Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Кредитна лінія - відкриття кредитної лінії ліміт договір


Кредитна лінія - відкриття кредитної лінії, ліміт, договір

Світовій банківській практиці відомі різні способи кредитування: одноразова надання грошових коштів, овердрафтне кредитування, відкриття кредитної лінії. Кредитування в порядку одноразової видачі засобів відрізняється простотою в наданні та послідовністю в організації процесу кредитування. Видача всієї суми відбувається одномоментно і в межах встановленого в кредитному договорі розміру кредиту.

Овердрафтне кредитування використовується для усунення платіжних розривів, що виникають в процесі фінансово-господарської діяльності, тобто тільки на короткий період часу.

Кредитна лінія - особливості

Принципова відмінність кредитної лінії від, наприклад, одноразової видачі полягає в способі надання кредиту, який передбачає видачу кредиту по частинах, а не відразу. При відкритті кредитної лінії сторони визначають суму і термін дії лінії. Обов'язковою умовою для відкриття кредитної лінії є також встановлення ліміту видачі та ліміту заборгованості.

Ліміт видачі - це граничний розмір загальної суми наданих клієнту коштів.

Даний ліміт відображає суму кредиту, яку позичальник може отримати за весь період користування кредитною лінією, але не відображає розмір кредиту, який він може отримати на даний день. Можливість отримання кредиту на кожен конкретний день для позичальника визначається лімітом заборгованості. Підставами для укладення кредитного договору в порядку кредитної лінії зазвичай виступають наступні: ? - необхідність оперативного отримання коштів протягом тривалих проміжків часу; ? - постійний характер потреби в додаткових джерелах протягом певного часу; ? - доцільність економії коштів і часу як з боку позичальника, так і з боку банку щодо оформлення одного кредитного договору замість оформлення декількох і ін

Кредитна лінія: типологія

Кредитна лінія може відновлюваної та невідновлюваної. При невідновлюваної кредитної лінії кредит відповідно до договору представляється по частинах у міру появи підстав для його отримання, але з урахуванням встановленого ліміту одноразової заборгованості. Сума всіх видач не повинна перевищувати ліміт видачі.

Такий порядок надання кредиту характерний для кредитування підприємств із сезонним характером виробництва, коли має місце наростання витрат протягом тривалого часу без надходження реальних джерел для їх відшкодування.

При відновлювальної кредитної лінії умови надання кредиту передбачають відновлення ліміту заборгованості при погашенні кредитоотримувачем раніше отриманого кредиту. При цьому нові видачі кредиту здійснюються в межах ліміту заборгованості та з урахуванням використаного ліміту видачі. Як правило, видача кредиту здійснюється траншами, які припускають проміжні терміни погашення.

Таким чином, кредитор і позичальник встановлюють загальний термін дії кредитної лінії та проміжні строки.

Проміжні терміни визначаються з урахуванням оборотності кредитуються цінностей і в разі уповільнення оборотності можуть продовжуватися банком.

Якщо кредитоотримувачем встановлюються конкретні строки погашення, то додатково до кредитного договору складаються графіки погашення. Вся сума кредиту, яку банк може надати в період користування відновлювальною кредитною лінією, дорівнює ліміту видачі, проте банк бере на себе зобов'язання по видачі кредиту лише в межах ліміту одноразової заборгованості. По мірі освоєння кредитної лінії зобов'язання банку знижується, при погашенні кредиту відбувається відновлення ліміту заборгованості.

У кредитоотримувача з'являється можливість на отримання наступної частини кредиту.

Відкриття кредитної лінії

При укладанні договорів на відкриття кредитної лінії особлива увага приділяється доцільність надання кредиту в запитувалась розмірах і можливості клієнта ефективно його освоїти і своєчасно повернути. Методика розрахунку ліміту видачі та ліміту заборгованості визначається банками самостійно. Основними критеріями зазвичай виступають показники оборотності активів потенційного кредитоотримувача, наявність сезонних чинників виробництва або заготівлі та переробки сировини, забезпеченість власними оборотними коштами.

Кредитна лінія: переваги

Використання кредитної лінії як способу надання кредиту має низку переваг, серед яких зазвичай вказують: ? - високу швидкість розрахунків; ? - можливість погашення не тільки на певну дату, але і за період; ? - можливість оперативного збільшення або зменшення ліміту видачі в залежності від освоєння кредитованого об'єкта; ? - тривалий період користування зважаючи на відсутність обмежень по терміну для кредитування на цілі, пов'язані зі створенням і рухом поточних активів; ? - можливість відкривати кредитну лінію в різних валютах і в різних банках і т.д. Катерина Трубовіч, спеціально для Занімаем.ру 4 січня 2009


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Юніаструм Банк ввів нові програми автокредитування 22 серпня 2012 0:00 Юніаструм Банк ... Більше

Як правильно вибрати кредит - вибір між банківським споживчим, цільовим і ... Більше

ЮніКредит Банк продовжив до 31 серпня нинішнього року акцію зі зниження ... Більше

Відмова в кредиті банку - причини, як зробити щоб видали кредит Вже багато років в нашій країні комерційні банки ... Більше

Споживчий кредит банку ВТБ 24 - умови, програми та відсоткові ставки Слідом за динамічними комерційними банками широкий ... Більше

Популярне