Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Лізинг - визначення сутність лізингу переваги фінансового лізингу


Лізинг - визначення, сутність лізингу, переваги фінансового лізингу

Лізинг - визначення сутність лізингу переваги фінансового лізингу

В останнє десятиліття спостерігається стрімке зростання лізингової галузі. Слово «лізинг»Походить від англійського слова« lease »- здавати в найм.

Визначення лізингу

Існує досить багато визначень лізингу, але всі зводяться до того, що лізинг являє собою вид підприємницької діяльності, спрямованої на інвестування капіталів для придбання майна у власність та подальшого надання його в оренду третій стороні. У Законі РФ № 164 від 29 жовтня 1998 р. дається наступне визначення того, що таке лізинг: «Лізинг - це вид інвестиційної діяльності по придбанню майна і передачі його на підставі договору лізингу фізичним або юридичним особам за певну плату, на певний термін і на певних умовах, обумовлених договором, з правом викупу майна лізингоодержувачем ». Лізинг тісно перетинається з кредиторської діяльністю, інвестиціями та орендним механізмом.

Є три сторони-учасника лізингового механізму: - інвестор; - лізингодавець або орендодавець; - лізингоодержувач чи орендар.

Функції лізингу

Між лізингодавцем, лізингоодержувачем і інвестором складаються декілька видів взаємодії: інвестор здійснює інвестиційну діяльність і пропонує кредитні відносини лізингодавцю, який в свою чергу є позичальником коштів і власником придбаного і переданого у прокат майна. Лізингоодержувач на основі договору лізингу бере майно в оренду. При цьому лізинг виконує декілька функцій в економічній і виробничій сферах: - функція збуту: виробники техніки та обладнання отримують можливість розширити свій сегмент користувачів; - фінансова функція: орендодавець звільняється від необхідності одноразової виплати вартості всього устаткування, і, отже, може направити вільний капітал у інвестування інших галузей виробництва; - виробнича функція: лізинг дозволяє вирішити виробничі проблеми за рахунок тимчасового використання орендованого устаткування і техніки, а не придбання їх у виробника за високою ціною; - функція отримання податкових і амортизаційних пільг.

Переваги лізингу

На сьогоднішній день попит в лізинговій галузі багато в чому перевищує пропозицію, що дозволяє лізінгодательним компаніям диктувати свої умови клієнтам: вимагати авансів і застав, а також скорочення строків надання лізингових зобов'язань. Великий попит обумовлений перевагами лізингу перед кредитом. Що таке лізинг і в чому його переваги знають багато російських компаній, попит на лізингові послуги стабільно зростає.

Чим же так приваблює ця послуга? При отриманні кредиту на купівлю техніки виплати складаються з погашення боргу по основній сумі заборгованості, щомісячних відсотків і податок на майно з моменту взяття його на облік і до повної амортизації (тобто відрахувань на знос основних засобів в процесі їх застосування та виробничої експлуатації) . При лізингу платежі являють собою виплати за договором лізингу і відрахувань податкових виплат.

Найважливішою перевагою лізингу є можливість застосувати механізм прискореної амортизації, що дозволяє лізингоодержувачу істотно скоротити виплати по податку на прибуток в перші роки після придбання основних засобів.

Крім цього, при експлуатації обладнання і техніки, взятих у лізинг, в умовах, що прискорюють знос, коефіцієнт амортизації може бути збільшений в два рази.

Це дозволяє додатково зменшити виплати. При цьому час, необхідний на укладення договору лізингу, істотно менше часу, що витрачається на оформлення кредиту. Любов Нуров, спеціально для "Занімаем.ру"


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк ФІНАМ за півроку видав майже 2 млн кредитних рублів 11 вересня 2012 16:22 Банк ... Більше

Законопроект "Про освіту" надасть студентам можливість брати кредити на супутні утворенню потреби 26 березня 2012 14:38 Дозвіл на ... Більше

Анкор Банк Заощаджень - інформація про банк, філіальна мережа і послуги Відкрите акціонерне товариство «Анкор Банк Заощаджень» ... Більше

Споживчий кредит готівкою без довідок, без поручителів, кредит у банку Кожен з нас хоча б раз у житті стикався з ситуацією, коли гроші гостро ... Більше

Акції банків по кредитних картах в лютому Не встиг наступити новий рік, а одні банки вже пропонують ... Більше

Популярне