Главная » Кредит на освіту. Навчання в кредит » Освітній кредит державне субсидування умови в Ощадбанку


Освітній кредит - державне субсидування, умови в Ощадбанку

Кредити банку ВТБ24 - ВТБ 24 скасував поручительство по кредитах готівкою

Кредити на освіту відносяться до цільових кредитах, вони мають певну спрямованість, і умови таких кредитів максимально підлаштовані під вимоги і потреби споживачів, в даному випадку позичальників-учнів. Але, як показує практика, лише близько 15% потребують саме в освітньому кредиті займають цільові гроші в банку за програмою «Кредит на освіту». Часом самі банки не обтяжують себе реалізацією окремих цільових програм.

Звернулися за освітнім кредитом вони рекомендують отримати за напрацьованою схемою традиційний кредит на невідкладні потреби, незважаючи на те, що нецільовий кредит все ж обходиться дорожче і не так зручний позичальнику як кредит за цільовою програмою Причин, чому система кредитів в освіті сьогодні не цілком розвинена, можна назвати кілька: не налагодженість умов кредитування, недостатність державної підтримки, недостатнє інформування потенційних позичальників про можливості і зручність подібних кредитів.

Освітні кредити в Росії активно видають кілька банків: Ощадбанк, Росбанк (до 300 тисяч рублів під 25-29% річних строком до 4 років), Россельхозбанк, Соцгорбанк (до 1 мільйона рублів строком до 5 років, 18-19% річних), Банк Союз та інші. Максимальна сума освітнього кредиту по недержавних програмах покриває 80 - 90% від суми навчання, державна програма покриває 100% від вартості освіти. Як отримати кредит на освіту, який банк вибрати, чи можна скористатися допомогою держави - розглянемо в цій статті. Освітній кредит з державним субсидуванням

Для тих, хто сьогодні отримує або планує отримувати вищу освіту, держава пропонує отримати освітні кредити на пільгових умовах. Даний крок першими зробили банки з часткою участі державного капіталу: Ощадбанк Росії ВАТ (засновник і основний акціонер ЦБ РФ) і банк «Союз» (основний акціонер Агентство по страхуванню внесків). Ставка по кредитах на освіту буде субсидуватися державою на три чверті від ставки рефінансування ЦБ РФ, відповідно навантаження на позичальника за освітнім кредитом скласти близько 5 відсотків річних.

У разі виникнення простроченої заборгованості за освітніми кредитами у зв'язку з неплатоспроможністю позичальника передбачається компенсація прострочення у розмірі 20% від обсягу виданих кредитів.

Пільговий освітній кредит надається на наступних умовах: - термін кредитування до 10 років після закінчення ВНЗ, - кредит може покривати 100% суми оплати за навчання, - ставка пільгова з урахуванням субсидування державою складе для позичальників від 5 до 10% річних (максимальна ставка для позичальника не може перевищувати чверть ставки рефінансування ЦБ РФ плюс 3%), - погашення основного боргу рівними частками після закінчення пільгового періоду - початок погашення через 3 місяці після випуску з навчального закладу, - забезпечення за пільговими освітнім кредитами не потрібно (ні застава, ні поручительство) , - погашення відсотків щомісячне. Освітній кредит з державним субсидуванням регламентується Положенням про проведення експерименту щодо державної підтримки надання освітніх кредитів студентам освітніх установ вищої професійної освіти, що мають державну акредитацію, затвердженим постановою Уряду Російської Федерації від 28 серпня 2009 р. N 699 і Правилами надання субсидій. Освітній кредит в банці

Поза державної програми кредит на здобуття освіти надаються під ставки в середньому від 15 до 30% річних студентам, які отримують платно середньо-спеціальна, середня технічна або вища освіта, в тому числі, друга вища і додаткова освіта. Як взяти кредит на освіту? Почати потрібно з збору необхідних документів: • паспорт або інший документ, що посвідчує особу Позичальника (созаемщиков, Поручителя); заява-анкета на отримання освітнього кредиту; договір, укладений між Позичальником і освітньою установою; документи, що підтверджують розмір доходів і розмір вироблюваних утримань за останні 6 місяців Позичальника (созаемщиков, Поручителя) - за формою № 2-ПДФО або за Формою Банку; при необхідності Банк може запросити додаткові документи, що відображають фінансовий стан Позичальника (созаемщиков, Поручителів) його законних представників).

Умови освітнього кредиту в банку, як правило, вимагають наявності созаемщиков або поручителів.

Термін освітнього кредиту, як правило, не перевищує 11 років.

Сума може бути обмежена як у нижньому, так і в верхній межі і розраховується залежно від платоспроможності позичальника. Максимальна сума - це повна вартість навчання, хоча зазвичай банки все ж видають кредит на суму не більше 90% від вартості навчання. Освітній кредит в Ощадбанку

В Ощадбанку РФ на сьогоднішній день можна отримати освітній кредит на оплату навчання як на денному, так і вечірньому або заочному відділенні освітньої установи, зареєстрованого на території Російської Федерації, за однією з програм професійної освіти (початкової, середньої, вищої або додаткового). Місцем отримання кредиту може бути як місцезнаходження освітньої установи, місце реєстрації учня або созаемщиков (як правило, ними виступають батьки), місце реєстрації роботодавця (зі) позичальника. Созаемщик обов'язковий у разі отримання освітнього кредиту студентом, які не мають власного постійного підтвердженого доходу.

Освітній кредит в Ощадбанку надається терміном до 11 років, включаючи термін навчання.

Відстрочка погашення основного боргу надається на період навчання, але не може перевищувати 5-ти років. За кредитом потрібне забезпечення - поручительство, застава. Застава підлягає обов'язковому страхуванню.

