Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Лізингові компанії Росії - найбільші лізингові компанії РФ


Лізингові компанії Росії - найбільші лізингові компанії РФ

Лізингові компанії Росії - найбільші лізингові компанії РФ

Нестабільність фінансових ринків торкнулася і ринку лізингу, тому лізингові компанії зараз переживають свої не найкращі часи. До негативних тенденцій можна віднести зростання процентних ставок, посилення вимог до потенційних позичальників, подовження строків розгляду заявок і прийняття рішень, скорочення обсягів угод. Тим не менш, лідери російського ринку лізингу почувають себе досить упевнено.

На території РФ функціонує досить велика кількість лізингових компаній: як універсальних, так і спеціалізуються на певних видах послуг. У періодичній пресі можна зустріти різні їх класифікації. Наприклад, за такими ознаками, як обсяг отриманих лізингових платежів, обсяг профінансованих коштів, територіальна належність, розгалуженість філіальної мережі і т.д.

Серед найбільших лізингових компаній РФ називають: ВТБ-Лізинг, ЛК Уралсиб, Альфа-Лізинг, РТК-Лізинг, РГ-Лізинг, Камаз-Лізинг, Ільюшин Фінанс Ко, Авангард-Лізинг, ФБ-Лізинг, Інтерлізінг, Европлан і т.д.

Протягом 2008 року відбулася зміна лідера на лізинговому ринку. Раніше перший рядок у рейтингах більшості експертних видань займала компанія «ВТБ-Лізинг», заснована в 2002 році, єдиний акціонер якої - ВАТ «Банк ВТБ». На сьогоднішній день вона є володарем найвищих рейтингів міжнародних рейтингових агентств серед російських компаній, має 11 регіональних відділень і 3 дочірні компанії на території СНД.

Тим не менш, у цьому році на лідируючі позиції вийшла компанія «ЛК Уралсиб». В першу чергу це пов'язано з триразовим збільшенням обсягів угод і значним розширенням філіальної мережі: за 2007 рік компанія відкрила в регіонах 37 філій, і тепер їх загальна кількість дорівнює 71-му. Керівництво «ЛК Уралсиб» підкреслює, що вони роблять ставку на регіони, а в них - на малий і середній бізнес.

Експерти відзначають, що менше всього проблем в умовах фінансової кризи на ринку лізингу відчувають: ? - лізингодавці-дочірні компанії банків; ? - компанії, що працюють в пріоритетних галузях (енергетиці, авіабудуванні); ? - компанії, що займаються наданням в лізинг автотранспорту, дорожньої і будівельної техніки. Таким чином, «ЛК Уралсиб», що спеціалізується на наданні в лізинг устаткування і транспорту, використовуваного в будівництві, машинобудуванні, металургії, паливно-енергетичному комплексі та інших галузях, знаходиться в «лізинговому авангарді». Поліпшили свої позиції в 2008 році, в тому числі і за розгалуженістю філіальної мережі, компанії «Европлан» і «Інтерлізінг». «Европлан» функціонує з 1999 року і є незалежною лізинговою компанією з іноземним капіталом, яка орієнтується у своїй роботі на розвиваються підприємства малого і середнього бізнесу. «Европлан» поступово розширює спектр конкурентоспроможних послуг, інвестує кошти в навчання персоналу і автоматизацію власної діяльності, залучає кошти за кордону. «Інтерлізінг» - група компаній, створена в 1999 році, головним засновником якої на той момент виступав ВАТ "Міжнародний банк Санкт-Петербурга". «Інтерлізінг» налагодила і постійно розширює стратегічні зв'язки з виробниками та постачальниками будівельного обладнання, на базі яких вибудувала спеціальні пропозиції і схеми роботи в сферах лізингу автомобілів, вантажного автотранспорту, будівельної техніки, виробничого обладнання і т.д.

І ще кілька слів про провідних гравцях на лізинговому ринку. «Альфа-лізинг». Це універсальна лізингова компанія, яка за підсумками 2007 року увійшла до п'ятірки провідних гравців на ринку лізингу. «Альфа-лізинг» - дочірня компанія ВАТ «Альфа-Банку», створена в 1998 році. До 2008 року компанія в більшій мірі приділяла увагу великому бізнесу, який зазвичай зацікавлений у складному і дорогому обладнанні та транспорті: авіаційній техніці, залізничному транспорту, дорожнього і будівельного обладнання.

З 2008 року в політиці «Альфа-лізинг» намітилися зміни: був запланований перехід до «масового» лізингу та розробка лінійки продуктів для малого і середнього бізнесу, розширення автолізингу.

Але темпи розвитку даних напрямків зважаючи на фінансову кризу, як показало перше півріччя, не настільки високі, як планувалося.

ТОВ «ФБ-ЛІЗИНГ». Незалежна лізингова компанія із західними джерелами фінансування та західними стандартами обслуговування клієнтів. Є російською дочірньою компанією найбільшої лізингової компанії в Європі VR-LEASING AG, головний офіс якої розташований у Німеччині.

Перш за все «ФБ-ЛІЗИНГ» займається фінансуванням автотранспорту, а крім нього - будівельної, сільськогосподарської та іншої техніки.

ЗАТ "Російсько-німецька лізингова компанія" (РГ Лізинг) було створено в 1993 році Ощадбанком РФ, який на той момент був основним, а на сьогоднішній день - її єдиним акціонером. «РГ Лізинг» - один з перших володарів ліцензії на ведення лізингової діяльності на території РФ. «РГ Лізинг» працює у різних напрямках: це і великі дорогі лізингові проекти, і так званий «роздрібний» лізинг, а також автолізинг, та лізинг будівельної техніки.

Крім того, компанія активно співпрацює з більш ніж 40 лізинговими компаніями Європи. Компанія «Ільюшин Фінанс Ко» існує з 1999 року. Основною метою її створення було фінансування поставок цивільних літаків вітчизняного виробництва на внутрішній і міжнародний ринок.

Активну участь в її створенні прийняв Авіаційний комплекс С. В. Іллюшина. У 2001 році держава стала одним з найбільших акціонерів компанії, а в 2007 році «Ільюшин Фінанс Ко» увійшла до складу ВАТ «Об'єднана авіабудівна корпорація». Катерина Трубовіч, спеціально для Занімаем.Ру


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Алтайенергобанк впевнений в тому, що співпрацювати з Поштою Росії необхідно 25 квітня 2012 20:03 Алтайенергобанк підтримав ті ... Більше

Все, що потрібно знати про Кобренд Ще кілька років тому кобрендовою карти здавалися екзотикою.Сьогодні більшість новинок ... Більше

Як виправити кредитну історію або зовсім її видалити Якщо у Вас погана кредитна історія її можна виправити. ... Більше

Банк Петрокоммерц запропонував своїм клієнтам скористатися кредитною ко-бренд картою ... Більше

У ЮніКредит Банку з 1 серпня можна оформити кредит на будь-яку модель марки Hyundai 8 ... Більше

Популярне