Главная » Кредит на освіту. Навчання в кредит » Освітній кредит альтернатива освітньому кредиту


Освітній кредит, альтернатива освітньому кредиту

Освітній кредит альтернатива освітньому кредиту

Перед тим, як вирішити, де ж брати освітній кредит, варто розглянути ринок існуючих пропозицій по кредитах такого роду. Відзначу, що на цю статтю мене надихнула контекстна реклама пари російських банків, які на запит «освітній кредит» запропонували мені звичайний споживчий кредит на будь-які цілі. На сьогоднішній день освітні кредити студентам можна отримати всього у восьми банках. Це, перш за все, Ощадбанк і банк «Союз» (обидві кредитних організації надають освітні кредити з субсидуванням за спеціальною державною програмою - у кредиту знижується ставка), Кредит Європа Банк, банк Уралсиб, «АК Барс Банк», «Сосьєте Женераль Схід» - мабуть, ось найбільші кредитори, які надають освітні кредити. Отримати там кредити можна, але складно.

І є ризик того, що кредит дадуть лише на обмежене число ВНЗ. Споживчий кредит на будь-які цілі для тих, хто не зміг взяти кредит на освіту в одному з цих банків, буде паличкою-виручалочкою. Цей «доважок» до освітніх кредитах значно розширює перспективи позичальників. Крім зазначених вище великих російських банків в список можна зарахувати й інші великі кредитні організації. Наприклад, «ОТП Банк», який надає кредит на будь-які цілі за ставкою мінімум 21,9% річних (за програмою «ОТП Стандарт»).

Така ж ставка в Альфа-Банку - 21,99% річних або від 14,99% для позичальників, що одержують зарплату за картками Альфа-Банку. Загалом, ставка по кредитах без забезпечення (тобто застави) та іншим позикам такого роду ставиться дуже великої. Вона рідко буває від 15% до 20%, зазвичай починається десь в районі 20-21% річних, як в «ОТП Банку». А це робить такий освітній кредит дуже дорогим задоволенням.

Іншими словами, переплата за освіту може скласти мінімум 20% річних - а така ставка визначається виходячи з мінімальних строків і максимально вигідних для банку умов кредитування. Тепер уявіть собі, що позичальники «потягнуть» кредит на три-чотири роки і на велику суму - ставка може піднятися до 25% -30% річних. У такого кредиту на освіту є й інші складності. По-перше, оформити кредит можна лише на батька, звичайно по кредитах на будь-які цілі вимагається довідка з місця роботи, а студент з постійним офіційним місцем роботи, навіть старшокурсник, - велика рідкість.

  По-друге, щоб хоч якось понизити процентну ставку, потрібно володіти хоча б довідкою 2-НДФЛ, а її навряд чи видадуть безробітному абітурієнту. Крім того, нерідко умови за такими кредитами бувають занадто жорсткими для студентів. Обмеження за віком ставляться від 21-22 років - це вік студентів двох старших курсів.

Але ж і старшокурсники не є повноцінними позичальниками - постійної роботи немає, немає освіти, яке є важливою вимогою при влаштуванні на будь-яку роботу. Але у цієї альтернативи освітньому кредиту є перевага - грошей, які видаються по ньому (приблизно 750 тисяч), вистачить на найкращу освіту. Такий кредит краще отримувати готівкою, видача грошей з кредитки часто обкладається відсотками, а трата зайвих коштів не потрібна. З урахуванням того, що повністю всі ці гроші не вийде витратити, варто було б захистити їх від інфляції - наприклад, вклавши в банк на рік-другий. Процедура дивна, чи не так?

  Тому мені здається, що такі субститути освітніх кредитів зручні для оплати, наприклад, одного року освіти - коли студент-бюджетник буває змушений платити за свою освіту або коли студент платного відділення або його батьки не можуть оплатити кредит за один рік. Для таких ситуацій цей кредит підійде навіть більше, ніж для оплати п'яти-шести років освіти в університеті. Крім того, цей кредит хороший для отримання освіти MBA, зазвичай дуже дорогого. Ще одна перевага - такі кредити можна використовувати для кредитування освіти в ВУЗах і на спеціальностях, кредитувати на освіту в яких можуть не погодитися банки - в різних приватних вищих освітніх закладах та непопулярних спеціальностях.

  Отже, ми розглянули відмінну альтернативу освітнім кредитами - кредит на будь-які цілі або кредит без забезпечення. Кредит може підійти для оплати всього терміну навчання, а може підійти і для плати за один курс, коли заплатити за поточний рік не виходить. Також ці кредити дозволяють оплатити те, що не сплатиш освітнім кредитами - освіту у ВНЗ і спеціальності, які можуть бути не схвалені за умовами звичайних програм освітнього кредитування.

  Але у програми є недолік - це високі процентні ставки і досить жорсткі вимоги, які можуть примусити до оплати освітнього кредиту не студента, але його батьків. Михайло Манокін, спеціально для "Занімаем.ру" 16 березня 2012

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Факторингові операції банків, види факторингу, організація факторингу Що таке факторинг? Факторинг - це операція, пов'язана з поступкою постачальником (кредитором) ... Більше

Банк Глобекс фінансує будівництво мікрорайону малоповерхівок «Сурський квартал» в Пензенській області 30 липня 2012 22:05 Банк Глобекс набуває ... Більше

Уралтрансбанк про онлайн заявках на кредит Як відправити заявку на ... Більше

Індивідуальний підприємець і банк - вибудовуємо взаємини Індивідуальний підприємець, роблячи сьогодні вибір між можливостями кредитування, повинен визначити, що для ... Більше

Договір споживчого кредиту, кредитний договір - на що звернути увагу в документах Отже, вам запропонували або ви самостійно прийняли рішення оформити споживчий кредит або ... Більше

Популярне