Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Лізинг обладнання - придбання обладнання в лізинг договір умови


Лізинг обладнання - придбання обладнання в лізинг, договір, умови

Лізинг обладнання - придбання обладнання в лізинг договір умови

Устаткування - це засоби праці, без яких немислиме існування будь-якого виробництва, будь то великий завод або невеликий бізнес індивідуального підприємця. Тому закупівля та періодичне оновлення обладнання - головна «головний біль» кожного виробника. Основних способів вирішення цієї проблеми два: або купити устаткування на наявні власні кошти, або залучати кошти позикові.

Але між ними існує дуже хороший компроміс - взяти устаткування в лізинг.

Лізинг обладнання

Устаткування - це засоби праці, без яких немислиме існування будь-якого виробництва, будь то великий завод або невеликий бізнес індивідуального підприємця. Крім того, чим новіший обладнання, тим вища продуктивність праці і нижча собівартість продукції. Крім того, нове обладнання може сприяти поліпшенню якісних характеристик товарів або виробів, що дає організації або ІП додаткові конкурентні переваги.

Тому закупівля та періодичне оновлення обладнання - головна «головний біль» кожного виробника. Основних способів вирішення цієї проблеми два: або купити устаткування на наявні власні кошти, або залучати кошти позикові.

Перший варіант чреватий відволіканням грошових ресурсів з обороту з усіма витікаючими звідси наслідками, а другий - з цілого ряду причин (які ми розглянемо трохи нижче) не є оптимальним для великої кількості організацій (особливо для тільки створюваних або відносяться до суб'єктів малого бізнесу). Але між використанням власних коштів або залученням позикових існує дуже хороший компроміс - взяти устаткування в лізинг. Лізинг обладнання являє собою його довгострокову фінансову оренду, після закінчення якої організації надається право викупити обладнання за залишковою вартістю.

Протягом усього терміну оренди, лізингоотримувач (орендар) сплачує лізингодавцю (лізинговій компанії) обумовлені договором лізингу суми. Право власності на орендоване обладнання до закінчення терміну дії договору належить лізингодавцю. У разі невиконання лізингоодержувачем умов договору лізингова компанія вправі вилучити надане устаткування.

Таким чином, лізинг - це споконвічно забезпечена угода. У лізинговій угоді беруть участь ще два суб'єкти - продавець і страховик. У продавця лізингодавець набуває необхідне лізингоодержувачу обладнання, яке в обов'язковому порядку страхується від всіляких майнових ризиків на користь лізингової компанії.

Доцільно придбати в лізинг обладнання, що має повільні темпи фізичного зносу.

Інакше, по закінченні договору лізингу (якщо навіть не раніше) набувати власне вже нічого і не залишиться. До повільніше зношуються обладнанню, наприклад, відносяться верстати. Але потрібно мати на увазі, що лізингові компанії досить неохоче надають в оренду, так звані, неліквідні агрегати, які важко буде реалізувати у разі розірвання договору лізингу з причини несумлінності лізингоодержувача.

У таких випадках, лізингодавець може вимагати додаткове забезпечення і аванс (в межах близько 20% вартості обладнання). Основні переваги лізингової угоди перед кредитною: 1. Процес оформлення лізингової угоди, як правило, набагато простіше, ніж отримання банківського кредиту. Крім того, документів також буде потрібно набагато менше.

2. Для організацій малого та середнього бізнесу деколи дуже важко отримати кредит, особливо при повній відсутності кредитної історії.

Для лізингової ж компанії потрібна, в основному, детально пророблена бізнес-ідея і мінімум документів. 3. Умови лізингової угоди вигідніше в порівнянні з кредитною: термін дії договору значно довше, а щомісячні виплати - менше. 4. Необхідність надання застави або гарантій повернення кредиту, і відсутність цієї умови в лізинговій угоді, оскільки сам об'єкт лізингу є її забезпеченням.

5. Майно, що купується за договором лізингу, обліковується на балансі лізингової компанії до закінчення терміну дії договору.

У зв'язку з цим, лізингоотримувач звільняється від сплати податку на майно (касаемо орендованого устаткування). Крім того, не порушується рівновага між власними і позиковими коштами організації, в той час як кредит «обважнює» баланс і скорочує можливості додаткових інвестицій. 6. По відношенню до об'єкту лізингу застосовується прискорена амортизація, що дозволяє значно знизити вартість обладнання до закінчення терміну угоди.

У випадку з основними засобами, придбаними в кредит, застосовується звичайний коефіцієнт амортизації.

Переваг у лізингу перед кредитом безумовно більше, але недоліки все ж є. Головний з них - дорожнеча лізингової угоди: придбання обладнання в лізинг в підсумку обходиться організації дорожче, ніж погашення банківського кредиту. Причина тому - довгостроковість угоди, а також той факт, що ризик за моральний знос обладнання лягає на плечі лізингодавця, за що він відповідно і вимагає певну компенсацію.

На сьогоднішній день, лізинг розглядається не тільки як угода фінансової оренди, але і як інвестиційний інструмент, що дозволяє організаціям та індивідуальним підприємцям вчасно реагувати на зміну кон'юнктури ринку та втілювати в життя свої виробничі ідеї.


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Як завести кредитну карту і на що слід звернути увагу ... Більше

Банк Агророс г Саратов - кредити, вклади, інші послуги Про ... Більше

Штрафи за кредитами фізосіб: штраф за прострочення кредиту, інші пені і штрафи Отримуючи кредит, люди, ... Більше

З історії грошей 1 квітня - не тільки День дурня, але і свято долара, хоча і неофіційний.Олівер Поллок нью-орлеанський ... Більше

Чи можлива оплата таксі кредитною карткою Сучасне життя насичена нововведеннями самих просунутих ... Більше

Популярне