Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Планування малого бізнесу - бізнес-план в малому бізнесі


Планування малого бізнесу - бізнес-план в малому бізнесі

Планування малого бізнесу - бізнес-план в малому бізнесі

Бізнес-плани в основному призначаються для того, щоб сприяти виведенню на ринок нових видів товарів і послуг, а також для оцінки перспектив бізнесу при його створенні. Досягти успіху в бізнесі можна навіть не маючи бізнес-плану (багато сьогоднішні успішні підприємці починали свою справу інтуїтивно, на ходу осягаючи ази ведення бізнесу). Однак відповідний бізнес-план допоможе систематизувати і оцінити ризики, переваги та недоліки проекту.

У кінцевому підсумку це може заощадити багато сил і ресурсів, які завжди обмежені, особливо під час економічної кризи.

Що таке бізнес-план?

Бізнес-план як поняття порівняно недавно увійшов у лексикон російського бізнес-спільноти. Сьогодні все ще лише деякі підприємці чітко уявляють собі його призначення. Найбільш адаптивним до нашої дійсності визначенням бізнес-плану служить наступне: бізнес-план - це короткий, точний, доступний і зрозумілий опис передбачуваного бізнесу, найважливіший інструмент при розгляді великої кількості різних ситуацій, що дозволяють вибрати найбільш перспективні рішення і визначити засоби для їх досягнення.

Функції бізнес-плану

1. бізнес-план для обгрунтування нової справи, завдання такого плану - виявити основні аспекти майбутньої справи, проаналізувати проблеми, з якими доведеться зіткнутися визначити способи їх вирішення. 2. бізнес-план для діючого підприємства, який допоможе розібратися в перспективах росту бізнесу, оцінити їх і передбачити основні можливі проблеми в майбутньому, а також контролювати поточні операції. 3. бізнес-план як формальний юридичний документ, за допомогою якого підприємство отримує інвестування.

Бізнес-план дає «можливість визначити шляхи і способи досягнення різних цілей, максимально використати конкурентні переваги підприємств, запобігти помилкові дії, відстежити нові тенденції в економіці, техніці, технології використовувати їх для своєї діяльності, довести і демонструвати обгрунтованість, надійність і реалізовуваність проекту, пом'якшити вплив різних сторін підприємства, визначити потребу в капіталі і грошових коштах, своєчасно вжити захисних заходів проти різного роду ризиків, повніше використовувати інновації у своїй діяльності, об'єктивніше оцінити результати виробничої і комерційної діяльності підприємства, обгрунтувати стратегію проекту ».

Так, ми приблизно визначили основні особливості бізнес-плану. Однак варто замислитися наступним питанням: а чи так уже необхідний бізнес-план в дійсності, адже жили ж наші підприємства в радянський період без всяких бізнес-планів. Насправді, більшість фахівців стверджує, що бізнес-план в нашій зароджується (або скоріше постають на ноги) ринковій економіці не просто потрібний, а навіть необхідний.

По-перше, бізнес-план дозволяє об'єктивно, неупереджено оцінити діловий проект у цілому.

По-друге, в закінченому вигляді бізнес-план являє собою керівний документ, що забезпечує ефективність управління і функціонування підприємства.

По-третє ж, він дозволяє незнайомим з підприємством потенційних партнерам краще зрозуміти цілі та особливості підприємства і залучити додаткові ресурси. звичайно, ці причини складання бізнес-планів підходять для всіх підприємств. Однак, нам було б долее цікаво подивитися на можливість інтегрування бізнес-плану в нашу дійсність. Позиція, що заперечує доцільність розробки розгорнутого бізнес-плану, добре закріпилася в російському бізнесі, хоча вона значно ускладнює процеси всередині вітчизняного та міжнародного бізнесу.

Основною причиною неповсеместного прийняття необхідності бізнес-плану несознаніе значення системного і комплексного планування, яким і є бізнес-план.

А враховуючи те, що російська економіка по сьогоднішній день знаходиться у стадії кризи, ми повинні прийняти, що бізнес-план особливо необхідний, адже він дозволяє легше подолати, пов'язані з ситуацією проблеми: • нестабільність економіки; дефіцит і обмеженість ресурсів; інфляція і зростання вартості проекту; посилення конкуренції; соціальні проблеми та вимоги; вимоги споживчого ринку; зростаючі вимоги до якості продукту.

