Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Лізингові компанії Росії - найбільші лізингові компанії РФ


Лізингові компанії Росії - найбільші лізингові компанії РФ

Лізингові компанії Росії - найбільші лізингові компанії РФ

Нестабільність фінансових ринків торкнулася і ринку лізингу, тому лізингові компанії зараз переживають свої не найкращі часи. До негативних тенденцій можна віднести зростання процентних ставок, посилення вимог до потенційних позичальників, подовження строків розгляду заявок і прийняття рішень, скорочення обсягів угод. Тим не менш, лідери російського ринку лізингу почувають себе досить упевнено.

На території РФ функціонує досить велика кількість лізингових компаній: як універсальних, так і спеціалізуються на певних видах послуг. У періодичній пресі можна зустріти різні їх класифікації. Наприклад, за такими ознаками, як обсяг отриманих лізингових платежів, обсяг профінансованих коштів, територіальна належність, розгалуженість філіальної мережі і т.д.

Серед найбільших лізингових компаній РФ називають: ВТБ-Лізинг, ЛК Уралсиб, Альфа-Лізинг, РТК-Лізинг, РГ-Лізинг, Камаз-Лізинг, Ільюшин Фінанс Ко, Авангард-Лізинг, ФБ-Лізинг, Інтерлізінг, Европлан і т.д.

Протягом 2008 року відбулася зміна лідера на лізинговому ринку. Раніше перший рядок у рейтингах більшості експертних видань займала компанія «ВТБ-Лізинг», заснована в 2002 році, єдиний акціонер якої - ВАТ «Банк ВТБ». На сьогоднішній день вона є володарем найвищих рейтингів міжнародних рейтингових агентств серед російських компаній, має 11 регіональних відділень і 3 дочірні компанії на території СНД.

Тим не менш, у цьому році на лідируючі позиції вийшла компанія «ЛК Уралсиб». В першу чергу це пов'язано з триразовим збільшенням обсягів угод і значним розширенням філіальної мережі: за 2007 рік компанія відкрила в регіонах 37 філій, і тепер їх загальна кількість дорівнює 71-му. Керівництво «ЛК Уралсиб» підкреслює, що вони роблять ставку на регіони, а в них - на малий і середній бізнес.

Експерти відзначають, що менше всього проблем в умовах фінансової кризи на ринку лізингу відчувають: ? - лізингодавці-дочірні компанії банків; ? - компанії, що працюють в пріоритетних галузях (енергетиці, авіабудуванні); ? - компанії, що займаються наданням в лізинг автотранспорту, дорожньої і будівельної техніки. Таким чином, «ЛК Уралсиб», що спеціалізується на наданні в лізинг устаткування і транспорту, використовуваного в будівництві, машинобудуванні, металургії, паливно-енергетичному комплексі та інших галузях, знаходиться в «лізинговому авангарді». Поліпшили свої позиції в 2008 році, в тому числі і за розгалуженістю філіальної мережі, компанії «Европлан» і «Інтерлізінг». «Европлан» функціонує з 1999 року і є незалежною лізинговою компанією з іноземним капіталом, яка орієнтується у своїй роботі на розвиваються підприємства малого і середнього бізнесу. «Европлан» поступово розширює спектр конкурентоспроможних послуг, інвестує кошти в навчання персоналу і автоматизацію власної діяльності, залучає кошти за кордону. «Інтерлізінг» - група компаній, створена в 1999 році, головним засновником якої на той момент виступав ВАТ "Міжнародний банк Санкт-Петербурга". «Інтерлізінг» налагодила і постійно розширює стратегічні зв'язки з виробниками та постачальниками будівельного обладнання, на базі яких вибудувала спеціальні пропозиції і схеми роботи в сферах лізингу автомобілів, вантажного автотранспорту, будівельної техніки, виробничого обладнання і т.д.

І ще кілька слів про провідних гравцях на лізинговому ринку. «Альфа-лізинг». Це універсальна лізингова компанія, яка за підсумками 2007 року увійшла до п'ятірки провідних гравців на ринку лізингу. «Альфа-лізинг» - дочірня компанія ВАТ «Альфа-Банку», створена в 1998 році. До 2008 року компанія в більшій мірі приділяла увагу великому бізнесу, який зазвичай зацікавлений у складному і дорогому обладнанні та транспорті: авіаційній техніці, залізничному транспорту, дорожнього і будівельного обладнання.

З 2008 року в політиці «Альфа-лізинг» намітилися зміни: був запланований перехід до «масового» лізингу та розробка лінійки продуктів для малого і середнього бізнесу, розширення автолізингу.

Але темпи розвитку даних напрямків зважаючи на фінансову кризу, як показало перше півріччя, не настільки високі, як планувалося.

ТОВ «ФБ-ЛІЗИНГ». Незалежна лізингова компанія із західними джерелами фінансування та західними стандартами обслуговування клієнтів. Є російською дочірньою компанією найбільшої лізингової компанії в Європі VR-LEASING AG, головний офіс якої розташований у Німеччині.

Перш за все «ФБ-ЛІЗИНГ» займається фінансуванням автотранспорту, а крім нього - будівельної, сільськогосподарської та іншої техніки.

ЗАТ "Російсько-німецька лізингова компанія" (РГ Лізинг) було створено в 1993 році Ощадбанком РФ, який на той момент був основним, а на сьогоднішній день - її єдиним акціонером. «РГ Лізинг» - один з перших володарів ліцензії на ведення лізингової діяльності на території РФ. «РГ Лізинг» працює у різних напрямках: це і великі дорогі лізингові проекти, і так званий «роздрібний» лізинг, а також автолізинг, та лізинг будівельної техніки.

Крім того, компанія активно співпрацює з більш ніж 40 лізинговими компаніями Європи. Компанія «Ільюшин Фінанс Ко» існує з 1999 року. Основною метою її створення було фінансування поставок цивільних літаків вітчизняного виробництва на внутрішній і міжнародний ринок.

Активну участь в її створенні прийняв Авіаційний комплекс С. В. Іллюшина. У 2001 році держава стала одним з найбільших акціонерів компанії, а в 2007 році «Ільюшин Фінанс Ко» увійшла до складу ВАТ «Об'єднана авіабудівна корпорація». Катерина Трубовіч, спеціально для Занімаем.Ру


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Уралсиб знизив ставки по іпотеці - умови іпотечних програм банку 7 ... Більше

Правила дострокового погашення кредиту З минулого року право позичальника на дострокове погашення кредиту закріплено законодавчо.Федеральний закон ... Більше

Банківська таємниця: поняття, відповідальність за розголошення відомостей Прямого поняття банківської таємниці не дано в законодавстві РФ, але перераховані категорії інформації, яка відноситься ... Більше

Різноманітність кредитних карт Райффайзенбанку Про те, які карти пропонує Райффайзенбанк, кому слід оформити кредитну картку, а не стандартний кредит і що робити при втраті ... Більше

Росгосстрах БАНК пропонує малому і середньому бізнесу оформити «Кредит під купується майно» 5 червня 2012 16:12 Росгосстрах ... Більше

Популярне