|
Власні і позикові кошти - баланс, розумне співвідношення

Приймаючи рішення брати кредит, ми повинні розуміти, що рано чи пізно ці кошти доведеться повернути, при чому з відсотками. В ідеалі, потрібно знати, коли і яким чином ви плануєте повернути ці гроші, а також детально розрахувати, чи вигідна вам така фінансова операція. Це стосується як приватних осіб, так і підприємств: позики і кредити можуть бути корисні, але тільки якщо будуть дотримані певні умови.
Перш за все, нам потрібно враховувати, що оформлення кредиту або позики припускає використання цих коштів для збільшення прибутку.
Швидше за все, фінансова структура, зокрема банк, у якого ви берете кредит, буде наполягати на обгрунтуванні двох пунктів: чи вигідно давати кредит саме вам і чи зможете ви погасити цей борг в обумовлений термін.
Простіше кажучи, яким чином ви розраховуєте повернути гроші. Говорячи про підприємство, ситуація виявляється трохи складніше. Навіть у випадку, якщо в компанії є фінансовий розрахунок, згідно з яким вона планує збільшити свої доходи завдяки збільшенню оборотних коштів за допомогою кредиту, зовсім необов'язково, що це станеться насправді.
По-перше, отримання грошей за товар або послугу ще зовсім не означає одержання прибутку. По-друге, є маса факторів, які можуть спрацювати як на вас, так і проти вас: це і постачальники, партнери, фінансова ситуація на ринку та в країні в цілому.
Все це можна і не врахувати в розрахунках, і, в підсумку, недоотримати прибуток. І, по-третє, збільшення оборотних коштів абсолютно не гарантує збільшення прибутків. Таким чином, ми отримуємо безліч «тонких місць», завдяки яким у вас можуть виникнути труднощі з погашенням кредиту, що, до того ж, ставить під питання його вигідність.
Але, оскільки на практиці часто виходить ситуація, коли підприємству необхідно залучити позикові кошти, яким же чином зберегти баланс, оптимальне співвідношення власних і залучених коштів? Перш за все, треба відзначити, що взагалі поява у підприємства необхідності в кредиті свідчить про недостатньо кваліфікованому фінансовому управлінні і відсутності системи контролю над рухом грошових коштів.
Але якщо вже приймається рішення про позику, необхідно постійно контролювати й аналізувати коефіцієнт співвідношення позикових і власних коштів, а також коефіцієнт фінансової залежності. Дуже часто отримання кредиту, яке на перший погляд виглядає вигідним і корисним для підприємства, стає бомбою з годинниковим механізмом: неефективне використання позикових коштів призводить до нездатності підприємства розплатитися за своїми зобов'язаннями. Простіше кажучи, оскільки керівництво компанії не змогло ефективно управляти власними фінансами і змушений був вдатися до позики, ймовірно, та ж доля спіткає і залучені кошти. Іван Вєтров, спеціально для Занімаем.Ру 5 листопада 2008
Похожие статьи:
- Банк Дон-Тексбанк г Ростов-на-Дону - кредити
- ВУЗ-Банк пропонує познайомитися!
- Перевірка застави - автомобіль, квартира, інше майно
- Кредитна карта Ощадбанку Росії
- Кредит без військового квитка - де взяти готівку без віннеки