Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Кредит або лізинг порівняння кредиту та лізингу переваги


Кредит або лізинг, порівняння кредиту та лізингу, переваги

Кредит або лізинг порівняння кредиту та лізингу переваги

Як відомо, в економічно розвинених країнах економіка побудована на розвитку малого та середнього бізнесу. На жаль, в країнах СНД через недосконалу законодавчої бази та непродуманої фіскальної політики саме ці рушійні сили економіки не мають можливості для повноцінної життєдіяльності та сталого розвитку. Далеко не всі банки йдуть на кредитування малого і середнього бізнесу, хоча підтримка малого і середнього бізнесу є пріоритетним напрямком на державному рівні.

Умови такого кредитування є досить жорсткими для починаючих бізнесменів і далеко не всі можуть стати позичальниками.

Що таке лізинг

Однак фінансисти та економісти намагаються знайти більш щадні варіанти відкриття приватного підприємництва. Такою альтернативою кредитам є, так званий, лізинг. Лізинг - це економічне і правове співробітництво на основі договору лізингу.

Договір лізингу координує взаємовідносини між продавцем, лізингодавцем (орендодавцем) і лізингоодержувачем (орендарем). При цьому договорі лізингодавець, купуючи певне майно, вказане лізингоодержувачем, у продавця, зобов'язаний надати його за певну плату у тимчасове володіння орендарю. Це один з видів інвестиційної діяльності, коли купується майно і передається в лізинг.

Лізингодавець, за рахунок вкладення своїх власних коштів, стає власником якогось обладнання чи майна і передає його у вигляді предмета лізингу за позначену договором лізингу плату на певний строк і на певних умовах.

За умовами договору майно може перейти в подальшому до лізингоодержувача в особисту власність.

Лізингодавець і лізингоодержувач можуть бути як фізичними, так і юридичними особами.

Види лізингу

Лізинг може бути оперативним і фінансовим. При оперативному лізингу орендодавець купує майно і передає його лізингоодержувачу за певними умовами договору у тимчасове володіння. Після закінчення договору лізингу обладнання повертається орендодавцю, або договір лізингу укладається заново.

Ще такий лізинг називають експлуатаційним. При фінансовому лізингу відбувається інвестування коштів лізингодавцем у майно, що набувається у певного продавця, обумовлене договором купівлі-продажу і передається лізингоодержувачу згідно з договором лізингу.

Порівнюємо лізинг і кредит

Останнім часом саме лізинг одержує все більше поширення в порівнянні з кредитом. І цьому є цілком зрозуміле пояснення. Процедура отримання лізингу набагато простіше і зручніше, ніж отримання позики.

Адже, саме устаткування забезпечує операцію, а значить, ніяких додаткових гарантій від орендаря лізингодавці не вимагають, а в разі невиконання зобов'язань орендарем, воно у нього вилучається. Умови лізингового договору набагато гнучкіше, зручніше, ніж кредитна угода. Умови виплати кредитних платежів жорсткі і визначаються банком, тоді як при лізингу план виплат розробляється спільно орендодавцем та орендарем, враховуючи всі можливі нюанси.

Лізинг не передбачає негайної виплати платежів, договір укладається на повну вартість товару. При оформленні кредиту потрібна деяка сума грошей для початкового внеску, що виключено при лізингу. У зв'язку з тим, що обладнання належить орендодавцю, ризик його зношування буде знаходитися на ньому і, відповідно, лізингодавець має можливість його оновлювати.

Недоліки лізингу перед кредитом

Не дивлячись на явні переваги, у лізингу є і недоліки. У разі застаріння або виходу з ладу обладнання платежі повинні здійснюватися лізингоодержувачем у зазначені терміни, не дивлячись на те, в якому стані знаходиться майно або обладнання (при фінансовому лізингу), а при оперативному лізингу цей ризик лягає на орендодавця, що позначається у збільшенні плати з лізингоодержувача. Також необхідно знати, що в лізинг не передається житлова нерухомість і земельні ділянки.

Таким чином, для розвитку малого і середнього бізнесу більш вигідно укладати договір лізингу, що дає можливість для збільшення обсягів виробництва, покупки високо технологічного нового обладнання і т.д. А значить, можливості для поширення цього виду інвестиційної діяльності в нашій країні дуже великі.


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Кредит у банку г Челябінська - банки Челябінського регіону Експерти відзначають, що ще 10 років тому ... Більше

Банк УРАЛЛІГА г Челябінськ - кредити, послуги банку Про банк Закрите ... Більше

Як стати кредитним брокером - франшиза, кредитні агенти або свій бренд Багатьом ... Більше

Кредитні карти Пробизнесбанка - кредит у банку Лайф Ми продовжуємо цикл статей Занімаем.ру, присвячених кредитних продуктах різних банків.У цьому матеріалі розглянемо ... Більше

Військовослужбовцям - пільгові умови кредитування Східний Експрес банк запропонував військовослужбовцям особливі умови для отримання кредиту. Тепер ... Більше

Популярне