Главная » Ощадбанк. Кредити юридичним і фізичним особам. Умови, процентні ставки » Дострокове погашення кредиту - комісія умови розрахунок наслідків


Дострокове погашення кредиту - комісія, умови, розрахунок наслідків

Дострокове погашення кредиту - комісія умови розрахунок наслідків

У багатьох зарубіжних країнах життя в борг є практично нормою: широко застосовуються кредитні карти, повсюдно поширені позики на рухоме і нерухоме майно (і, як правило, на дуже тривалі терміни). Менталітет же російського населення в цьому плані разюче відрізняється. До цих пір багато жителів нашої країни намагаються обходитися без кредитів, не бажаючи заганяти себе в «боргову яму».

Правда, сьогодні все більше число росіян змінюють думку на цей рахунок і відкривають для себе необмежені можливості, які надає кредитування. Не дивлячись на це, практично всі позичальники при можливості намагаються погасити свої позики достроково, тому таки жити в борг у нашій країні ще не звикли. Крім того, процентні ставки за кредитами в багатьох банках дуже високі, і люди просто не хочуть переплачувати великі гроші за придбані цінності і прагнуть швидше погасити свою заборгованість. Проте часом це не так просто здійснити.

На практиці позичальник може зіткнутися з низкою проблем. Для початку розберемося, що ж собою являє дострокове погашення. Це внесення позичальником грошових коштів в рахунок погашення кредиту в розмірі, що перевищує необхідний щомісячний платіж або повністю рівному залишку заборгованості та суми нарахованих на поточний момент відсотків. Таким чином, існує два види дострокового погашення: часткове і повне.

При частковому погашенні кредиту за рахунок зменшення основного боргу можливе перерахунок суми щомісячних платежів. Якщо ж їх розмір залишається незмінним, то відповідно зменшується термін кредиту і позичальник у підсумку просто виплатить менше відсотків. При повному погашенні кредиту, в залежності від часу його здійснення, також відбувається економія коштів за рахунок відсотків. Її розмір може бути значним, якщо остаточний розрахунок по позиці відбувається задовго до завершення його терміну.

Особливо це актуально при ануїтетною схемою платежів. У будь-якому випадку, дострокове погашення кредиту завжди вигідно для позичальника і небажано для банку, оскільки він втрачає гарантований і вже запланований дохід, а також це не найкращим чином відбивається на кредитному портфелі. З цієї причини банки часто створюють перешкоди для клієнтів при проведенні даної процедури.

Що очікує позичальника при достроковому погашенні кредиту

По-перше, в договорах на деякі види кредитування дострокове погашення кредиту може бути просто заборонено. Хоча таке буває рідко, при виборі банку і виду позики, необхідно звернути увагу на цей важливий момент. Як правило, найчастіше позичальникові заборонено тільки часткове погашення, тобто ставиться свого роду умову: або він вносить щомісяця суми «копійка в копійку» згідно графіку платежів, або повністю всю суму боргу, що залишився з нарахованими на поточний момент відсотками.

По-друге, кредитною організацією може бути накладена заборона на дострокове погашення кредиту протягом перших декількох місяців або років. На практиці такий термін найчастіше дорівнює першій половині року. За його закінченні позичальник може безперешкодно вносити кошти в рахунок часткового або повного погашення. По-третє, банком може бути встановлена мінімальна сума дострокового часткового погашення, розмір якої визначається кожною кредитною організацією самостійно, але як правило, нижня його межа знаходиться в районі 15 тис.руб., А верхня може досягати 80 тис.руб. (В залежності від області, регіону).

Не кожна сім'я може вільно виділити таку суму з сімейного бюджету. Крім того, бажаючи хоч якось компенсувати свої втрачені доходи, банки дуже часто стягують комісію з суми, що вноситься в рахунок зменшення / погашення заборгованості. Причому такі своєрідні штрафи можуть мати місце навіть при незначному перевищенні розміру необхідного щомісячного платежу. Кредитною організацією також може бути поставлена умова попередження позичальником за 15-30 днів про плановане дострокове погашення. В іншому випадку, може бути накладено штраф.

Якщо позичальник попередив, а потім передумав погашати заборгованість, йому це також загрожує штрафними санкціями. Робиться це для того, щоб банк міг спланувати свій кредитний портфель і вчасно знайти застосування вивільнити ресурси. Звичайно, багато перешкоди, створювані банками при достроковому погашенні кредиту достатньо несправедливі для порядних позичальників, які не тільки не допускають прострочень по платежах, але і бажають повертати позики достроково.

Законодавство в цій галузі ще недостатньо опрацьована, тому кредитні організації встановлюють свої порядки. Головне, що можна порадити позичальникам, щоб уникнути зазначених можливих проблем, - серйозно поставитися до цього питання ще на стадії вибору банку, програми кредитування та укладання договору. У Росії існує достатня кількість банків, які вітають дострокове погашення кредиту і не застосовують при цьому штрафних санкцій.

Але в будь-якому випадку, навіть при сплаті різного роду комісій розрахуватися з кредитом раніше закінчення його терміну буде набагато вигідніше для позичальника, ніж дотримуватися графіка платежів. Олена Антошенкова, спеціально для Занімаем.ру Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Джерело: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Юніаструм Банк винагороджує клієнтів за лояльність Юніаструм Банк запропонував лояльним клієнтам пільгові умови кредитування по самим затребуваним продуктам: кредитній карті "U-Cross Grace" ... Більше

УРАЛСИБ збільшив максимальні суми за двома програмами споживчого кредитування 29 травня 2012 15:53 БАНК УРАЛСИБ оголосив про істотне збільшення максимальних сум за двома програмами ... Більше

Іпотека ВТБ - ВТБ24 пророкує зростання ставок по іпотеці 17 листопада ... Більше

Банківські карти Агропромкредит: види, переваги використання, супутні послуги Мультивалютна міжнародна банківська карта як флагман напрямки дебетових карток Банку «Агропромкредит».Заступник Голови Правління ... Більше

Кредит інвалідам - чи дають кредит інвалідам, як взяти кредит з інвалідністю Російські банки найчастіше охоче підтримують організації та ... Більше

Популярне