Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Сільськогосподарський кредит - кредити фермерам національний проект АПК


Сільськогосподарський кредит - кредити фермерам, національний проект АПК

Держава надає всебічну підтримку сільськогосподарським підприємствам, що виражається в розробці спеціальних програм в рамках пріоритетного національного проекту «Розвиток агропромислового комплексу (АПК)», субсидуванні частини процентної ставки за кредитами за рахунок держбюджету. У свою чергу банківський сектор розробляє крім стандартних кредитних продуктів спеціальні програми кредитування, застосовні виключно для аграріїв, такі як надання кредиту під заставу майбутнього врожаю, надання кредитів на придбання сільгосптехніки та обладнання під заставу придбаної сільгосптехніки і / або сільськогосподарського обладнання, кредити під заставу земель сільськогосподарського призначення і т.п. Зміст і конкретні умови кредитних програм (т.з. сільгоспкредитів) для суб'єктів АПК варіюються в різних кредитних організаціях і залежать від поточної кредитної політики банку-кредитора (або його філії / відділення).

Розглянемо кілька варіантів кредитних продуктів.

Кредитування під заставу майбутнього врожаю

Які вимоги банк пред'являє до позичальника в рамках даної програми? Під заставу майбутнього врожаю кредитуються підприємства та індивідуальні підприємці (глави КФГ), які є клієнтами банку (мають розрахунковий рахунок і проводять обороти), з позитивною кредитною історією. На якість кредитної історії впливає відсутність випадків виникнення прострочених зобов'язань перед банком за певний період часу - частіше від 180 днів до року, або обмеження кількості випадків технічної прострочення.

  У загальній структурі застави по прошеному кредитом заставу майбутнього врожаю сільськогосподарських культур не повинен перевищувати п'ятдесяти відсотків від розрахованої загальної суми зобов'язань Позичальника за кредитом. На решту суми зобов'язань оформляється заставу іншого майна (основні засоби). Для визначення кількісного складу предмета застави - майбутнього врожаю сільськогосподарських культур - беруться фактичні дані про врожайність за останні три роки, прогноз врожайності на період кредитування по відповідному регіону, підготовлений Управлінням сільського господарства (або уповноваженою організацією), а також дані технологічної карти по вирощуванню сільськогосподарських культур , представлені Заставодавцем (Позичальником).

Відповідно заставна вартість вираховується виходячи з кількісного складу земель і очікуваної собівартості із застосуванням поправочного коефіцієнта банку (в діапазоні від 0,5 до 0,7). Заставу майбутнього врожаю підлягає обов'язковому страхуванню на користь банку або з призначенням банку вигодонабувачем. Як правило, після проведення збиральних робіт банк переоформляє з позичальником договір застави майбутнього врожаю на договір застави готової продукції (товарів в обороті), з наданням позичальнику можливості реалізації зібраного врожаю з метою погашення заборгованості за кредитним договором, по якому даний урожай був переданий в заставу.

Кредитування під заставу придбаної техніки та / або обладнання

В якості можливості оновлення парку сільськогосподарської техніки та спеціального обладнання позичальника на взаємовигідних умовах банк надає кредити під заставу придбаної техніки / обладнання. Вимоги до позичальників і умови отримання кредиту приблизно наступні: - Позичальниками можуть виступати представники суб'єктів малого та середнього підприємництва. - Сума авансового платежу позичальника, що перераховується в рахунок оплати придбаної техніки або обладнання, знаходиться в межах 10-20% від вартості майна. Попередньо банк приймає рішення на підставі наданих позичальником документів про надання кредиту або відмову.

У разі прийняття банком позитивного рішення по даному питанню, позичальникові і продавцю направляються відповідні повідомлення, і позичальник складає з продавцем договір купівлі-продажу, в якому обов'язково обмовляється момент переходу права власності після отримання продавцем авансового платежу. За фактом реєстрації купленої техніки в органах Держтехнагляду та внесення відповідних відміток у паспорт самохідної машини (ПСМ), або оформлення акта про перехід права власності на майно, що купується (якщо воно не підлягає державній реєстрації), поряд з оформленням страхової документації, банк укладає з позичальником кредитний договір і договір застави. Потім відбувається перерахування кредитних коштів постачальнику купується позичальником майна через розрахунковий рахунок позичальника.

Строки при даному виді кредитування складають 3-10 років.

Кредитування під заставу земель сільськогосподарського призначення

Кредити можуть надаватися під заставу земель сільськогосподарського призначення, що належать позичальнику або третім особам. Для прийняття земель сільськогосподарського призначення в якості застави по прошеному кредитом договір іпотеки оформляється і реєструється в Державній реєстраційній службі. Грошові кошти видаються як на поповнення оборотних коштів, так і під інвестиційні програми, після реєстрації договору іпотеки.

Кредит може бути виданий на термін від 3 до 8 років з максимальною сумою - 70% від вартості придбаного земельної ділянки.

Іншу частину Позичальник повинен виплатити власними коштами.

Загальні умови кредитування сільськогосподарських підприємств

У разі якщо виручка від реалізації сільгосппродукції служить основним джерелом для погашення заборгованості за кредитом, кредитний працівник в обов'язковому порядку відстежує зміну кількості орних земель позичальників для своєчасної оцінки ризиків банку при виведенні і / або переведення земельних паїв і ріллі позичальника на інші підприємства в період дії кредитних договорів. Висновок земель може призвести до невиконання позичальником планових показників фінансово-господарської діяльності, і як наслідок, відсутності джерел погашення кредиту, утворення простроченої заборгованості. За вище означеної причини банк також звертає особливу увагу і на терміни дії договорів оренди земельних ділянок (паїв), які повинні перевищувати термін надаваного кредиту.

Обережно кредитна організація відноситься до договорів суборенди землі.

Додаткові послуги кредитного відділу банку для виробників

Працівники кредитного відділу кваліфіковано проконсультують потенційних і діючих позичальників з питань субсидування. Суб'єкти АПК усіх форм власності можуть одержати допомогу в підготовці пакету документів на отримання субсидій з бюджету відповідного рівня (федерального або регіонального). Цвітана Валенкова, спеціально для "Занімаем.ру"


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк Башкомснаббанк г Уфа Про банк Банк «Башкомснаббанк» був утворений в 1991 році в м. Уфа в якості ... Більше

Де взяти кредит готівкою за паспортом - порівнюємо кредити без довідок Кредит ... Більше

Оцінка якості обслуговування клієнтів: банк "Російський Стандарт" Фахівці CreditCardsOnline.ru продовжують серію опитувань користувачів з метою отримати ... Більше

Сбербанк Росії в г Уфа - робота відділень, адреси філій, послуги Ощадбанку Перші ощадкаси в місті Уфа з'явилися на початку ... Більше

Банк Саратов г Саратов - кредити, послуги банку Про банк У 1990 році Російським республіканського банку Держбанку СРСР був ... Більше

Популярне