Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Кредит або лізинг порівняння кредиту та лізингу переваги


Кредит або лізинг, порівняння кредиту та лізингу, переваги

Кредит або лізинг порівняння кредиту та лізингу переваги

Як відомо, в економічно розвинених країнах економіка побудована на розвитку малого та середнього бізнесу. На жаль, в країнах СНД через недосконалу законодавчої бази та непродуманої фіскальної політики саме ці рушійні сили економіки не мають можливості для повноцінної життєдіяльності та сталого розвитку. Далеко не всі банки йдуть на кредитування малого і середнього бізнесу, хоча підтримка малого і середнього бізнесу є пріоритетним напрямком на державному рівні.

Умови такого кредитування є досить жорсткими для починаючих бізнесменів і далеко не всі можуть стати позичальниками.

Що таке лізинг

Однак фінансисти та економісти намагаються знайти більш щадні варіанти відкриття приватного підприємництва. Такою альтернативою кредитам є, так званий, лізинг. Лізинг - це економічне і правове співробітництво на основі договору лізингу.

Договір лізингу координує взаємовідносини між продавцем, лізингодавцем (орендодавцем) і лізингоодержувачем (орендарем). При цьому договорі лізингодавець, купуючи певне майно, вказане лізингоодержувачем, у продавця, зобов'язаний надати його за певну плату у тимчасове володіння орендарю. Це один з видів інвестиційної діяльності, коли купується майно і передається в лізинг.

Лізингодавець, за рахунок вкладення своїх власних коштів, стає власником якогось обладнання чи майна і передає його у вигляді предмета лізингу за позначену договором лізингу плату на певний строк і на певних умовах.

За умовами договору майно може перейти в подальшому до лізингоодержувача в особисту власність.

Лізингодавець і лізингоодержувач можуть бути як фізичними, так і юридичними особами.

Види лізингу

Лізинг може бути оперативним і фінансовим. При оперативному лізингу орендодавець купує майно і передає його лізингоодержувачу за певними умовами договору у тимчасове володіння. Після закінчення договору лізингу обладнання повертається орендодавцю, або договір лізингу укладається заново.

Ще такий лізинг називають експлуатаційним. При фінансовому лізингу відбувається інвестування коштів лізингодавцем у майно, що набувається у певного продавця, обумовлене договором купівлі-продажу і передається лізингоодержувачу згідно з договором лізингу.

Порівнюємо лізинг і кредит

Останнім часом саме лізинг одержує все більше поширення в порівнянні з кредитом. І цьому є цілком зрозуміле пояснення. Процедура отримання лізингу набагато простіше і зручніше, ніж отримання позики.

Адже, саме устаткування забезпечує операцію, а значить, ніяких додаткових гарантій від орендаря лізингодавці не вимагають, а в разі невиконання зобов'язань орендарем, воно у нього вилучається. Умови лізингового договору набагато гнучкіше, зручніше, ніж кредитна угода. Умови виплати кредитних платежів жорсткі і визначаються банком, тоді як при лізингу план виплат розробляється спільно орендодавцем та орендарем, враховуючи всі можливі нюанси.

Лізинг не передбачає негайної виплати платежів, договір укладається на повну вартість товару. При оформленні кредиту потрібна деяка сума грошей для початкового внеску, що виключено при лізингу. У зв'язку з тим, що обладнання належить орендодавцю, ризик його зношування буде знаходитися на ньому і, відповідно, лізингодавець має можливість його оновлювати.

Недоліки лізингу перед кредитом

Не дивлячись на явні переваги, у лізингу є і недоліки. У разі застаріння або виходу з ладу обладнання платежі повинні здійснюватися лізингоодержувачем у зазначені терміни, не дивлячись на те, в якому стані знаходиться майно або обладнання (при фінансовому лізингу), а при оперативному лізингу цей ризик лягає на орендодавця, що позначається у збільшенні плати з лізингоодержувача. Також необхідно знати, що в лізинг не передається житлова нерухомість і земельні ділянки.

Таким чином, для розвитку малого і середнього бізнесу більш вигідно укладати договір лізингу, що дає можливість для збільшення обсягів виробництва, покупки високо технологічного нового обладнання і т.д. А значить, можливості для поширення цього виду інвестиційної діяльності в нашій країні дуже великі.


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

39% росіян упевнені у своїй кредитній історії Кожного разу при оформленні кредиту, позичальника ... Більше

Investor Relations, зв'язки з інвесторами - що потрібно від фахівця із зв'язків з інвесторами У ринковій економіці підприємства працюють в умовах конкурентної ... Більше

УРАЛСИБ відкрив кредит "Офіцерський" і продовжив "сімейну" кредитну акцію 21 травня 2012 21:34 БАНК УРАЛСИБ озвучив відразу дві приємні кредитні новини для різних цільових груп ... Більше

Подорожчання автокредитів - оцінка Pricewaterhouse Coopers на 2012 рік 20 січня 2012 0:00 Аналітики очікують зростання процентних ставок по автокредитах ... Більше

Банк Лада-Кредит г Тольятті - кредити, послуги банку Про банк Історія банку «Лада-Кредит» ... Більше

Популярне