Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Як написати бізнес-план для отримання кредиту - документи та заявка для кредит бізнесу


Як написати бізнес-план для отримання кредиту - документи та заявка для кредит бізнесу

Як написати бізнес-план для отримання кредиту - документи та заявка для кредит бізнесу

Дуже багато підприємці намагаються отримати фінансування на свої ідеї в банках. Скажу відразу - банків, які дають кредити просто під ідею вкрай мало. Так що шукати гроші на свої починання треба у сторонніх інвесторів або венчурних фондів.

Основний документ, який потрібно при цьому - це бізнес-план для проекту. У тій статті ми розповімо про основні вимоги, які пред'являються до бізнес-планів. Що таке бізнес-план?

Скажу відразу: скільки я стикався з подібними документами - у різних банків і фондів абсолютно різне розуміння того, що під цим розуміється. В інтернеті ви знайдете масу пропозицій по складанню бізнес-планів.

За хороший документ з вас зажадають 80 000 - 150 000 рублів. Не поспішайте витрачати такі гроші. Для початку, дізнайтеся у банку чи фонду, в якому ви плануєте просити грошей - що має бути відображено в бізнес-плані.

У цій статті ми розглянемо основні розділи для повного бізнес-плану.

Ще раз підкреслю: не факт, що абсолютно всі розділи знадобляться майбутнього інвестора. Деякі банки, до речі кажучи, настороженого відносяться до бізнес-планів на 500 сторінок - їм здається, що в цій «воді» захований підступ. Самий перший розділ, він може бути максимально коротким - це опис бізнесу.

Чим ви, власне, збираєтеся зайнятися. Не варто розписувати абсолютно все докладно, достатньо буде основних тез. У цьому ж розділі необхідно переконливо представити ваші конкурентні переваги: Чим ви будете принципово відрізнятися від інших конкурентів, чому саме у вас будуть купувати товар або послугу.

Наступний розділ - це маркетингове дослідження ринку товару чи послуги.

Майбутнього інвестора треба переконати, що ринок є, покупці знайдуться. Дуже корисно знайти або зробити самостійно оцінку місткості ринку, умовно кажучи, на яку суму товарів можна продати за місяць в принципі. Далі в бізнес-плані повинна бути присутньою опис конкурентів: Скільки фірм вже присутній на ринку і яку частку при цьому ви можете «відтягнути» на себе.

Далі слід найважливіший розділ.

Банку або іншій майбутнього інвестора важливо побачити оцінку обсягу продажів і виторгу, який ви відносно реально зможете отримати, реалізуючи свій проект. Це, так званий, дохідний розділ. Саме він буде цікавити тих, хто буде давати гроші, а який дохід очікується від проекту, з чого, власне кажучи, буде гаситися кредит або позику.

Насправді - це найскладніший розділ. Саме за маркетингове дослідження та оцінку майбутніх доходів і беруть основні гроші компанії, що пропонують складання бізнес-плану. Наступний розділ бізнес-плану - це планові витрати.

Тут, звичайно, все простіше, ніж з дохідним розділом, вважати витрати простіше. Тут потрібно виділити два підрозділи: початкові (інвестиційні, разові) витрати і регулярні (ті, які будуть щомісяця). Останні треба розділити на постійні (оренда, лізингові або кредитні платежі, зв'язок, транспорт і т.д.) - це ті, які ніяк не пов'язані з обсягами продажів або надання послуги; та змінні - по суті, розрахунок кошторису витрат на продаж одиниці товару або надання одиниці послуги.

Не забудьте про податки при вибраній вами системі оподаткування. Виходячи з цього, ви зможете порахувати - а бізнес в принципі затівається рентабельний? Доходи ви «прикинете», витрати порахуєте.

Скажу відразу: якщо рентабельність менше 40% річних, швидше за все, вам відмовлять у фінансуванні.

Далі необхідно скласти план cash-flow - Потоку грошових коштів.

Він складається виходячи з попереднього розрахунку рентабельності. Чим він принципово відрізняється? Щоб почати виробництво, вам, можливо, буде потрібно для початку зробити закуп сировини.

Економічна логіка підказує, що краще забезпечити великий запас і отримати хорошу знижку у постачальників, на рентабельності в кінцевому підсумку це позначиться дуже позитивно. Однак не факт, що ваші майбутні покупці будуть з вами розраховуватися відразу ж у момент відвантаження (наприклад, мережі типу Ашана або Метро розраховуються з постачальниками протягом місяця після повної відвантаження).

Так що в даному розділі потрібно співвіднести доходи і витрати по кожному місяцю. Важливе застереження: не варто закладати в розрахунки, що ви відразу ж (з першого місяця роботи) зможете вийти на максимальний обсяг продажів - будьте реалістами і прописуйте нормальний графік з урахуванням монтажу обладнання, налагодження, виходу на проектну потужність, часу на рекламу та укладання договорів з майбутніми покупцями. На основі цього фінансового плану ви відразу відведіть самі, скільки грошей вам в принципі знадобиться на проект, банально по величині «розриву» (різниця між надходженням грошей від покупців і платежами постачальникам).

Ось на це будуть дивитися в першу чергу банки і інвестори - це і є насправді обгрунтування необхідних інвестицій. Другий момент - за цим планом можна відразу побачити точку окупності, то є виходи на позитивний фінансовий потік і можна порахувати, коли інвестиції «відіб'ються» і почнуть приносити дохід. Між нами кажучи, багатьом банкам достатньо саме плану фінансового потоку й розрахунку рентабельності - а це 30% бізнес-плану.

З цих розділів легко прораховуються базові показники, за якими між собою порівнюються бізнес-проекти - IRR та NPV.

Як їх порахувати, можна подивитися в Інтеренеті - це ази фінансової математики. Ну і, якщо ви їх самі не розрахуєте, нічого страшного - банки або інвестиційні фонди зможуть самі їх порахувати на основі вищеописаної інформації. В принципі, для первісного розмови з майбутніми інвесторами можна пропонувати коротке есе, містять - опис проекту; - потреба в інвестиціях; - строку окупності інвестицій; - рентабельність бізнесу після виходу проекту на самоокупність.

Якщо первинна інформація зацікавить інвестора або банк, вам напевно запропонують стандартну форму, в яку ви внесете розширену інформацію по проекту. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру 22 лютого 2012


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Кредитна карта Ощадбанку Росії Ощадбанк Росії займає одну з лідируючих позицій на ринку кредитних ... Більше

Банк Експрес-кредит став учасником програми АІЖК по довгостроковій іпотеці 22 липня 2012 23:24 АКБ Експрес-кредит отримав ... Більше

Бюро кредитних історій - Національне бюро кредитних історій та інші БКІ в Росії Бюро кредитних історій (БКІ) збирає ... Більше

Кредитні карти Пробизнесбанка - кредит у банку Лайф Ми продовжуємо цикл статей Занімаем.ру, присвячених кредитних продуктах різних банків.У цьому матеріалі розглянемо ... Більше

Допомога по безробіттю - визначення і розрахунок, розмір, виплати Докотившись до Росії восени 2008 року, криза ... Більше

Популярне