Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Кредити малому бізнесу в Ощадбанку - кредити Довіра Держзамовлення Бізнес-Оборот та інші


Кредити малому бізнесу в Ощадбанку - кредити Довіра, Держзамовлення, Бізнес-Оборот та інші

Останнім часом Ощадбанк агресивно «лізе» у всі ринкові банківські сегменти, причому з досить якісними і дешевими традиційними банківськими продуктами. Ми багато писали про те, що Ощадбанк пропонує громадянам найдешевші на ринку споживчі кредити готівкою і кредитні карти. У цій статті мова піде про кредитні продукти Ощадбанку для малого та середнього бізнесу.

Сьогодні Ощадбанк пропонує малому бізнесу наступні кредити: - короткострокове кредитування; - довгострокове кредитування; - беззаставне кредитування; - програми підтримки малого бізнесу.

Розглянемо ці програми детальніше.

У рамках короткострокового кредитування Ощадбанк пропонує кілька продуктів, перший з яких «Бізнес-Оборот». Основне призначення цього продукту - це фінансування поповнення обігових коштів для виробництва або надання послуг. Цей кредит можуть отримати як підприємства, так і індивідуальні підприємці, річний виторг яких не перевищує 400 млн.руб. (Інакше це вже сегмент корпоративного кредитування).

Даний кредит дозволяється витратити не лише на формування оборотних коштів, а й, наприклад, на гарантійні внески для участі в тендерах. Які компанії можуть розраховувати на отримання кредиту «Бізнес-Оборот»? По-перше, термін ведення господарської діяльності повинен становити не менше трьох місяців, якщо ви займаєтеся торгівлею, не менше шести місяців - для інших видів діяльності (крім так званих «сезонних» - для них термін повинен бути не менше 12 місяців).

По-друге, необхідно, щоб компанія була зареєстрована на території Росії.

Перелік документів для отримання кредиту, в принципі, типовий. Забезпеченням по кредиту може бути як майно, що належить вашої компанії, так і товари в обороті. Наступний варіант короткострокового кредитування - це програма «Держзамовлення».

Орієнтована вона, як випливає з назви, більшою мірою на підприємства, що виконують замовлення органів влади та місцевого самоврядування, а також державних і муніципальних установ.

В рамках цієї програми ви можете не тільки поповнити оборотні кошти для виконання державного контракту, але і, унікальна пропозиція для ринку, рефінансувати витрати, понесені при реалізації державного контракту. Вимоги до позичальників за даною програмою, з одного боку, лояльніше - річна виручка може бути до 1 млрд. руб., Але з іншого боку - термін існування компанії повинен бути не менше 12 місяці не залежно від виду діяльності. Ну, і, звичайно ж, необхідно повне документальне підтвердження того, що у вас дійсно є держзамовлення.

Що примітно і зручно, забезпеченням по даному виду кредиту може бути застава майнових прав за контрактом, такого знову ж ні в кого, крім Ощадбанку немає. Для оперативного поповнення касового розриву Ощадбанк пропонує і традиційні овердрафти до розрахункового рахунку. Щоб отримати таке «підкріплення», ви повинні знаходитися на розрахунково-касовому обслуговуванні не менше трьох місяців, мати хороший фінансовий стан, ну і т.д.

Насправді, стандартні здорові вимоги до позичальника, які в загальному-то не залежать від виду одержуваного кредиту в Ощадбанку і розміру бізнесу.

Розмір овердрафту розраховується виходячи з оборотів по вашому розрахунковому рахунку - до 40% середньомісячного надходження виручки на розрахункові та поточні валютні рахунки клієнта за останні 3 місяці. Що важливо, овердрафт надається без забезпечення, але тільки на 30 днів. Також у Ощадбанку можна оформити екзотичний варіант кредиту - банківська гарантія, в тому числі гарантії, передбачені експортно-імпортними контрактами, контрактами внутрішнього ринку, державними або муніципальними контрактами, тендерні гарантії, гарантії на користь податкових і митних органів та інші, передбачені російським законодавством.

Короткострокові кредити надаються, як правило, на 1 - 3 роки.

Однак їх неважко «перетворити» на довгострокові, якщо ви благонадійно виконуєте свої зобов'язання по кредиту. У цьому випадку вам просто пролонгують кредит, хороші позичальники потрібні всім. Разом з тим, для реалізації ваших довгострокових планів Ощадбанк пропонує і варіанти «довгого» кредитування, які відрізняються від короткострокових виключно термінами кредитування.

Вимоги до позичальника і пакету документів будуть такими ж.

Ощадбанк пропонує кілька програми довгострокового кредитування, які насправді відрізняються тільки маркетинговою назвою: Бізнес-Актив (на придбання обладнання), Бізнес-Авто (покупка транспорту), Бізнес-Інвест (придбання основних засобів), Бізнес-нерухомість - на придбання нерухомості. В рамках кредитування нерухомості є окремі програми для компаній, що займаються комерційною орендою нерухомості, а також для тих, хто орендує приміщення у держави або муніципалітету і бажає її викупити у власність. Також є спільні програми з заводом ГАЗ.

Для оперативної підтримки бізнесу Ощадбанк пропонує кредит «Довіра» - це варіант експрес-кредитування власників бізнесу і малих підприємств, якийсь симбіоз споживчого кредиту громадянам і кредиту на юридичну особу. Максимальна сума по такому кредиту складає 2 000 000 рублів. Процентна ставка - від 17% річних (але у більшості регіонів все ж вище).

Термін - до трьох років. Що зручно, пакет документів для отримання цього кредиту зажадають мінімальний.

Ще один цікавий продукт Ощадбанку - програма «Бізнес-Старт», яка являє собою кредит на франшизу. В принципі, Ощад готовий кредитувати підприємця на відкриття бізнесу по будь франшизі, представленої на ринку, проте перевага все ж віддається перевіреним бізнес-схемами. Так що відкрити бізнес по франшизі, з якою Ощадбанк вже мав справу, буде простіше.

Що стосується державної підтримки малого бізнесу, то вона полягає в співпраці з територіальними фондами підтримки підприємництва, тут ситуація сильно різниться від регіону до регіону.

Ну, і наостанок відзначимо, що кредитний договір, договори поручительства і застави у Ощадбанку юридично настільки опрацьовані, що потім сперечатися по ним в суді абсолютно марно - в них прописані всі можливі варіанти спірних ситуацій - у позичальника не буде потім ніяких шансів, якщо він почне погано виконувати кредитний договір. Зате якщо ви станете ідеальним позичальником в Ощадбанку, можете розраховувати в майбутньому на будь-які кредити за найнижчими на ринку процентних ставках. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру 22 лютого 2012


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

МТС Банк запустив нову програму експрес-кредитування в усіх регіонах присутності 1 червня 2012 15:07 МТС Банк вирішив додати своїм клієнтам драйву - ... Більше

Як користуватися кредитною картою Ощадбанку Найчастіше, у людей постає питання ... Більше

Банк «АВАНГАРД»: кредити для успішного бізнесу Віце-президент Банку «АВАНГАРД» Сергій Олександрович Мокришев розповідає порталу «Занімаем.Ру» про кредити, що надаються ... Більше

Банки Іжевська - кредити в банківських установах Іжевська Як відзначають фахівці, показник ... Більше

Житловий кооператив, організація житлово-будівельного кооперативу При сьогоднішніх захмарно високих цінах на житло ... Більше

Популярне