Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Кредит малому бізнесу без застави - як і на яких умовах його отримати


Кредит малому бізнесу без застави - як і на яких умовах його отримати

Ставки для кредитів бізнесу знизив Татфондбанка - програма Свій Бізнес

У минулому році експерти відзначали стабілізацію на ринку кредитування та зростання обсягів кредитів, виданих як приватним особам, так і малому бізнесу. При цьому чітко простежується тенденція: процентні ставки знижуються і все більше банків видають експрес-кредити, у тому числі кредити малому бізнесу без застави всього по декількох документах. Розберемося, де і хто може сьогодні отримати такий кредит і які вимоги, пропоновані до малому підприємцю - позичальнику.

В останні роки, і не в останню чергу завдяки держпрограмам і ініціативи самих підприємців, банки стали лояльніше до малому підприємцю (МП).

Складнощі при отриманні кредиту виникають у тих, хто має проблеми з податковою інспекцією, веде сіру бухгалтерію або не дуже вдало працює у висококонкурентних секторах (наприклад, у роздрібній торгівлі). Насторожують кредиторів і високі ризики неповернення позикових коштів. Всі ці обставини серйозно впливають на ставки по кредитах для МП, які все ще досить високі.

  Втім, кінцевий розмір ставки визначається індивідуально для кожного позичальника. При відсутності застави на користь її зниження можуть зіграти такі фактори: - повну відповідність вимогам, що пред'являються конкретним банком до позичальника; - «хороша» кредитна історія власника малого бізнесу, а також тривалі відносини з банком-кредитором (наприклад, позичальник має депозит у цьому банку як приватна особа); - залучення поручителя. Більшість банків пропонують кредитні продукти, орієнтовані на суб'єктів малого бізнесу.

По суті, це програми кредитування, які дозволяють вирішувати господарські завдання, не віддаючи банку своє майно під заставу. Так, беззаставні кредити активно видають такі банки, як Уралсиб, Альфа-банк, Ощадбанк.

  Ощад, зокрема, пропонує кредит «Довіра» в розмірі до 2 млн рублів - для індивідуальних підприємців, власників бізнесу і МП з річною виручкою до 60 млн рублів під 17% річних, без комісій та підтвердження мети кредитування. Витратити такий кредит можна, наприклад, на наступні цілі: - на модернізацію технічного оснащення виробництва. - На погашення касових розривів на розрахунковому рахунку; - на витрати, пов'язані із здійсненням підприємницької діяльності; - на обслуговування і ремонт приналежних приміщень; і т.д. Тим не менш, банки цілком резонно турбуються про можливість неповернення виданих грошових коштів.

Саме тому на кредит без застави може розраховувати тільки МП, що вже має деякий стаж роботи в малому бізнесі і здатний представити банку відомості про податкову та фінансову звітність за попередній період.

Деякі банки, приймаючи рішення, можуть направити на кредитованого підприємства свого представника для об'єктивного аналізу фінансового стану потенційного позичальника.

У будь-якому випадку слід пам'ятати, що кредитування малого бізнесу без застави можливе лише на короткий період часу (від 2-3 місяців до 1 року) і, як уже говорилося, під досить високий відсоток. Альтернативи традиційному кредитом

Якщо з банком у малого підприємця не склалося, можна звернутися до популярного зараз мікрофінансування. Так, Московський фонд сприяння кредитуванню малого бізнесу пропонує мікропозик, умови отримання яких залежать від рівня, на якому знаходиться МП. Для першого (найнижчого) рівня процентні ставки найбільш високі - вони становлять 32%.

Перехід на наступний рівень відбувається завдяки накопиченню балів за своєчасне внесення платежів за позикою та відсутність пролонгації, а також за своєчасне виконання зобов'язань за договором поручительства або за прийняття на себе солідарної відповідальності за іншого позичальника, Перейшовши на другий рівень, МП може отримати мікропозик під 22% річних, на третій - під 2%, а на останній, сьомий, - всього під 3%.

Таким чином, довгострокове участь у подібній програмі може виявитися досить вигідним. Відзначимо, що мікрокредит можна отримати, якщо вся сукупність вашого майна стоїть 1/10 від суми видаваного позики. В цілому організації, що сприяють кредитуванню малого бізнесу, можна поділити на три групи.

1) банки - учасники програм мікрофінансування; 2) фонди, що виступають поручителем малих бізнесменів.

