Главная » Новини архів » Законопроект Про освіту надасть студентам можливість брати кредити на супутні утворенню потреби


Законопроект "Про освіту" надасть студентам можливість брати кредити на супутні утворенню потреби

Законопроект Про освіту надасть студентам можливість брати кредити на супутні утворенню потреби

26 березня 2012 14:38

Дозвіл на кредити, які не використовуються саме для оплати освітніх послуг, але, тим не менше, мають відношення до освіти, готове надати студентам російський уряд. Законопроект «Про освіту», в якому передбачена можливість отримання кредиту на харчування, проживання та інші витрати, що неминуче виникають у студента, що надійшов в інститут чи університет в чужому місті, повинен бути внесений в уряд до кінця березня. При цьому, як пишуть «Известия», отримати супутній займ зможуть не всі - Міністерство освіти відбере вищі навчальні заклади, а претендувати на кредитні кошти зможуть успішні студенти, які навчаються в «інститутах-обранців».

Неважливо, на якому відділенні навчається студент, платний чи бюджетному - якщо він задовольняє умовам, держава в будь-якому випадку надасть підтримку тієї кредитної організації, яка погодиться надати йому пільговий позику. Саме поняття «супутній кредит» має місце у статті 108 законопроекту «Про освіту».

У чому пільга? У ставці - не вище 1/4 ставки рефінансування, збільшеною на 3% (це та сума, яку, власне, і буде виплачувати студент, який взяв супутній кредит готівкою на проживання або проїзд до місця навчання). Ще 3/4 ставки рефінансування буде субсидувати держава.

Втім, це ще не всі плюси передбачуваного студентського кредитування: мова також йде про те, що «школяр»-позичальник не буде платити комісію, а банки не стануть вимагати з молодих людей застави. Термін погашення кредиту обіцяють вельми пільговий - десять років після закінчення вузу, та ще при цьому на весь термін навчання існує відстрочка не тільки по виплаті основного боргу, але й частини відсотків.

Міністр освіти Андрій Фурсенко в цілому налаштований оптимістично: за його словами (їх цитують багато федеральні ЗМІ), в Росії вже є кредитні організації, які готові надавати студентам подібну не дуже-то комерційну послугу. Як приклад міністр навів Ощадбанк РФ, який (так само, як і Банк Союз) ще з 1 вересня 2009 року бере участь в експерименті щодо державної підтримки освітніх кредитів. Можна припустити (знову ж таки, грунтуючись на словах Фурсенко), що і в згаданий вище список Міносвіти потраплять ті вищі навчальні заклади числом 56, які беруть участь в експерименті.

  Цікаво, що сам Ощадбанк, не відмовляючись від «студентських» кредитів, все ж визнає, що цей проект при існуючих сьогодні умовах комерційним не є, це, швидше, спосіб «відпрацювати» соціальну відповідальність. 

Перекладено: zanimaem.ru


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Кредит - на благо, а не на шкоду! Перш ніж оформляти кредит в банку, варто зважити всі "за" і "проти" і оцінити ... Більше

Як оформити споживчий кредит під найнижчий відсоток Звичайно, вирішивши взяти кредит, ми шукаємо найбільш ... Більше

МТС-Банк розраховує до кінця року збільшити кредитний портфель з пластикових карт до 5,5 ... Більше

Арбітражний суд по-новому визначив варіанти укладання кредитного договору 15 грудня 2012 0:00 Недавнє рішення Вищого Арбітражного Суду визнало новий варіант укладання кредитного договору, створивши ... Більше

Кредит по зарплатній картці ощадбанку - як подружитися зі своїм банком. Найчастіше, після початку будь-якої співпраці з банком, його представники будуть всіляко намагатися ... Більше

Популярне