Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Програми підтримки фермерів - як отримати кредит починаючому фермеру


Програми підтримки фермерів - як отримати кредит починаючому фермеру

Програми підтримки фермерів - як отримати кредит починаючому фермеру

Отже, ми продовжуємо серію статей, присвячених кредитуванню фермерських і селянських господарств. У попередніх статтях Занімаем.ру ми досить докладно розповіли про варіанти кредитування та банківських, і небанківських. Сьогодні розповімо про заходи держпідтримки фермерів при кредитуванні в банках.

Основний документ на федеральному рівні, яким досить докладно регулюється програма підтримки фермерів в області кредитування - це Постанова Уряду РФ від 04 лютого 2009 р № 90 «Про розподіл та надання субсидій з федерального бюджету бюджетам суб'єктів Російської федерації на відшкодування частини витрат на сплату відсотків за кредитами , отриманими у російських кредитних організаціях, та позиками, отриманими в сільськогосподарських кредитних споживчих кооперативах ».

Текст постанови величезний.

Розмір державної допомоги напряму залежить від того, хто отримував кредит (фермерське господарство або юридична особа), коли отримував, на які цілі і на який термін. Причому все це розписано настільки детально, що голова йде обертом. Ну, наприклад, субсидія надається за кредитами фермерам, отриманим до 1 січня 2004 року, на термін до 1 року на закупівлю ПММ, запчастин, сировини та іншого для проведення сезонних робіт.

При цьому маса додаткових посилань на переліки спецтехніки, устаткування і сільськогосподарських культур, з яких таке субсидування виявляється. Надається допомога при виплаті відсотків за інвестиційними кредитами, отриманими на термін від 2 до 8 років на придбання обладнання, транспорту, спецтехніки - знову-таки тільки за визначеним переліком. Розмір державної допомоги залежить від перерахованих вище факторів і становить від 80 до 100% ставки рефінансування - це компенсація відсоткових платежів по фермерським кредитами.

Однак сума державної підтримки буде не більше фактичних витрат за процентними платежами, мабуть, це застереження на випадок, якщо кредит виходив за ставкою, меншою, ніж діюча ставка рефінансування.

Для отримання такої субсидії необхідно в місцеве міністерство сільського господарства (або аналогічний орган місцевої виконавчої влади) надати наступні документи: 1. заяву на отримання такої субсидії; 2. довідку з податкової інспекції про відсутність простроченої заборгованості по платежах до бюджету; 3. копію свідоцтва про реєстрацію в якості фермерського (селянського) господарства; 4. копію кредитного договору з банком (або договору позики з кредитним кооперативом). Протягом 10 днів заявникові дається відповідь, ну а далі - робота чиновників по складанню зведеного запиту на отримання коштів з федерального бюджету. На регіональному (обласному, крайовому та інш.) Рівні, напевно, знайдеться власна програма підтримки початківців фермерів або навіть комплексна програма для всього АПК, але це унікально для кожної конкретної території.

Дізнатися про це можна або в міністерстві сільського господарства або уважно прочитати регіональний бюджет, який публікується в доступних засобах масової інформації. Чесно кажучи, вивчаючи всі ці документи, навіть мені, людині з вищою економічною освітою і великим досвідом роботи кредитного брокера, дуже непросто розібратися в порядку отримання субсидії (хто, за що, чому, як і т.д.). Тому все-таки краще звернутися в спеціалізований банк, який знає як правильно оформити кредит і всі супутні документи, щоб отримати державну субсидію.

Наприклад, як з'ясовується з постанови навіть від переліку насіння, які ви будете купувати (ну, і відповідно, озвучувати в цільовому призначенні кредитного договору) буде залежати чи отримаєте ви субсидію і в якому розмірі. Загалом, фермерам, особливо початківцям, краще пов'язувати отримання державної підтримки відразу ж з оформленням кредиту у спеціалізованому банку, такому, як Россельхозбанк, або у великому банку типу Ощадбанку, активно бере участь у різних державних програмах. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру 12 червня 2012


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Кредитні картки з пільговим періодом кредитування Процентна ставка за використання кредитної картки, як правило, досить висока.Так, за використання певної суми грошей, близько 20% від ... Більше

Золоті монети Ощадбанку - інвестиційні монети Ощадбанку, вартість, як купити Збереження і ... Більше

Хто повинен платити за шахраїв? Той, хто хоч раз ставав жертвою "карткового" шахрайства погодиться, що втратити гроші з ... Більше

Банк Східний Експрес запропонував кредит на освіту Банк Східний Експрес ... Більше

У сукупному кредитному портфелі російських банків 15% - прострочена заборгованість 15 липня 2012 22:34 15% ... Більше

Популярне