Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Векселі банків види векселів розрахунки операції


Векселі банків: види векселів, розрахунки, операції

Векселі банків види векселів розрахунки операції

Чи можливо, щоб банківський продукт одночасно був і засобом платежу, і інструментом вкладення коштів, і міг би виступати в якості забезпечення при оформленні кредиту? Так - всім цим характеристикам повною мірою відповідає вексель. Завдяки зручності і простоті розрахунків, а також великий функціональності, він придбав неймовірну популярність серед підприємств, організацій і індивідуальних підприємців.

Крім того, певним попитом цей продукт користується і у приватних осіб.

Вексель - представник класу неемісійних цінних паперів, тобто випускаються банками в необхідному для клієнтів кількості і в необхідний їм час. Цей документ засвідчує собою право векселедержателя отримати від векселедавця в зазначений на векселі строк всю його суму та належні відсотки (якщо вони мають місце). Необхідно сказати також, що вексель може бути виписаний не тільки банком, але і торговими або промисловими компаніями.

Однак, такі корпоративні векселі володіють значно меншою ліквідністю, і приймаються до оплати далеко не всіма організаціями.

Існує декілька різновидів векселів. 1. По виду доходу вексель може бути процентним або дисконтними (тобто не має на увазі нарахування відсотків). Основними поняттями тут є номінальна ціна векселя (позначена на ньому) і ціна його придбання.

У процентного векселя обидві ці ціни збігаються, а дохід векселедержателя складається з відсотків, нарахованих на номінал.

Дисконтний ж вексель купується першим векселедержателем за ціною нижче номінальної. Різниця між цінами буде доходом власника векселі при його подальшій передачі. Варто відзначити, що дисконт може бути і нульовим.

У цьому випадку номінал і ціна придбання векселя рівні, і дохід по ньому не передбачений. Розмір дисконту залежить від терміну погашення векселя.

2. В залежності від того, хто виписує вексель - боржник або кредитор, і від того, хто є одержувачем коштів за нього, вексель може бути простим або переказним. Простий (соло) вексель виписує боржник, а одержувачем коштів є, відповідно, кредитор. Переказний вексель (тратта) має схему трохи складніше: виписує його кредитор, але одержувачем коштів від боржника тут вказується третя особа.

3. Векселі різняться і за терміном погашення, який може бути встановлений: - по пред'явленні; - за пред'явленням, але не раніше певної дати; - за пред'явленням, але не раніше і не пізніше певних дат; - в обумовлений термін від пред'явлення; - на конкретну дату .

У разі пред'явлення до погашення векселі раніше обумовленого терміну, він оплачується з дисконтом, тобто векселедержатель втрачає частину доходу, який він міг би отримати, дочекавшись вказаної дати.

Вексель недійсний, якщо на ньому відсутній хоча б один з наступних реквізитів: - вексельна мітка (слово «Вексель»); - час та місце, де він був складений; - номінал; - термін і місце платежу; - найменування першого векселедержателя (набувача) ; - підпис уповноважених осіб векселедавця і друк; - найменування платника (для переказних векселів). Вексель - документ універсальний. Особливості його полягають у наступному: - абстрактність: на цьому документі не вказується джерело утворення боргу або зміст угоди; - безперечність: оплата векселя обов'язкова, беззастережна і гарантована законодавством; - обертаність: обумовлює можливість застосування цього цінного паперу як засобу платежу шляхом проставлення на зворотному боці векселі передавального напису (індосаменту).

Індосамент може бути бланковим (без зазначення найменування або ПІБ нового векселедержателя, а тільки з підписом і печаткою попереднього) та іменним (із зазначенням того, кому передається вексель). Протягом всього терміну «життя» векселі бланковий індосамент може переходити в іменний, і навпаки. - Можливість використання в якості забезпечення кредиту: передача векселя банку під заставу (заставний індосамент).

Зручність розрахунків за допомогою векселя очевидно: відсутня необхідність в готівкових коштах (актуально для фізичних осіб) або вчиненні безготівкових операцій з оформленням платіжних доручень, перерахувань коштів по рахунках і т.д. Векселедержателю для того, щоб розрахуватися за угодою, необхідно тільки проставити на його обороті підпис і печатку і передати в руки своєму опоненту. У разі проставлення іменного індосаменту вексель є також способом захисту коштів від розкрадання або різних шахрайських дій.

Тому вексель цілком виправдовує свою цінність. Олена Антошенкова, спеціально для Занімаем.Ру


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Споживчий кредит пенсіонерам, кредит пенсіонерам в Ощадбанку В останні роки послугами споживчого та інших видів банківського ... Більше

Банки продовжують видавати готівку спільно За останній час відразу кілька великих банків об'єднали свої ... Більше

Експрес-кредити від Русь-Банку Про експрес-кредитах Русь-Банку, їх умовах, а також відмінності від класичних кредитів розповідає Василь Палаткін, ... Більше

Автокредит на старі автомобілі - як оформити кредит на б / у авто Якщо людині дуже потрібен автомобіль, але грошей в обріз, а нове авто ... Більше

Банк "Петрокоммерц" представив нові програми іпотечного кредитування Банк "Петрокоммерц" продовжує удосконалювати свої програми кредитування, роблячи їх ... Більше

Популярне