Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Кредити фермерам - сільськогосподарський кредит Россельхозбанк


Кредити фермерам - сільськогосподарський кредит, Россельхозбанк

У «побутовому» розумінні фермери - це люди, щільно займаються сільськогосподарською діяльністю. Разом з тим, існує й офіційне визначення, від якого, як з'ясувалося, багато чого залежить (у тому числі і можливість отримання кредиту). У відповідності з Федеральним законом «Про селянське (фермерське) господарство» «Селянське (фермерське) господарство ... являє собою об'єднання громадян, пов'язаних спорідненістю і (або) властивістю, що мають у спільній власності майно і спільно здійснюють виробничу та іншу господарську діяльність (виробництво, переробку , зберігання, транспортування та реалізацію сільськогосподарської продукції), засновану на їх особистій участі ».

Фермерське господарство може бути створене одним громадянином і що важливо, фермерське господарство здійснює підприємницьку діяльність без утворення юридичної особи.

Цим же законом передбачено порядок створення і реєстрації фермерського господарства. Чому я навів цитату з закону? Можливості отримання кредитів та іншого фінансування залежать від того, в рамках якої організаційно-правової форми фермер здійснює свою діяльність: він може бути просто громадянином, він може бути зареєстрований як юридична особа (індивідуальний підприємець, товариство з обмеженою відповідальністю або акціонерне товариство), або бути зареєстрованим як фермерське (селянське) господарство.

Скажу чесно, якщо фермер веде свою діяльність ніяк юридично не зареєстрованим, отримати кредит йому буде досить складно, адже формально він не є працюючим де-небудь, підтвердити свої доходи офіційно не може і так далі.

Хоча варіанти отримання фінансування існують в будь-якому випадку, можна прочитати статті Занімаем.ру про альтернативи банківському кредитуванню. Все ж набагато простіше буде отримувати кредити, якщо зареєструватися як фермерського господарства (закон дозволяє це зробити одноосібно). У цій статті ми перерахуємо основні способи отримання кредитів та залучення фінансування для фермерських господарств.

В інших статтях Занімаем.ру описані докладніше деякі з них. Отже, по-перше, можна звернутися за допомогою держави. У кожному регіоні є міністерство сільського господарства, яке в рамках або місцевого бюджету, або цільового субсидіювання з федерального бюджету отримує державні кошти на підтримку сільгоспвиробників.

Будучи зареєстрованою як фермерського господарства, отримати доступ до державних грошей простіше.

Не факт, що кожному селянському господарству щороку будуть давати стільки грошей, скільки він захоче, але не використовувати такий варіант отримання грошей було б помилкою.

Форми державної допомоги тут можуть бути найрізноманітнішими - все залежить від кожного конкретного регіону окремо (подробиці треба дивитися на сайтах міністерства сільського господарства регіону або читати місцевий бюджет). Це можуть бути цільові кредити, безповоротні субсидії, компенсація частини процентної ставки за банківськими кредитами, надання гарантій за банківськими кредитами фермерам. Наступний варіант - це отримання банківських кредитів.

Варіантів кредитування фермерів насправді небагато, але вони є. Активніше за інших банківських установ кредити фермерам видає, природно, Россельхозбанк. Крім того, спеціальні програми кредитування сільськогосподарської галузі є, скажімо, у Ощадбанку і банку Уралфінанс.

Крім перерахованих способів отримання фінансування не варто забувати і про інші варіанти.

Перше - це кредитування в рамках споживчої кооперації. Пошукайте у вашому регіоні кредитні кооперативи і, якщо вважаєте за потрібне, станьте їхнім учасником. В кредитні кооперативи інших регіонів сенсу звертатися немає, як правило, кредитування здійснюється тільки в регіонах присутності.

Друге - це участь в різних конкурсах (сільськогосподарських або інвестиційних проектів), що надають переможцям венчурне фінансування.

Проводяться такі конкурси і регіональними міністерствами сільського господарства, і венчурними фондами, і фондами підтримки малого підприємництва.

Третє - це залучення фінансування від ваших партнерів. Якщо ви, наприклад, поставляєте м'ясо великому м'ясопереробному підприємстві, в рамках авансування майбутніх поставок можна отримати кредит і у нього. Ваш покупець в цьому випадку, наприклад, може оформити або кредит у банку під таку дебіторську заборгованість, або стати учасником факторингової схеми.

Позичальником (перед банком) в даному випадку буде ваш партнер, а ви можете виступати поручителем за цією конкретній угоді.

Так що варіантів отримання кредитів, позик, субсидій та іншого фінансування у фермерів досить багато - треба лише вибрати найбільш підходящий для вас. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Сбербанк Росії в г Нижній Новгород - робота відділень і філій, кредити, послуги Ощадбанк в ... Більше

З 1 по 31 серпня Райффайзенбанк оформляє іпотеку під знижену на ... Більше

Комерційний кредит, товарне кредитування - види, відсотки, особливості Одними з ... Більше

Хто готовий кредитувати індивідуальних підприємців Кілька останніх років індивідуальним підприємцям було складно отримати споживчий кредит.Банки не бажали кредитувати бізнесменів через сформованій ... Більше

Споживчий кредит в Банку Москви - Бистрокредіт, кредит готівкою, умови, вимоги У цій статті мова піде ... Більше

Популярне