Главная » Кредит на освіту. Навчання в кредит » Банківські карти кредитні карти використання банківських карт


Банківські картки, кредитні картки, використання банківських карт

Банківські карти кредитні карти використання банківських карт

Перші банківські пластикові картки з'явилися в 50-ті роки ХХ століття в США. За наступні 50 років вони охопили весь світ і користуються великою популярністю на всіх континентах.

Банківські кредитні карти - особливості

Банківські кредитні картки - один з видів споживчих кредитів.

Кредитні карти по функціональності можна зіставити з кредитом на невідкладні потреби. Обидва кредити видаються на споживчі цілі: великі покупки, відпочинок і т.д. і вимагають документального підтвердження платоспроможності позичальника. При цьому кредит видається на певний термін, обумовлений банком, і погашається рівними частками.

Заборгованість по банківській кредитній карті погашається шляхом виплат відсотків по основній сумі боргу і виплат відсотків, нарахованих за користування карткою. Кредит, отриманий на банківську карту, безстроковий, тобто не має терміну закінчення дії. Видача кредиту на карту може бути припинена тільки при досягненні позичальником певного віку.

Максимальна сума кредиту, що надається на кредитну карту, становить 3 щомісячні зарплати. Великим достоїнством банківських арт є пільговий безпроцентний період, протягом якого на кредит не нараховуються відсотки. У Росії цей період становить до 50 днів, в США - до 15 місяців. Важливо пам'ятати, що навіть під час дії цієї пільги, банківська кредитна картка не стає безкоштовною, так як справляється плата за її обслуговування. Оформлення та видача кредитних карт вигідна обом сторонам.

Банки отримують додатковий прибуток у вигляді щорічної плати за обслуговування картки. Ця плата становить від 5 до 100 доларів США залежно від виду карти. Крім цього, при переведенні в готівку грошей з карти, знімається певний відсоток (від 3% від суми, що знімається) за користування банкоматом. Користувачам банківські карти забезпечують свободу покупок, так як завдяки їм необхідна грошова сума завжди виявляється під рукою. Збереження грошей на картах безпечно.

У разі втрати кредитної картки достатньо зателефонувати в банк і заблокувати її. На жаль, цього не можна зробити з гаманцем. Ще одним плюсом банківських карт є можливість розплачуватися ними за товари у величезній кількості магазинів, ресторанів, заправок і т.д. Крім цього, для громадян Росії тільки наявність кредитної карти дозволяє бронювати готельні номери і автомобілі закордоном.

Банківські кредитні карти приймаються для сплачення в Інтернет-магазинах, що істотно знижує тимчасові витрати.

Банківська карта - зручно і престижно

Кредитні банківські карти мають декілька ступенів престижності. Найнижча категорія у карт типу Electron \ Maestro. Такі карти мають сильно обмежений кредитний ліміт і надають мінімальний набір послуг і можливостей.

Але при цьому і щорічна плата за обслуговування картки сама мінімальна. До класичних кредитних картах відносяться карти типів Classic \ Mass. Ці карти мають широке поширення серед користувачів. Надають розширений спектр можливостей і збільшений, порівняно з попереднім типом, кредит. Золоті і платинові банківські картки Gold \ Platinum - відносяться до елітних картах.

Вони обслуговуються в більшості торгових точок, надають великий кредитний ліміт своїм власникам. Крім цього, золоті та платинові карти є картами престижу. Вони видаються тільки вибраним клієнтам банків. Обслуговування та видача таких карт коштують набагато дорожче обслуговування класичних або електронних карт.

На світовому банківському ринку представлено декілька платіжних систем, що випускають кредитні карти. Великою популярністю користуються Visa, MasterCard, American Express і Discover. У Росії є своя система, представлена кредитною карткою Ощадбанку.

Платіжні системи: Visa, MasterCard, American Express, Discover

Visa є найбільшою платіжною системою в світі.

Випускає кредитні картки всіх категорій престижності, які обслуговуються в 170 країнах. У Росії як дебетні, так і кредитні банківські картки Visa приймаються в 25 тисячах банкоматів. Щорічно оформляється близько двох мільйонів кредитних карт Visa. Аналогічної популярністю у споживачів користується платіжна система MasterCard. Її кредитні карти приймаються для оплати в 229 країнах та обслуговуються у всіх великих торгових точках.

Картки MasterCard 'a теж мають поділ за рівнями престижності. American Express і Discover - небанківські платіжні системи, що одержали широке поширення в США. Оформлення таких кредитних карт для негромадян Америки малоймовірно. Всі основні російські банки випускають картки Visa та MasterCard, причому, один банк може випускати обидва види карт. За статистикою в Росії на 100 запитаних банківських кредитних карт 54% припадає на карти MasterCard.

Банківська карта - вузлик на пам'ять

Користувачам слід пам'ятати, що обслуговування банківських карт платне. При втраті кредитної картки необхідно заблокувати її.

У банківських кредитних карт є пільговий період, який дозволяє взяти кредит під нуль відсотків. Кредитні картки приймаються у всьому світі! Любов Нуров, спеціально для Занімаем.ру 4 жовтня 2008

Перекладено: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Уралсиб знизив ставки по іпотеці - умови іпотечних програм банку 7 ... Більше

Відпочинок в кредит - кредит КРЕДИТ ЄВРОПА БАНКу Де отримати кредит на відпочинок?Яка процедура його оформлення?Чому ці кредити користуються популярністю?Євген Єрофеєв, керівник проекту ... Більше

Оцінка якості обслуговування клієнтів: Сбербанк России CreditCardsOnline.ru продовжує оцінювати якість ... Більше

Банк «Експрес-Кредит» про кредитування юридичних осіб Можна говорити про вже остаточному відновленні ринку корпоративного кредитування: банки відчувають себе досить впевненими для ... Більше

Економічна криза в Білорусі - причини, наслідки кризи в республіці Говорячи про те, ... Більше

Популярне