Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Кредити малому бізнесу - кредит на розвиток малого бізнесу в банку


Кредити малому бізнесу - кредит на розвиток малого бізнесу в банку

Кредити малому бізнесу - кредит на розвиток малого бізнесу в банку

У всьому світі малий бізнес являє собою рушійну силу економіки, основу стабільного середнього класу в країні. Визнання цього факту, а також того, що без підтримки держави в даному питанні банківський сектор не обійдеться, багато в чому вплинуло на вибір новим керівництвом країни захисту і підтримки малого та середнього бізнесу в якості одного із стратегічних пріоритетів державної політики. Частка малого бізнесу в національній економіці Росії на сьогоднішній день не перевищує 20-25 відсотків, в той час як у всіх економічно розвинених країнах вона становить не менше 40 відсотків, що обумовлює необхідність фінансової, правової, консультаційної підтримки малих підприємств.

Короткий огляд ринку кредитів для бізнесу

У 2007 році обсяг ринку кредитування даного сектора виріс на 80 відсотків, і, тим не менш, за рівнем видачі кредитів малому і середньому бізнесу РФ знаходиться на 148-му місці у світі. Те, що малі та середні підприємства мають потребу в коштах на розвиток свого бізнесу, усвідомлюють не тільки банки федерального масштабу, а й регіональні банки, багато з яких вже почали реалізовувати власні кредитні програми в даному напрямку. Умови стають більш привабливими, процедура оформлення і видачі кредиту спрощується: якщо ще кілька років тому середня ставка за кредитами для невеликих підприємств становила близько 30-35 відсотків річних, то в даний час вона знаходиться на рівні в 18-22 відсотків.

Крім того, набагато різноманітніше стали терміни, суми, способи забезпечення повернення кредитів; банки пропонують нові продукти, орієнтовані, насамперед, на потреби позичальника і вимоги ринку.

Основні проблеми, що виникають при кредитуванні малого та середнього бізнесу

Однією з основних проблем є низька якість і непрозорість бухгалтерської звітності підприємств, а також умисне приховування повної інформації (в першу чергу, про наявні борги). Приблизно в половині випадків звітність не відображає реального фінансово-економічного стану діяльності підприємства. Найчастіше позичальник не віддає собі звіту, що першою і головною жертвою в такій ситуації виступить його власний бізнес: значне збільшення боргового навантаження призведе до погіршення фінансових показників діяльності підприємства.

У той час як у ряді банків практикується можливість індивідуального розгляду фінансового становища компанії та розробка більш гнучких умов погашення кредиту. Друга проблема - брак надійних застав. Слід, однак, відзначити, що останнім часом вимоги до застави стають менш суворими.

В якості застави банки приймають квартири або житлові будинки із земельною ділянкою, а заставодавцем може виступати як засновник (генеральний директор), так і третя особа. У ряду банків стали з'являтися також стандартні кредитні продукти для даної категорії клієнтів, які надаються без застави. Тим не менше, для більшості банків при визначенні процентної ставки немаловажним фактором є ліквідність наданого позичальником заставного забезпечення: чим ликвиднее заставу, тим дешевше обійдеться кредит.

Наступна проблема, з якою стикаються багато підприємців, які планують почати власний бізнес, це те, що не кожен банк візьметься за кредитування нового підприємства.

Такий бізнес в банківських колах прийнято називати «старт-ап».

Зазвичай банк починає свою роботу з клієнтом з аналізу ризику та фінансових показників минулих років. Якщо ж це «старт-ап», то потенційному клієнтові просто нічого надати банку для аналізу. У таких ситуаціях клієнти часто використовують кошти банку, не повідомляючи йому про цілі кредитування, наприклад, керівники підприємств оформляють кредити як фізичні особи, тобто по засобом механізмів споживчого кредитування.

Для погашення таких кредитів вони надалі будуть змушені вилучати кошти з обороту і обналичивать їх. Ще одним проблемним етапом в отриманні коштів на розвиток бізнесу є складання якісного бізнес-плану. Перш ніж йти в банк, підприємець повинен вивчити сегмент ринку, в якому він планує працювати, оцінити свої можливості і потреби, щоб сформувати максимально реалістичний і адекватний умовам ринку бізнес-план.

Часто саме невисока фінансова грамотність власників малих підприємств, невміння чітко сформулювати свої потреби у фінансуванні та гідно представити свій бізнес призводить до отримання відмови з боку банку.

Останні віяння

Одним з напрямків, розвиток якого інтенсивно стимулюється в даний момент владою, є мікрофінансування малих підприємств. На даний момент у столиці вже розроблена концепція розвитку мікрофінансування для підприємств, де працює не більше 15 осіб. Таких суб'єктів господарювання в РФ налічується вже близько трьох мільйонів.

Концепція розрахована на два найближчі роки і передбачає створення спеціально орієнтованих програм фінансової підтримки для починаючих підприємців і формування їх кредитних історій вже в якості бізнес-суб'єктів, а не фізичних осіб. Здійснюватися мікрофінансування буде за ставкою близько 20 відсотків річних. Терміни видачі визначені як один-два дні, а терміни погашення будуть коливатися в районі 5-6 місяців.

Найбільш активно за розвиток кредитування малого та середнього бізнесу в цьому році взявся Ощадбанк, який пропонує на даний момент одні з найвигідніших умов. З першого вересня він збільшив максимальні терміни заставного кредитування з трьох до п'яти років, а беззаставного - з півтора року до двох. Крім того, під категорію «малий бізнес» зараз підпадають всі підприємства з річною виручкою до 150 млн. рублів проти позначених раніше 60 млн. рублів.

Використовуючи свою основну перевагу - регіональну мережу - Ощадбанк планує розвивати роботу спеціалізованих центрів розвитку малого бізнесу, які крім стандартних послуг (відкриття та ведення рахунків, розрахунково-касове обслуговування, кредитування) будуть займатися наданням та консалтингових послуг для своїх клієнтів. Катерина Трубовіч, спеціально для Занімаем.Ру


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

ЮніКредит Банк пропонує саратовців кредит на Hyundai, Ощадбанк приморці - на Nissan 16 ... Більше

Відділення Промсвязьбанка тепер можна знайти по мобільному Останнім часом банки все активніше стали ... Більше

Штрафи за кредитами фізосіб: штраф за прострочення кредиту, інші пені і штрафи Отримуючи кредит, люди, ... Більше

Кредити фізичним особам в Ощадбанку Ощадбанк на безліч своїх кредитних продуктів встановив невеликі процентні ставки, а так само пропонує систему знижок і різні пільги, що ... Більше

Інтерв'ю про іпотеку Абсолют Банку, особливості іпотечних програм, отримання кредиту Перша власна програма іпотечного кредитування з'явилася у ... Більше

Популярне