Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Лізинг - визначення сутність лізингу переваги фінансового лізингу


Лізинг - визначення, сутність лізингу, переваги фінансового лізингу

Лізинг - визначення сутність лізингу переваги фінансового лізингу

В останнє десятиліття спостерігається стрімке зростання лізингової галузі. Слово «лізинг»Походить від англійського слова« lease »- здавати в найм.

Визначення лізингу

Існує досить багато визначень лізингу, але всі зводяться до того, що лізинг являє собою вид підприємницької діяльності, спрямованої на інвестування капіталів для придбання майна у власність та подальшого надання його в оренду третій стороні. У Законі РФ № 164 від 29 жовтня 1998 р. дається наступне визначення того, що таке лізинг: «Лізинг - це вид інвестиційної діяльності по придбанню майна і передачі його на підставі договору лізингу фізичним або юридичним особам за певну плату, на певний термін і на певних умовах, обумовлених договором, з правом викупу майна лізингоодержувачем ». Лізинг тісно перетинається з кредиторської діяльністю, інвестиціями та орендним механізмом.

Є три сторони-учасника лізингового механізму: - інвестор; - лізингодавець або орендодавець; - лізингоодержувач чи орендар.

Функції лізингу

Між лізингодавцем, лізингоодержувачем і інвестором складаються декілька видів взаємодії: інвестор здійснює інвестиційну діяльність і пропонує кредитні відносини лізингодавцю, який в свою чергу є позичальником коштів і власником придбаного і переданого у прокат майна. Лізингоодержувач на основі договору лізингу бере майно в оренду. При цьому лізинг виконує декілька функцій в економічній і виробничій сферах: - функція збуту: виробники техніки та обладнання отримують можливість розширити свій сегмент користувачів; - фінансова функція: орендодавець звільняється від необхідності одноразової виплати вартості всього устаткування, і, отже, може направити вільний капітал у інвестування інших галузей виробництва; - виробнича функція: лізинг дозволяє вирішити виробничі проблеми за рахунок тимчасового використання орендованого устаткування і техніки, а не придбання їх у виробника за високою ціною; - функція отримання податкових і амортизаційних пільг.

Переваги лізингу

На сьогоднішній день попит в лізинговій галузі багато в чому перевищує пропозицію, що дозволяє лізінгодательним компаніям диктувати свої умови клієнтам: вимагати авансів і застав, а також скорочення строків надання лізингових зобов'язань. Великий попит обумовлений перевагами лізингу перед кредитом. Що таке лізинг і в чому його переваги знають багато російських компаній, попит на лізингові послуги стабільно зростає.

Чим же так приваблює ця послуга? При отриманні кредиту на купівлю техніки виплати складаються з погашення боргу по основній сумі заборгованості, щомісячних відсотків і податок на майно з моменту взяття його на облік і до повної амортизації (тобто відрахувань на знос основних засобів в процесі їх застосування та виробничої експлуатації) . При лізингу платежі являють собою виплати за договором лізингу і відрахувань податкових виплат.

Найважливішою перевагою лізингу є можливість застосувати механізм прискореної амортизації, що дозволяє лізингоодержувачу істотно скоротити виплати по податку на прибуток в перші роки після придбання основних засобів.

Крім цього, при експлуатації обладнання і техніки, взятих у лізинг, в умовах, що прискорюють знос, коефіцієнт амортизації може бути збільшений в два рази.

Це дозволяє додатково зменшити виплати. При цьому час, необхідний на укладення договору лізингу, істотно менше часу, що витрачається на оформлення кредиту. Любов Нуров, спеціально для "Занімаем.ру"


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк Донактівбанк г Ростов-на-Дону - кредити Про банк ВАТ АКБ «Донактівбанк» отримало державну реєстрацію у 1994 році.В якості спеціалізації ... Більше

Респект від Ощадбанку - кредити для студентів, молоді 12 жовтня 2012 0:00 Ощадбанк Росії запустив новий сайт для молодіжної аудиторії в рамках програми «Респект від ... Більше

Кредитування малого бізнесу без застави, при недостатньому заставі У даній статті розкриваються деякі питання кредитування малого і середнього бізнесу або індивідуальних підприємців пов'язані з отриманням ... Більше

Бистробанк про кредити для малого та середнього бізнесу Сергій Черкашин, директор департаменту ... Більше

Як оформити споживчий кредит під найнижчий відсоток Звичайно, вирішивши взяти кредит, ми шукаємо найбільш ... Більше

Популярне