Складання бізнес-плану актуально як ніколи!

Тому оволодіння наукою складання бізнес-плану в сучасних умовах стало як ніколи актуально. По-перше, в нашій країні існує шар підприємців, які не мають досвіду як свого, так і своїх попередників в управлінні в умовах ринкової системи. До того ж, мінливі економічні умови по-новому вимагають від керівників ставити і вирішувати завдання.

Російське законодавство не закріплює обов'язкові розробки бізнес-планів, зате на сьогоднішній день прийнято значну кількість указів та інших актів, які формулюють ділове середовище підприємництва.

Тому варто понадіятися, що в недалекому майбутньому у нас, як і в інших державах, складання бізнес-плану стане законною необхідністю. Економічна та соціальна ситуація, в якій працюють російські підприємства, часто не дозволяє їм безпосередньо використовувати зарубіжні методичні розробки при складанні бізнес-план, тому необхідна їх адаптація до реальних господарським, соціальним, правовим і іншим умовам нашої країни. Напевно, ця необхідність і стала причиною настільки різних понять бізнес-плану та його структури.

Тим не менш, нам все ж потрібно ознайомитися з основними уявленнями про структуру бізнес-плану.

Зміст бізнес-плану підприємства

Звичайно, всі джерела вказують в структурі та наявність титульного аркуша, і меморандуму про конфіденційність, але ми будемо вважати це не принципово значущими частинами, тому перейдемо до більш суттєвих подробиць. Бізнес-план повинен містити резюме і опис галузі або «виклад мети і зведення по діяльності підприємства, що в принципі, рівнозначно. Одні автори вважають, що бізнес-план повинен містити підрозділи «Підприємство» (опис підприємства, ринок збуту, конкурентне середовище, управління, кадри); «Фінансові відомості» (джерела фінансування перелік основних засобів, баланс, аналіз беззбитковості планованих доходів, аналіз відхилення ... ); «Допоміжні документи».

Інші ж не виділяють таких підрозділів, однак, виділяють схожі пункти: вибір діяльності, виробничий план, оргструктура підприємства, фінансовий план і бюджет, аналіз ризиків, додатки. Також деякі виділяють такі пункти бізнес-плану, як «План маркетингу», «Стратегія бізнесу», «Юридичний план». Як вже було зазначено, всі зразкові структури бізнес-плану схожі, однак ми радимо дотримуватися нижченаведеної структури, так як вважаємо її найбільш придатною і повною.

Структура бізнес-плану

    резюме - короткий опис проекту, бізнес-ідея, програмну заяву фірми; опис напрямки діяльності - сучасний стан цільової сфери бізнесу; опису товару (послуги) - якісні і технічні характеристики товару; аналіз ринку і просування товару - передбачувані обсяги продажів, шляхи досягнення цілей, сегменти цільового ринку і їх аналіз, способи просування товару на ринок; конкурентна стратегія - відомості про конкурентів і рівень конкуренції на цільовому ринку, аналіз можливих дій конкурентів і контрзаходи до них, конкурентна стратегія підприємства; план виробництва - обгрунтування потенційних витрат; система управління - структура управління організації, сфери і рівні влади, відповідальності та прав прийняття рішень; кадри і управління ними - кадрова політика підприємства, особливості взаємин з кадрами, мотивації і т.п.; оцінка ризику й страхування - система управління можливими ризиками; фінансовий план-вираз всіх попередніх пунктів в цифрах. Ця структура бізнес-плану відображає найбільш значущі частини для майбутнього проекту. Ксенія Петрова, спеціально для Занімаем.ру 15 травня 2009


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк Сибір г Омськ - кредити, послуги банку Про банк Закрите акціонерне товариство «Банк« Сибір »(Омськ) було зареєстровано Держбанком ... Більше

30 фактів про кредитових картах (ч3) Як відомо, закони Шаріату забороняють лихварство.Суворо заборонені отримання та виплата відсотків, вклади, ... Більше

Банк "Авангард" вводить пільги на обслуговування З 1 червня 2012 року ... Більше

Більше 50% кредитів в Уральському регіоні надається на ремонт 1 серпня 2012 0:00 Більше 50% кредитів в Уральському регіоні надається на ремонт - ... Більше

Капіталізація процентів по вкладу - вклад з щомісячною капіталізацією Люди, які вирішують довірити свої заощадження банку, неминуче ... Більше

Популярне