Главная » Кредит на освіту. Навчання в кредит » Освітній кредит умови освітній кредит в Росії


Освітній кредит умови, освітній кредит в Росії

Кредит на освіту.  Навчання в кредит

Кількість бюджетних місць у ВНЗ скорочується з кожним роком, в недалекому майбутньому вся російська система вищої освіти може стати платною. На сьогоднішній день обсяг коштів, які щорічно витрачається на навчання студентами ВНЗ, які надійшли на контрактній основі, становить понад 13 мільярдів доларів США, при цьому попит на якісну вищу освіту продовжує зростати. Чи стане вищу освіту доступною тільки для дітей із заможних родин або державі вдасться створити ефективну схему, спрямовану на захист інтересів абітурієнтів з сімей з низьким рівнем доходів? Російський уряд бачить вихід із ситуації в підтримці системи кредитування освіти комерційними банками, а не в збільшеному бюджетному фінансуванні вищої школи. Як вплинуть на ситуацію нововведення російського уряду, позначені в постанові про проведення експерименту щодо державної підтримки освітніх кредитів?

На жаль, навіть обмеження максимального розміру ставки кредитування та встановлення заборон на штрафи і додаткові комісії не робить освітні кредити доступними для кожного абітурієнта. Мінімізація кредитних ризиків, яку забезпечує постанову, дозволяє комерційним банкам знизити процентні ставки, але вони не поспішають це робити. Сьогодні мінімальна процентна ставка кредитування становить 18 відсотків річних і є непривабливою для потенційних позичальників, а активності у формуванні пропозицій абітурієнтам з боку банків не спостерігається.

Крім того, одним із самих серйозних мінусів існуючих умов надання кредитів на освіту, пропонованих комерційними банками Росії, є термін кредитування, який обмежений 5 роками, хоча оптимальним терміном для освітніх позик є 10 років. Наступним істотним мінусом в схемі надання кредитних коштів є бюрократизм банків і невиправдане ускладнення процедури видачі кредитів, а також труднощі, що виникають у позичальника з поручителями. Експерти в галузі освіти вважають, що ситуація може змінитися докорінно, якщо держава залишить за собою надання позик для студентів, які обрали стратегічно важливі для держави спеціалізації і буде кредитувати їх на пільгових умовах.

Процентні ставки комерційними банками будуть знижені лише у випадку, якщо держава виступить як гарант повернення коштів та зобов'язується частково компенсувати втрати банку в разі не повернення. 28 лютого 2010

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Фінам ввів нові тарифні плани Кредитування з використанням банківських карт росте в Росії ... Більше

Іпотеку в «Новому Оккервіль» надає Ханти-Мансійський Банк 4 серпня 2012 0:00 Іпотечні ... Більше

Пластикові картки Ощадбанку: Visa, Mastercard, Maestro, Сберкарт Сьогодні нам вже важко уявити своє життя ... Більше

Як часто росіян виручають кредитки Кредитна карта поки не стала для росіян звичним засобом оплати, проте ... Більше

Ніжневолжскій комерційний банк г Саратов - послуги, кредити банку Про ... Більше

Популярне