Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Лізинг в компанії ВТБ-Лізинг - огляд продуктів умови вимоги


Лізинг в компанії ВТБ-Лізинг - огляд продуктів, умови, вимоги

Лізинг в компанії ВТБ-Лізинг - огляд продуктів умови вимоги

Ну, в общем-то, як і випливає з назви, ця лізингова компанія є «дочірньої» по відношенню до банку ВТБ. Умови фінансування у ВТБ дуже навіть привабливі для позичальників. У цій статті ми розповімо детально про програми та варіантах фінансування лізингової компанії ВТБ Лізинг.

Маючи доступ до масштабних фінансових ресурсів банку ВТБ, ця лізингова компанія пропонує можливості для отримання дуже великих інвестицій в рамках фінансової оренди (такого масштабу, напевно, може запропонувати тільки Ощадбанк), в тому числі, лізинг на: - енергетичне устаткування (маються на увазі продукти енергетичного машинобудування : генерації, мережі, електростанції); - авіатехніку (це можуть бути нові і вживані повітряні судна, вертолітний техніка, повітряні судна ділової авіації, транспортні літаки, не старше 10 років, і устаткування для аеропортів); - залізничний транспорт, а саме : вантажні та пасажирські вагони, тягова сила (електровози та інші локомотиви), техніка та обладнання для залізничного транспорту; - устаткування для видобутку \ розробки копалин (предметом лізингу можуть бути складні комплекси устаткування, використовуваного в області ведення гірничих робіт, видобутку та розробки вуглеводневої сировини , корисних копалин, для проведення дослідницьких і розвідувальних робіт, а також для інфраструктури); - автотранспорт і спецтехніка; - морські і річкові судна; - нерухомість (це взагалі певною мірою унікальний продукт для лізингового ринку, мало хто пропонує лізинг нерухомості, так як з точки зору закону про лізинг, нерухомість - це дуже непросте питання). Розглянемо деякі особливості даних лізингових продуктів детальніше. Зокрема, якщо говорити про лізинг на енергетичне устаткування, то ВТБ Лізинг надає можливість вибирати генпідрядників і постачальників лізингоодержувачем самостійно.

Враховуючи масштабного реалізації таких проектів у часі, компанія може надати відстрочку погашення основного боргу до введення об'єкта в експлуатацію.

Ну, треба сказати, досить розумна пропозиція. Є і «зворотний бік медалі» - це підвищені вимоги до фінансової стійкості потенційного лізингоодержувача - це наслідок не тільки низької ліквідності предмету лізингу, але і обсягу фінансової оренди. Терміни та розмір початкового внеску по всіх проектах визначаються за погодженням сторін, що в загальному-то зрозуміло: кожен проект унікальний і масштабний, не кожен день будуються електростанції.

Початковий внесок становить від 10 до 30% - досить поширена на ринку процентна ставка. Лізинг на авіатехніку і залізничний транспорт не обмежений за сумою інвестицій, при цьому графік платежів узгоджується індивідуально.

Примітно, що розмір початкового платежу по лізингу може становити навіть 0%. Контрагентами по постачаннях техніки можуть бути як вітчизняні, так і іноземні компанії. Максимальний термін лізингу складає 10 років.

Лізинг на придбання вантажного, легкового та пасажирського транспорту щодо традиційний.

До числа переваг отримання фінансової оренди саме від ВТБ Лізинг можна віднести наступні: - Можливість отримання дилерських знижок у продавців техніки. - Спрощена процедура розгляду заявки та прийняття рішення і скорочений термін оформлення угоди при купівлі техніки у компаній-партнерів. - Можливість надання технічного рішення в частині встановлення системи моніторингу для віддаленого контролю роботи вантажного, легкового, пасажирського автотранспорту.

Це взагалі унікальна пропозиція від лізингової компанії. Хоча зрозуміло, що вона, як утримувач майна, зацікавлена в його збереженні та підконтрольності використання. - Страхування автотранспорту на пільгових умовах в страхових компаніях-партнерах. Лізинг на морські та річкові судна не надає практично ніхто, крім ВТБ і Сбербанку.

  ВТБ Лізинг на відміну від інших компаній і банків пропонує не тільки схеми звичайного (прямого лізингу), але і зворотний лізинг, а також є програма рефінансування поточних зобов'язань за іншими лізинговими договорами. У числі додаткових переваг своєї програми ВТБ декларує фінансування придбання і будівництва суден як на території РФ, так і за її межами. Окрема «фішка» - можливість реєстрації суден під «зручним» прапором.

Обіцяється допомога в роботі, як з Державним судновим реєстром, так і з Російського міжнародного реєстру суден. Єдині обмеження за цією програмою - це максимальний термін кредитування (не більше 10 років) і мінімальна сума - 100 млн. руб. або еквівалент в іноземній валюті. В общем-то зрозуміло, катер або скутер за цією програмою в лізинг не візьмеш, за подібними придбаннями треба йти в банк ВТБ 24.

Як я вже зазначав вище, ВТБ Лізинг пропонує унікальний продукт - лізинг на об'єкти нерухомості, в основному мається на увазі комерційна нерухомість: торговельні, розважальні, офісні, виробничі, складські будівлі та приміщення. Стверджується, що розмір щомісячних лізингових платежів зіставимо з орендними платежами. Але все ж треба перевіряти у кожному конкретному випадку.

В общем-то, дійсно, вигідніше поступово викуповувати нерухомість у власність, чим платити за неї оренду.

Можливі варіанти отримання лізингу без первинного внеску, але мінімальна «цікава» для ВТБ-лізингу сума інвестицій складає від 100 млн. руб.

До числа загальних переваг всіх програм ВТБ можна віднести можливість укладення угод на всій території РФ, а також в Республіці Білорусь та Україні (за місцем присутності філій лізингової компанії чи банку ВТБ). Примітно, що компанія бере на себе бухгалтерські та податкові ризики, пов'язані з купівлею предмету лізингу, в тому числі ризик несвоєчасного відшкодування ПДВ. З «недоліків» можна назвати те, що власником придбаного майна буде ВТБ Лізинг, а покупець - по суті, орендарем.

Про небезпеки такої схеми лізингу ми писали у статтях розділу Лізинг на Занімаем.ру, однак у випадку настільки великої лізингової компанії можна вважати описані там ризики практично нульовими.

Знов-таки сама лізингова компанія підносить це умова, як захищеність предмета лізингу від спроб рейдерських захоплень, незаконних арештів. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру 23 лютого 2012


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Як погасити кредит швидко і не на шкоду собі Взявши кредит, багато хто прагне швидко його ... Більше

У нових відділеннях ПриватБанку можна отримати весь спектр послуг 20 серпня 2012 10:27 Російський ПриватБанк розширив зону своєї присутності.Тепер його ... Більше

Банки Єкатеринбурга - кредити в банках свердловського регіону Місто Єкатеринбург відомий як великий ... Більше

УРАЛСИБ і АК БАРС все активніше видають своїм клієнтам іпотеку 21 серпня 2012 23:44 БАНК ... Більше

Кредит готівкою в Альфа Банку - як взяти, вимоги до заявки ... Більше

Популярне