Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Штрафи за кредитами юридичних осіб пені та шртафи по кредиту


Штрафи за кредитами юридичних осіб, пені та шртафи по кредиту

Штрафи за кредитами фізосіб штраф за прострочення кредиту інші пені і штрафи

Кредитування юридичних осіб, безумовно, відрізняється від кредитування фізичних: суми більше, ризики інші - значить, і міра відповідальності у вигляді штрафних санкцій дещо інша. У цій статті ми поговоримо про те, за що банки можуть піддати штрафам позичальника-підприємство. Кредити громадянам в основному типові.

Вони «поставлені на потік». Кредит юридичній особі носить здебільшого індивідуальний характер, а тому по тексту кредитного договору можливі зміни (в порівнянні з типовим кредитним договором банку), особливо в частині санкцій та відповідальності, таким чином, штрафи за кредитами різних юридичних осіб можуть відрізнятися.

Отже, основний обов'язок позичальника за кредитним договором - платити за графіком. Відповідно, в будь-якому кредитному договорі є міра відповідальності за порушення графіку платежу - штраф за прострочення кредиту. Розмір, як правило, визначається у відсотках за кожний день прострочення.

Уважно прочитайте договір і чітко усвідомите для себе, що вважається простроченням в термінах договору, в яких випадках доведеться платити штраф за прострочення кредиту.

Зазвичай при видачі кредиту банк вимагає відкрити розрахунковий рахунок у банку і проводити розрахункові операції тільки по цьому рахунку. При цьому може бути виставлено вимогу про рівень мінімальних оборотів за місяць - це досить поширена практика, навіть якщо ви отримуєте кредит в обслуговуючому вас банку. У разі непідтримання оборотів на обумовленому рівні - штраф за кредитом.

Також в договорі можуть обумовити вимога щодо мінімального залишку на рахунку на кінець операційного дня. По суті, для бізнесу - це частково «заморожені» гроші. Не підтримали залишок - штраф.

Штраф за невикористану кредитний ліміт. У договорах за кредитними лініями з лімітом видачі міститься норма про невикористаний кредитний ліміт. Що це означає?

Припустимо, банк для цілей поповнення обігових коштів затвердив вам ліміт кредитування 30 мільйонів рублів.

Ви використовуєте ці гроші тоді, коли вам потрібно розраховуватися з постачальниками, і використовували лише 20 мільйонів. 10000000 залишилися невикористаними. Банк адже розраховував, що ви використовуєте весь обсяг кредиту (відповідно, і відсотки заплатите в більшому обсязі).

Не використовували повністю надані засоби - штраф.

Як правило, кредитним договором передбачено обов'язок страхувати об'єкти застави (товари в обороті - від пожежі, крадіжки і інших напастей, обладнання, транспортні засоби та нерухомість - по класичного набору ризиків). Чи не застрахуєтеся вчасно - штраф. Практично у всіх кредитних договорах передбачено обов'язок позичальника щоквартально (або з періодичністю, передбаченою для конкретного типу бухгалтерського обліку) надавати в банк дані офіційної бухгалтерської і податкової звітності.

На підставі цих даних банк оцінює поточне фінансове становище клієнта. Не надасте - штраф за кредитом. До речі, будьте уважні при передачі в банк такої звітності.

У разі, якщо при аналізі вашої фінансово-господарської діяльності банк побачить ознаки погіршення фінансових показників бізнесу - можуть зажадати дострокового гасіння кредиту.

Також штраф за кредитом можуть накласти, якщо банк не був повідомлений про зміну юридичної та / або фактичної адреси, директора, головного бухгалтера, засновників. Відправляйте їм всі дані про зміни, що відбуваються з підприємством - для банків це дуже важливо. На закінчення статті хотілося б відзначити: пені і штрафи за кредитом були, є і будуть.

Це якась форма відповідальності за недотримання кредитного договору. Тим не менш, у юридичних осіб більше можливостей отримати кредит на «своїх» умови (в порівнянні з фізичними особами). Так що якщо вас не влаштовують окремі умови кредитного договору, ви завжди маєте можливість в ході переговорного процесу домовитися про дотримання ваших інтересів.

Один мій знайомий таким чином навіть примудрився прописати в кредитному договорі штрафні санкції для банку.

Аргументував він таким чином: «ви мене хочете штрафувати за невиконання мною зобов'язань, і я хочу вас штрафувати за те ж саме - і це нормально, по-партнерськи».

У будь-якому випадку, при підписанні договору вчитуйтесь в кожне написане там слово. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру 2 травня 2012


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банки Сочі - кредит у банках Сочі На сьогоднішній день Сочі - це стрімко зростаючий місто з економікою, що розвивається інфраструктурою.Поряд ... Більше

Хоум Кредит, Россельхозбанк Ощадбанк і ВТБ24 оголосили про готовність ... Більше

Переказ грошей за номером карти Переказ зі свого рахунку в інший банк часто викликає у ... Більше

«Фосборн Хоум»: найцікавіше в споживчому кредитуванні Споживче кредитування зараз в стані зростання після затяжного періоду економічної кризи.Ставки знижуються, і споживачів цікавить ... Більше

Споживчий кредит банку Російський Стандарт готівкою Банк Російський стандарт знають всі, в основному, по активно рекламованим їм ... Більше

Популярне