Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Форфейтинг в Росії операції форфейтингу міжнародний форфейтинг


Форфейтинг в Росії, операції форфейтингу, міжнародний форфейтинг

Форфейтинг в Росії операції форфейтингу міжнародний форфейтинг

Форфейтинг являє собою один з видів фінансових операцій, пов'язаних з продажами в кредит. Найчастіше цей вид кредитування застосовується при зовнішньоторговельних операціях. Сутність його полягає в тому, що проводиться скупка експортно-імпортних контрактів.

Цей вид фінансових операцій відомий в Росії порівняно недавно, хоча він часто застосовується у розвинених західних країнах.

Принцип механізму форфейтинга полягає в тому, що іноземний інвестор викуповує у постачальника контракт на поставку певного товару.

У цьому випадку покупець товару стає боржником не його продавця, а форфейтингової компанії. Для цього з Форфейтор полягає певна угода. Іншими словами, за товар, який отримав покупець, розраховується не він сам, а форфейтингових компанія.

Зручності форфейтинга для покупця безсумнівні: він отримує можливість оплатити свій товар готівкою навіть у тому випадку, якщо цих готівки у нього в даний момент немає. Форфейтинг як форма кредитування може бути використаний при проведенні торговельних операцій практично будь-якого характеру. Перевага даного виду кредитування полягає в тому, що позичальнику не доводиться закладати свій бізнес.

Форфейтинг вважається своєрідним симбіозом комерційного та банківського кредиту.

У форфейтинге беруть участь, як правило, три сторони: продавець товару, його покупець, який одночасно є позичальником, і банк, який виступає в ролі кредитора, викуповувати борги позичальника за поставлений товар. Форфейтор викуповує боргове зобов'язання позичальника, а останній, у свою чергу, повинен надати йому певну документацію, в якій буде відображена сума боргу, факт здійснення угоди, тобто передачі товару, а також факт отримання Форфейтор права на виручку, яка буде отримана після реалізації товару . Укладаючи подібну угоду, необхідно пам'ятати про деякі обмеження, з якими пов'язаний форфейтинг.

В першу чергу, погашення боргу продавцю відбувається не відразу, а серіями, про що він повинен бути заздалегідь попереджений.

Бажано, щоб покупець був міжнародній або державною компанією, в іншому випадку йому буде потрібно гарант в особі банку або державного інституту, право вибору якого залишається за кредитором. На відміну від банківських кредитів, форфейтингові операції обов'язково є конфіденційними. Однак численні достоїнства форфейтинга змушують багато російських компаній звертатися саме до цього виду кредитування.

До цих переваг можна віднести: • Фіксовану відсоткову ставку по виплатах; Простоту оформлення угоди; Зручність для покупця полягає в тому, що всі витрати по управлінню кредитом бере на себе Форфейтор; Покупець отримує можливість відкласти оплату товарів, які він вже отримав. До недоліків форфейтингу можна віднести те, що покупцеві слід добре орієнтуватися в нормах валютного законодавства, а також існуючих в даний час боргових інструментах - векселях, гарантії, траттах.

На відміну від кредитування, форфейтинг пов'язаний для банку з отриманням набагато більш високої суми процентної ставки, що може привести до продажу їм кредитних документів на ринку цінних паперів. У деяких випадках операція ускладнюється підвищеними вимогами до гаранта, знайти якого може бути досить складно. Варто пам'ятати, що кредитна ставка по цьому виду кредитування трохи вище, ніж по інших видах кредитів.

Але в той же час позичальник не несе додаткових витрат по кредиту, що в ряді випадків робить високий відсоток не настільки обтяжливим. Необхідно враховувати ще й те, що терміни проведення угод, теоретично складові кілька днів, в російській практиці, як правило, збільшуються до місяця. Тим не менш, форфейтинг вважається сьогодні в Росії одним з перспективних видів кредитування. Іван Вєтров, спеціально для "Занімаем.ру"


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

ВТБ24 - рефінансування кредитів, нова послуга банку 16 серпня 2012 0:00 Рефінансуванням споживчих кредитів займеться банк ВТБ 24 у рамках однойменної ... Більше

Кредитні карти ОТП Банку: швидко, зручно, надійно Олена Леванкова, начальник управління карткових та ощадних продуктів ОТП Банку, відповідає на питання кореспондента ... Більше

Споживчий кредит банку Російський Стандарт готівкою Банк Російський стандарт знають всі, в основному, по активно рекламованим їм ... Більше

Що це - швидкі кредитні карти Поняття кредиту увійшло в наше реальне життя порівняно недавно, але вже вельми ... Більше

УБРіР знизив ставки по кредиту «Хвилинне справа» 30 березня 2012 7:41 Уральський банк реконструкції та розвитку ... Більше

Популярне