Такі фонд розробляє програму кредитування, запрошуючи до сприяння інші кредитні установи; 3) кредитні брокери (посередники). Цей варіант ми розглянемо окремо. За кредитом без застави малий підприємець може звернутися або безпосередньо в банк, вивчивши умови його програми кредитування малого бізнесу (при першому варіанті), або спочатку вибрати програму якогось фонду, а потім звернутися в банк - партнер цього фонду за кредитом за обраною програмою.

У другому випадку банк, прийнявши рішення про видачу грошей підприємцю, звертається до фонду за оформленням поруки - в такому випадку позичальникові при оформленні потрійного договору доведеться виплатити винагороду фонду. Після цього під його поручительство банк видає позичальникові кредит без застави. Кредитні брокери поспішають на допомогу

По суті, ці юридичні особи - ті ж посередники, що й фонди підтримки малого підприємця. В якості прикладу можна навести пітерську компанію «Фінансовий Консультант», яка в числі інших послуг пропонує малим підприємцям з північної столиці кредити без застави. Суть послуги такого брокера полягає в партнерських відносинах з низкою банків-кредиторів, при цьому брокер бере на себе всі документальні клопоти, пов'язані з оформленням беззаставного кредиту.

Зрозуміло, за такі послуги брокеру покладається винагороду, тому за подібною послугою має бізнесменові сенс звертатися, якщо майном ризикувати не хочеться, часу в обріз, а гроші потрібні терміново.

Документи, що подаються такому брокеру, зазвичай обмежуються копіями паспорта позичальника, його дружини (чоловіка) і поручителя (якщо такий є), а також копії свідоцтва про держреєстрацію, ІПН, податкової декларації за останній звітний період та документів на майно, що перебуває у власності підприємця.

Чи чекати підтримки від держави?

Якщо ви зрозуміли, що мікрофінансування вашому бізнесу недостатньо, а відсотки по таких позиках вам просто не по плечу, можна звернутися за допомогою до держави: воно видає субсидії на розвиток бізнесу (зрозуміло, про заставу в даному випадку мова не йде). Наприклад, в Москві працює державна програма підтримки малого бізнесу - під фінансування проектів малих бізнесменів виділяються якісь суми з бюджету. Як наслідок, за витратою цих сум ведеться офіційний контроль, тому до претендентів пред'являється досить довгий список вимог.

Найбільші шанси отримати держпідтримку має підприємець, що працює в сфері виробництва, нанотехнологій та інноваційному бізнесі.

На відміну від мікропозик, всі гроші, отримані від держави за такою програмою, можна витрачати тільки на конкретні цілі, документально обгрунтовуючи кожну господарську операцію і звітуючи про неї державі.

Якщо ви до цього готові, воно погодиться профінансувати поповнення ваших оборотних коштів, технічне переозброєння та інші заходи, спрямовані на розвиток вашого бізнесу. Треба сказати, що допомоги від держави чекають багато МП, тому заради отримання субсидії доведеться взяти участь у конкурсі. Він полягає в наступному: - подача заявки на участь у конкурсі (за встановленою формою) на отримання держдопомоги; - подання обгрунтування необхідності субсидії для вашого бізнесу, приклавши продуманий бізнес-план, кошторис витрат і документи, що підтверджують бізнес-план; - державна експертиза вашого проекту (максимальний термін проведення - 60 днів); - прийняття державою рішення (позитивного або негативного) про субсидування вашого бізнесу.

Таким чином, отримати кредит без застави малий підприємець може.

Інша справа, що за це доведеться розплачуватися підвищеними ставками по кредиту, а також представити необхідну кредиторам документацію, щоб у нього не було сумнівів у вашій благонадійності. Тамара Рибка, спеціально для Занімаем.ру 6 лютого 2012


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Чим розстрочка відрізняється від кредиту - кредит або розстрочка Останнім часом нашу країна охопила епідемія кредитоманії, люди прагнуть оформити кредити ... Більше

ВТБ24 змінює умови для зняття готівки З 1 червня 2012 року для держателів Платинової карти пакета "Привілей" і преміальних карток пакету "Пріоритет" банку ... Більше

Споживчий кредит Ощадбанку під поручительство У статтях Занімаем.ру ми вже розповідали про основні умови надання ... Більше

БАНК УРАЛСИБ продовжив терміни дії акції "Під ключ!"до 31 липня 1 ... Більше

64% операцій в інтернет-банку КРЕДИТ ЄВРОПА припадає на оплату ... Більше

Популярне