Кредит на освіту в Ощадбанку надається під ставку 12% річних.

Мінімальна сума освітнього кредиту в Ощадбанку залежить від регіону, як правило, це 45 тис. рублів, максимальна - не може бути больше90% від загальної вартості навчання.

Зауважимо, що максимальна сума освітнього кредиту Ощадбанку в рамках програми державного субсидування може скласти 100% від вартості навчання! Освітній кредит в Банку Союз

Банк «Союз» пропонує позичальникам державний освітній кредит за описаною вище програмою. Кредит від цього банку може покрити 100% від вартості навчання, але видається за ставками трохи вище, ніж в аналогічній програмі Ощад. Освітній кредит в Россельхозбанке

Россельхозбанк надає цільові освітні кредити і кредитні лінії громадянам РФ, які досягли на момент отримання коштів 14-річного віку. Природно, допускається можливість залучення созаемщиков, а в якості забезпечення може виступати як рухоме / нерухоме майно, так і поручительство юридичних і фізичних осіб. Кредит на освіту надається терміном до 10 років, причому в період безпосереднього навчання банком може бути надана відстрочка з виплати тіла кредиту.

Існує можливість кредитування другої вищої освіти або професійної перепідготовки. Величина процентних ставок за освітніми кредитними програмами в Россельхозбанке починається з 16% річних у рублях.

Максимальна сума освітнього кредиту Россельхозбанка - не більше 350 тисяч рублів (визначається банком залежно від ступеня платоспроможності позичальника). Кредит може бути наданий у формі кредитної лінії (потраншевое надання суми кредиту, тобто за частинами) або кредиту (одноразова зарахування всієї суми на рахунок). Приймається в забезпечення майнову заставу і поручительство фізичних осіб. Який кредит вибрати

Якому банку віддати перевагу при отриманні освітнього кредиту, і якими критеріями відбору керуватися? Перш за все, вигідно отримати кредит в рамках пільгової субсидованого програми освітнього кредитування, відповідно напрошуються Ощадбанк РФ і банк «Союз». Наступний момент - це кредит у формі кредитної лінії.

Оскільки вибірка основного боргу відбувається не одномоментно, а узгоджена з погодовой або посеместрової оплатою за навчання, відповідно, позичальник буде суттєво економити на процентних платежах.

Адже відсотки, як відомо, нараховуються на суму залишку основного боргу (диференційований платіж). Аннуітентние платежі не вигідні спочатку - переплата більше, ніж при диференційованих платежах. Єдино, якщо навчальний заклад пропонує знижки в оплаті за освіту за весь період відразу, в такому випадку необхідно прорахувати, що вигідніше для позичальника: оплата за весь період навчання зі знижкою або поступова вибірка кредиту.

Далі, є можливість перекладу з комерційного відділення на бюджетне - це теж говорить на користь отримання освітнього кредиту у формі кредитної лінії. Ліміт кредитної лінії можна просто недовибрали. Окремим критерієм у виборі банку є необхідність надання майнового забезпечення.

Якщо немає відповідного майна, для надання в заставу, доведеться віддати перевагу банк, що надає кредит без забезпечення або тільки під поручительство. Кредит на освіту за кордоном

Кредит на освіту за кордоном сьогодні отримати складно, багато банків, раніше надають подібні програми більш вільно, помітно посилили свої вимоги до позичальників ще після першої хвилі фінансової кризи. Головною відмінністю таких кредитів є надто велика відстрочка погашення, як правило, процентні борги тут сплачуються вже після закінчення навчання за кордоном, що є явно невигідним для більшості російських банків. Природно, це не могло не вплинути на вартість кредитів на здобуття освіти в Європі, на даний момент такі кредити обходяться позичальникам досить дорого.

Зокрема, подібну програму пропонує компанія AVESA, що надає кредити на навчання в зарубіжних ВНЗ під 10-14%.

Освітні кредити в Казахстані активно видає АТ «Фінансовий центр», який працює безпосередньо при Міністерстві освіти Республіки Казахстан, Казахстан копіює популярну американську програму Stafford Loan. Банківський кредит на навчання можна отримати в Народному банку (12% річних), БТА Банку (8% річних), Альянс Банку (9% річних), причому тут вирішальне значення може мати також і сума балів, набраних абітурієнтом. Кредит на освіту в Україні отримати досить складно, кількість цільових кредитних освітніх програм після фінансової кризи звелося до мінімуму.

В Україні для навчання широко використовуються споживчі нецільові позики готівкою, які обходяться багаторазово дешевше. Що стосується цільових освітніх програм, то їх в Україні пропонують нечисленні кредитні брокери, кілька банків, а також кредитні спілки, які зазвичай перераховують гроші безпосередньо на рахунок навчального закладу. Цвітана Валенкова, спеціально для "Занімаем.ру", 16 липня 2012

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Ощадбанк Росії - перспективи розвитку на 2009-2010 роки Про те, які будуть наслідки фінансової кризи, добратися до Росії восени ... Більше

Кредит матерям одиначкам - автокредит, іпотека, кредитна карта Як ми вже один раз писали, статус матері-одиначки - це не особливо велика перешкода ... Більше

Види кредитних карт - в чому переваги Visa Gold і MasterCard Platinum Як ми вже багато писали в різних статтях, в даний час ... Більше

Дефолти по іпотеці в Росії - дані АРІЖК 1 жовтня 2012 ... Більше

Сільськогосподарський кредит Ощадбанку, кредит фермеру в банку Уралфінанс Ми продовжуємо інформувати читачів Занімаем.ру ... Більше

Популярне