Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Подорожчання в лізинг розмір дорожчання предмету лізингу


Подорожчання в лізинг, розмір дорожчання предмету лізингу

Подорожчання в лізинг розмір дорожчання предмету лізингу

Що таке подорожчання лізингу

Замість процентної ставки за користування грошима лізингової компанії у лізингу використовується поняття подорожчання об'єкту лізингу. Подорожчання обчислюється у відсотках від початкової вартості об'єкта лізингу, якщо б воно купувалося відразу за рахунок коштів покупця. У різних лізингових програмах можна зустріти вказівку Подорожчання об'єкту лізингу в рік або за весь період лізингу.

Виникнення такої форми вираження вартості користування лізингом іноді пов'язують зі зручністю обліку. Т.к. лізинг в переважній більшості використовується юридичними особами, то особі що приймає рішення набагато легше порівняти суму яку потрібно буде витратити на придбання об'єкта лізингу та суму яку можна заробити за допомогою придбаного об'єкта лізингу протягом строку дії лізингового договору

Від яких параметрів залежить подорожчання

Подорожчання об'єкту лізингу залежить від багатьох параметрів, деякі з них доступні для вибору лізингоодержувачу, а деякі залежать, наприклад, від розміру процентної ставки по кредитуванню об'єкта лізингу, лізинговою компанією, в банку і нормою прибутку встановленої в даній конкретній лізингової компанії. Основним параметром, що впливає на кінцеву суму подорожчання об'єкта лізингу, безумовно, є початковий внесок, який готовий зробити лізингоотримувач. Чим вище початковий внесок, тим менше загальна сума подорожчання об'єкту лізингу.

Ще один параметр, на який може вплинути лізингоодержувач - це вибір у кого на балансі буде стояти купується об'єкт лізингу, у себе на підприємстві або ж на балансі лізингової компанії. Якщо об'єкт лізингу буде враховуватися на балансі лізингової компанії, то лізингоодержувач має можливість економії, наприклад, у випадку лізингу автотранспорту немає необхідності створювати автогосподарство, як того вимагає законодавство для деяких великих регіонів, таких як Москва, Московська Область, Санкт-Петербург і Ленінградська Область. Однак у цьому випадку податки буде платити лізингова компанія, що призведе до збільшення суми щомісячних лізингових платежів і в кінцевому підсумку до збільшення загальної суми подорожчання об'єкту лізингу.

Якщо ж об'єкт лізингу буде враховуватися на балансі лізингоодержувача, то це знизить загальну суму Подорожчання об'єкту лізингу, але спричинить додаткові витрати самого лізингоотримувача. Лізингоодержувач, так само може вибрати для себе одну зі схем лізингових платежів. При рівних щомісячних лізингових платежах сума переплати буде вище, ніж при зменшується.

Варто відзначити, що в деяких випадках сума подорожчання може дорівнювати нулю.

Це можливо в тих випадках, коли конкретний виробник або постачальник предмета лізингу дає знижку при покупці цього об'єкта в розмірі рівному подорожчання цього об'єкта при його купівлі за повною вартістю в даній лізинговій компанії.

Приклад розрахунку лізингу

Щоб продемонструвати викладене вище, розглянемо приклад розрахунку дорожчання придбаного в лізинг Ford Transit 2009 року випуску, вартістю в один мільйон рублів з початковим внеском 20% і строком лізингу 24 місяці. Отже, якщо лізингоотримувач вибирає самостійну постановку на облік придбаного в лізинг автотранспортного засобу та зменшується сума щомісячних лізингових платежів, то загальна сума лізингових платежів по приобретаемому Ford Transit за два роки складе 1245736,07 рублів. Тобто дорожчання при даній лізинговій схемі за весь час лізингу складе 24,57% від первісної вартості придбаного автомобіля.

Перший лізинговий платіж буде дорівнювати 50998,42 рублів, останній складе 36348,72 рублів. Якщо лізингоодержувач вибере схему оплати рівними платежами, то щомісячний лізинговий платіж складе 44082,05 рубля і сума всіх виплат за весь термін лізингу складе 1257969,26 рублів.

Подорожчання буде 25,8% за весь термін дії лізингового договору. При постановці на облік придбаного в лізинг автотранспортного засобу самої лізинговою компанією і зменшує схемою щомісячних лізингових платежів загальна сума виплат складе 1267491,73 рубль і дорожчання за весь термін лізингу буде 26,75%. Перший лізинговий платіж при даній схемі складе 52012,04 рублів, останній 37148,76 рублів.

При виборі схеми оплати рівними платежами загальна сума виплат по лізингу складе 1279896,33, щомісячний платіж буде дорівнює 44996,68 рублям і дорожчання за весь термін дії лізингового договору буде майже 28%.

Загальні висновки

Розмір подорожчання об'єкта лізингу залежить від багатьох факторів, на деякі з яких можна вплинути. В основному це вибір межу зручністю власного обліку, скорочення витрат і збільшенням загальної суми лізингових платежів. На подорожчання придбаного в лізинг об'єкта можуть впливати й інші фактори не розглянуті в даній статті, наприклад термін лізингу, умови того хто займається плановим і гарантійним обслуговуванням придбаного в лізинг обладнання та багатьма іншими факторами.

Загальна рада такий, запросити у лізингової компанії кілька графіків платежів з різними схемами погашення та обліку і порівняти збільшення подорожчання придбаного в лізинг об'єкта з можливими власними витратами. Виходячи з отриманої інформації, вже можна буде зробити розумний вибір на користь тієї або іншої лізингової програми. КГ «НеваФінанс», спеціально для "Занімаем.ру"


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Портфель автокредитів ВТБ 24 перевищив 70000000000 26 грудня 2012 0:00 Оцінювана вартість портфеля ... Більше

Почалося злиття МТС-Банку та Далькомбанку МТС-Банк і Далькомбанк оголосили про злиття, яке повинне завершитися в жовтні 2012 ... Більше

Банк Башкомснаббанк г Уфа Про банк Банк «Башкомснаббанк» був утворений в 1991 році в м. Уфа в якості ... Більше

Лізингові компанії Росії - найбільші лізингові компанії РФ Нестабільність фінансових ... Більше

Договір іпотеки квартири, реєстрація іпотечного договору Відповідно до законодавства всі договори іпотеки регламентуються двома основними законами - ФЗ «Про іпотеку (заставі нерухомості)» і ФЗ «Про ... Більше

Популярне