Главная » Кредит на освіту. Навчання в кредит » Погашення кредиту який спосіб більш вигідний


Погашення кредиту - який спосіб більш вигідний

Celetem повертається на ринок POS-кредитів

Ви вже вибрали банк, підписали договір і взяли кредит? Саме час замислитися про способи погашення боргу. Розглянемо, які способи доступні позичальникові і які «підводні камені» таяться за кожним з них.

Почнемо з прописної істини: погашати заборгованість треба вчасно. Чому? По-перше, на заборгованість нараховуються штрафи і пені - уважно прочитавши договір, можна переконатися, що суми досить неприємні.

По-друге, прострочення псують вашу кредитну історію. Нарешті, по-третє, навіть якщо ви сумлінний платник і вносите платежі вчасно, не можна виключати ймовірність технічної помилки. Простіше кажучи, гроші будуть переведені в термін, а на рахунок банку-кредитора вони (з технічних причин) надійдуть із затримкою. Ось чому не варто чекати крайнього терміну платежу - підстрахуйтеся і внесіть гроші «трошки наперед».

Погашати кредит можна готівкою та за безготівковим розрахунком. В останньому випадку на вашому рахунку в банку повинна бути сума, достатня для погашення платежу (з урахуванням комісії!). У момент платежу проводиться списання частини вашої заборгованості (у разі дострокового її погашення - весь її залишок).

Якщо на дату чергового платежу по кредиту грошей на рахунку недостатньо, утворюється і починає зростати заборгованість перед банком-кредитором. Щоб не допустити цього, користуйтеся різними способами погашення кредиту - в тому числі і готівкою. Плюси і мінуси 

Різні банки пропонують різні способи погашення кредиту, але в більшості випадків позичальникові доступна більшість з нижчеперелічених варіантів: - каса в відділенні банку, що видав кредит; - каса у відділенні банку - партнера вашого кредитора (або зарплатний рахунок, відкритий на ваше ім'я в цьому банку) ; - каса у відділенні будь-якого іншого банку; - безготівковим переказом грошей з вашого рахунку в будь-якому банку; - безготівковим переказом через бухгалтерію за місцем вашої роботи; - за допомогою поштового переказу; - через термінали платіжних систем Елекснет, QIWI, CONTACT, Кіберплат і т . п., а також системи «Рапіда» (в салонах зв'язку і магазинах побутової техніки); - в банкоматах з опцією прийому готівки; - через платіжні системи типу «Бліц» (Ощадбанк) і т.д. Кожен з перерахованих варіантів має свої плюси і мінуси. Якщо коротко, то економія грошей (тобто відсутність / малий розмір комісії за платіж) обертається великими витратами часу, і навпаки.

Якщо відділення банку, що видав кредит, розташоване поруч із вашим будинком або офісом або знаходиться по дорозі додому - вам пощастило: ви заощадите і гроші, і час! Ну а тепер по порядку. 1. Каса в відділенні банку.

Не завжди найзручніший, але однозначно найвигідніший варіант. По-перше, в такому разі не стягується комісія за платіж. По-друге, перекладні вами кошти зараховуються на рахунок банку-кредитора практично миттєво. Нарешті, по-третє, ймовірність людської або технічної помилки при платежі через касу майже нульова. До недоліків такого способу можна віднести витрату особистого часу: відділення банку може бути розташоване по «незручному» для вас адресою, а графік роботи не завжди дозволяє встигати у відділення, не отпрашіваясь з роботи і т.д.

2. Каса у відділенні банку-партнера. Ці банки, як правило, пойменовані в кредитному договорі. Можливо, в якомусь із них вам відкритий зарплатний рахунок - це серйозно спрощує процес «розплати» за кредитом: ви зможете перераховувати суми заборгованостей прямо з зарплатної (дебетової) картки. Якщо ж ви не є клієнтом такого банку, можна вносити платежі по кредиту через його касу. У будь-якому випадку при здійсненні платежу через банк-партнер з вас візьмуть 0,8 - 1,5% комісії.

3. Каса в відділенні будь-якого іншого банку або безготівковий переказ з вашого рахунку в цьому банку. Умови аналогічні попередньому пункту - з тою лише різницею, що сума комісії за платіж буде трохи вище. Якщо ви не бажаєте переплачувати, уважно ознайомтеся з процентними ставками банку, через який хочете погасити кредит. 4. Безготівковим переказом через бухгалтерію. Якщо у вас стабільна робота, можна подати в бухгалтерію за місцем роботи заяву на періодичне перерахування заданої суми з коштів заробітної плати на ваш рахунок, відкритий у банку, який видав вам кредит.

