду, якщо материнський капітал буде використаний для оплати придбаного або споруджуваного житлового приміщення. Якщо мова йде про погашення основного боргу по іпотеці, тоді кошти переводяться не пізніше, ніж через два місяці з дня задоволення заяви.

  Вимоги закону З тієї причини, що батько в більшості випадків є основним годувальником у родині, іпотека оформляється на його ім'я, а мати при цьому є созаемщиком. Це не стає перепоною у використанні материнського капіталу для погашення боргу. Важливо звернути увагу на інше умова.

На вимогу закону житло повинно бути оформлено у спільну власність, включаючи батьків, дітей та інших проживають з вами членів сім'ї. Таким чином, держава намагається убезпечити дитини, гарантуючи йому наявність частки в житловому приміщенні. Однак переважна більшість програм по іпотеці такої особливості не передбачають.

Документи молодим батькам доводиться переоформляти. Зробити це можна протягом 6 місяців з дня перерахування Пенсійним фондом коштів материнського капіталу. А для подачі заяви вам досить прикласти до загального пакету документів письмове зобов'язання протягом зазначеного строку переоформити житло у спільну власність.

Підводні камені Після прийняття поправок до закону, в Пенсійному фонді швидко вишикувалася черга з бажаючих вже зараз розпорядитися материнськими грошима. Але фахівці не радять поступати так необачно. Виявляється, вигідно витратити «державний подарунок» на погашення боргу по іпотеці виходить далеко не завжди. Пенсійний фонд розглядає вашу заявку і направляє гроші в банк.

На цьому його робота закінчується. Подальша доля грошей залежить від банку. В першу чергу, уважно ознайомтеся з умовами кредитного договору. Зверніть увагу, у багатьох випадках, згідно з кредитним договором, при частково-достроковому погашенні позики по іпотеці розмір щомісячного платежу не знижується, а ваш внесок лише зменшує термін кредиту, а в деяких випадках передбачені і додаткові платежі. При такому розкладі вам не вдасться за допомогою материнського капіталу полегшити своє сьогоднішнє фінансове становище.

Втім, вирішити проблему може перегляд кредитного договору або перекредитування. Але далеко не кожен банк готовий піти на такі поступки і пожертвувати своїм прибутком, особливо в умовах кризи. Часто виходить так, що нові умови, запропоновані банком, виявляються невигідними для позичальника.

  Якщо ж вами не так давно було вироблено перекредитування, в залученні материнського капіталу для дострокового погашення іпотечної позики вам можуть і зовсім відмовити. Кіра Кремлівська, спеціально для "Занімаем.ру" 18 листопада 2010

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Знижені ставки по іпотеці Банку Москви, іпотека для зарплатних клієнтів 1 жовтня 2012 0:00 Банк Москви знизив процентні ставки по іпотеці в рублях ... Більше

Газпромбанк в Оренбурзі подвелітогі маркетингової акції з кредитними картами 2 липня ... Більше

В Уфі заробив десяте міні-офіс Росгосстрах БАНКу 26 березня 2012 15:02 Росгосстрах БАНК (Башкортостан) оголосив у понеділок, 26 березня, про відкриття чергового, п'ятнадцятого ... Більше

Альфа-Банк пропонує клієнтам відпочинок у кредит 22 березня 2012 12:54 Альфа-Банк оприлюднив подробиці проекту «з прицілом» на літо: тепер можна взяти у розстрочку туристичний тур.Другий ... Більше

Де оформити кредитну карту Велике поширення безготівкових операцій ставить перед багатьма питання про те, де оформити кредитну карту.Хоча в Росії кредитки не ... Більше

Популярне