Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Овердрафт - банківський кредит овердрафт форми і розрахунок овердрафту


Овердрафт - банківський кредит овердрафт, форми і розрахунок овердрафту

Овердрафт - банківський кредит овердрафт форми і розрахунок овердрафту

Юридичні особи та індивідуальні підприємці, що мають у банку розрахунковий рахунок, можуть скористатися послугою овердрафтного кредитування. Суть овердрафту - покриття розриву в платіжному обороті. Що це значить?

При недостатності на розрахунковому рахунку власних коштів для здійснення поточного платежу, перерахування грошових коштів контрагенту (постачальнику, підряднику) здійснюється за допомогою використання відкритого ліміту овердрафтного кредиту.

Для наочності наведемо приклад: Залишок коштів на розрахунковому рахунку підприємства (ІП) на ранок складає 5 тис. руб. Підприємством (ІП) підписано угоду з банком про відкриття ліміту овердрафтного кредиту в сумі 500 тис. руб. Користуючись системою Банк-Клієнт (або на паперовому носії), підприємство (ІП) направляє в банк платіжне доручення на суму 50 тис. руб.

Грошові кошти перераховуються контрагенту згідно вказаної суми, у тому числі за рахунок відкритого ліміту овердрафту.

У нашому прикладі виникає заборгованість по овердрафтному кредитом в розмірі 45 тис. руб., Вільний ліміт овердрафтного кредиту складе 455 тис. руб. У разі надходження на розрахунковий рахунок підприємства (ІП) грошових коштів (перерахування від контрагента, внесення готівки), по завершенню операційного дня банку заборгованість по овердрафту знижується на суму надійшли грошових коштів, відновлюється вільний ліміт овердрафту. Банк контролює цільове використання позикових коштів.

За рахунок овердрафту здійснюється оплата поточних платежів згідно виду господарської діяльності підприємства: виплата заробітної плати, перерахування внесків, зборів, податків, оплата оренди, погашення поточної кредиторської заборгованості, передоплата постачальникам, підрядникам. Прострочена заборгованість по податках, перед контрагентами, кредити і позики не можуть бути погашені за рахунок овердрафтного кредиту. Також не допускається купівля необоротних активів за допомогою овердрафтного кредитування.

Якщо, при наявності заборгованості по овердрафтному кредитом, підприємству (ІП) необхідно провести погашення кредиту, позики, то в рамках поточного операційного дня банку необхідні платежі відбуваються за рахунок коштів, внесених готівкою або перерахованих від контрагента або на поповнення рахунку з іншого розрахункового рахунку підприємства . Дані розрахунки можуть бути проведені всередині одного операційного дня. Овердрафтне кредит надається під обороти по розрахунковому рахунку, як правило, без основного майнової застави, під поручительство власників і керівника підприємства.

Так само поручителями можуть виступати треті особи - взаємопов'язані підприємства.

Овердрафтне кредит надається в разі відсутності негативної кредитної історії, прострочених платежів перед бюджетом та іншими контрагентами підприємства (ІП). Перевіряється ділова репутація і фінансовий стан підприємства (ІП) і взаємозалежних осіб. Для розгляду питання про надання овердрафтного кредиту потрібна наявність оборотів по розрахунковому рахунку в банку не менше 3-х місяців.

Але дана вимога варіюється в залежності від кредитної політики конкретного банку.

Часом для залучення значущого клієнта комерційні банки приймають до уваги обороти по розрахункових рахунках підприємства в інших банках. Банк цікавить величина, структура і регулярність оборотів позичальника по розрахунковому рахунку. При розрахунку ліміту овердрафту обороти по розрахунковому рахунку підприємства за певний період часу очищаються від позик, кредитів, повернень.

  Розрахунковий ліміт овердрафту являє собою частку від очищеного обороту підприємства.

  Розмір частки залежить від обсягу регулярно надходить на рахунки підприємства виручки. У середньому частка може становити від 15% до 40% від обороту по виручці. Стандартні умови овердрафтного кредитування увазі відкриття генеральної угоди строком від 180 днів і більше.

У рамках генеральної угоди укладаються угоди про овердрафтне кредит строком до 30 днів. Позичальник може достроково розірвати угоду у випадку повного погашення заборгованості, направивши відповідне повідомлення в банк.

Банк встановлює позичальнику комісію за відкриття овердрафтного кредиту. Комісія підлягає сплаті до першого перерахування грошових коштів за овердрафтом. Овердрафт є одним з найбільш економічних видів кредитування, оскільки відсотки нараховуються тільки на залишок заборгованості овердрафтного кредиту на кінець операційного дня, автоматично скоригований на суму надходжень грошових коштів на розрахунковий рахунок.

Відсотки сплачуються в останній день дії угоди про овердрафт за рахунок власних коштів підприємства (ІП). Виникнення простроченої заборгованості по овердрафтному кредитом не допускається. Пролонгація генеральних угод про овердрафтних кредитах так само не дозволена.

Овердрафт надається в одній валюті (в більшості випадків, в рублях), одночасно може діяти тільки одна угода про овердрафтних кредитах по конкретному позичальнику в одному банку за винятком так званих «експортних овердрафтів», про яких мова піде в окремій статті. Цвітана Валенкова, спеціально для "Занімаем.ру"


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Продаж майна в заставі - ризики кредиту під заставу майна Всім відомо, що ... Більше

Альфа банк відкрив сервіс з переказу грошових коштів на Одноклассниках Альфа банк впровадив сервіс з переказу грошових коштів на сайті Одноклассники.ru.Тепер користувачі соціальної мережі ... Більше

Які таїть загрози безвідсоткова кредитна карта Чим відрізняється безвідсоткова кредитна карта від інших видів ... Більше

Банк "Східний Експрес" буде видавати кредит на квитки Напередодні літніх відпусток Банк Східний Експрес в співпраці з дочірньою компанією РЖД "Федеральна пасажирська компанія" ... Більше

Як правильно вибрати кредит - вибір між банківським споживчим, цільовим і ... Більше

Популярне