У заяві слід вказати номер паспорта, реквізити банку-кредитора, номер вашого рахунку в цьому банку і кредитного договору. Термін переказу у такому випадку встановлює банк, через який бухгалтерія буде переводити ваші зарплатні гроші на рахунок вашого кредитора. 5. Поштовий переказ. Ця опція доступна жителям навіть самих маленьких міст і сіл нашої країни: відділення Пошти Росії є скрізь! Правда, далеко не з усіма банками у Пошти Росії є договір.

Серед банків-партнерів можна назвати ВТБ24, Райффайзен, Російський Стандарт, Home Credit, ОТП-Банк, GE Money Bank, Ренесанс-Кредит, Росбанк, ТРАСТ і ряд інших. Комісія при такому перекладі становить 0,5 - 1% плюс 18%-ний ПДВ на суму з цієї комісії (разом близько 1%). Але ... мінімальна комісія і зручність доступу «компенсуються» незручним лімітом по терміну внесення платежу.

Якщо при внесенні чергової його суми через банк (будь-який) рекомендований мінімальний термін складає 2-3 дні до дати закінчення розрахункового періоду, то при перекладі через Пошту Росії цей строк становить 5 днів. Тому платіж через поштове відділення підходить тим, хто звик не тільки економити, але і робити обов'язкові справи «дуже сильно загодя». 6. Термінали платіжних систем.

З точки зору часу цей спосіб можна називати ідеальним: термінали встановлені мало не на кожному розі, ? при цьому ? багато доступні 24 години на добу. ? Неважко передбачити, що така зручність «компенсується» серйозними комісіями: вони можуть досягати ? 9% ? ? від суми платежу. Якщо ви не бажаєте переплачувати, такий спосіб погашення кредиту краще використовувати тільки в крайньому випадку. 7. Альтернативою попередньому способу може бути платіж через банкомат з опцією прийому готівки. Правда, якщо це не «рідний» банкомат вашого банку-кредитора, комісія за платіж може скласти 3-5%, але якщо це банкомат вашого «зарплатного» банку, такий варіант може бути дуже зручний для вас. 8. Платіжні системи типу «Бліц».

У такому випадку комісія Ощадбанку складе близько 2%, а платіж надійде в ваш банк-кредитор протягом години. Як бачимо, кожен варіант погашення кредиту має свої плюси і мінуси. Висновок очевидний - уважно читати договір і заздалегідь визначатися з вибором способу платежу. Ну і, звичайно, не слід «прикипати» до якогось одного способу: ситуація з грошима може скластися по-різному.

Замість постскриптуму Іноді людина воліє виплатити кредит достроково, розрахувавшись зі своїм боргом задовго до дати останнього платежу за графіком. Якщо ви - прихильник такого варіанту, уважно читайте кредитний договір перед його підписанням.

В іншому випадку ви ризикуєте заплатити штраф банку - за те, що позбавили його щомісячних прибутків по вашій позикою. Щоб погасити кредит достроково, потрібно подати заяву про такі наміри не менше ніж за 10 робочих днів до дня наступного платежу і дня підписання нового графіка по платежах. Скоріше всього, сума погашення у такому випадку буде досить серйозною, тому рекомендуємо скористатися найменш «витратним» способом погашення кредиту.

Яким саме - вибирати вам. Тамара Рибка, спеціально для Занімаем.ру 5 лютого 2012 Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Джерело: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Нордеа Банк дозволив купувати в кредит дачні будиночки 5 липня 2012 10:54 Нордеа Банк слідом ... Більше

Експрес-кредити від Русь-Банку Про експрес-кредитах Русь-Банку, їх умовах, а також відмінності від класичних кредитів розповідає Василь Палаткін, ... Більше

Юніаструм Банк видає кредитну історію клієнта будь-якого банку Зі 2 квітня 2012 Юніаструм Банк і ... Більше

Кредитна карта Росбанка - відгук про кредитці, процентні ставки, умови Кредитна карта ... Більше

Державне агентство по страхуванню внесків - роль у банківській ... Більше

Популярне