Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Державна підтримка АПК національний проект АПК кредити фермерам


Державна підтримка АПК, національний проект АПК, кредити фермерам

Державна підтримка АПК національний проект АПК кредити фермерам

У сучасній історії розвиток АПК можна розділити на пострадянський і сучасний. Результатом перших років реформ 1990-х став найтяжчу кризу галузі. До кінця 1990-х обсяг всієї агропродукції скоротився на 40% (у колективному секторі - на 60%).

Поголів'я великої рогатої худоби на агропідприємствах впало майже в 3 рази, свиней - в 4 рази, в ті ж 3-4 рази скоротилося виробництво молока і м'яса. На початку 1990-х неодноразово списувалися борги підприємств, що, втім, провокувало їх накопичення. Був створений механізм лізингу сільськогосподарської техніки, проводилися зернові інтервенції для регулювання цін, вводилися імпортні квоти на м'ясо і т. д. Однак ці дії були хаотичні, так що відбувалося швидше нагадувало спішне латання пробоїн в потопаючому кораблі.

У 1997 році більшість підприємств сільського господарства (до 82%) були збитковими. У 2000 році перші серйозні кроки на підтримку АПК ознаменувалися з приходом до влади Володимира Путіна. Ще будучи виконуючим обов'язки президента РФ одним з перших розпорядженні 15 березня 2000 року було відтворено Россельхозбанк, головним завданням якого є забезпечення доступного, якісного і ефективного задоволення потреб сільськогосподарських товаровиробників і сільського населення Російської Федерації в банківських продуктах і послугах, всебічне сприяння формуванню і функціонуванню сучасної національної кредитно-фінансової системи агропромислового сектора Росії, підтримка розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Російської Федерації.

У 2001 році була створена Росагролізінг. В даний час основним змістом аграрної політики більшості економічно розвинених країн, в т.ч. Росії, є державна підтримка аграрного сектора за допомогою різного роду субсидій, дотацій і пільг. У деяких країнах Європи державні фінансові вкладення в сільське господарство в 1,5-2 рази перевищують ринкову вартість його продукції. Можна виділити заходи прямого і непрямого державного субсидування.

До заходів прямого державного субсидування відноситься підтримка доходів сільгоспвиробників, яка полягає в прямих державних компенсаційних платежах, платежах при збиток від стихійних лих. До заходів непрямого державного регулювання АПК відносяться: цінове втручання на ринку продовольства за допомогою підтримки внутрішніх цін на сільськогосподарську продукцію, інтервенції при закупити сільгосппродукції, компенсація витрат сільгоспвиробників на придбання засобів виробництва шляхом надання субсидій на придбання добрив, отрутохімікатів і кормів, ПММ, виплату відсотків за отриманими кредитами. Оцінити реальну ступінь державної підтримки сільського господарства досить складно. Пряме фінансування сільського господарства з федерального бюджету в Росії поки нижче, ніж в США чи країнах ЄС, однак бюджетними вливаннями підтримка АПК в Росії не обмежується.

Наприклад, в Росії збережена пільгова система оподаткування - сільгоспвиробники майже не платять за землю (для порівняння: в Європі плата за користування землею складає близько 20% собівартості продукції). Також існує підтримка у вигляді єдиного сільськогосподарського податку на доходи підприємств АПК. З початку 2000-х були затверджені спеціалізовані Держпрограми АПК: У 2003 році була прийнята федеральна цільова програма «Соціальний розвиток села до 2010 року», що включає два завдання - розвиток власне соціальної сфери та поліпшення інженерної інфраструктури сільських муніципальних утворень.

Новим етапом у державній політиці став національний проект «Розвиток АПК», прийнятий восени 2005 року. Нацпроект включає 3 напрями: прискорений розвиток тваринництва, стимулювання розвитку малих форм господарювання та забезпечення житлом молоді на селі. Прийнята в 2007 році і функціонуюча донині Державна програма розвитку сільського господарства та регулювання ринків сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства на 2008-2012 роки (Постанова Уряду Російської Федерації від 14.07.2007 № 446) розставила основні пріоритети розвитку сільського господарства.

В рамках даної програми половина коштів спрямовується на досягнення фінансової стійкості сільського господарства, а попросту на продовження субсидування процентної ставки по кредитах. По суті, у відповідності з даною програмою, Россельхозбанк і здійснює кредитування підприємств сектора АПК, в рамках якого в Банку створені унікальні кредитні продукти, представлені тільки в Россельхозбанке. Сюди можна віднести наступні кредитні програми: • Кредити під заставу придбаної техніки та / або обладнання. Кредит на будівництво, реконструкцію і модернізацію потужностей для первинної заробітчанства та зберігання зерна.

Кредит на будівництво житла для громадян, що працюють в сільській місцевості. Кредит на придбання молодняку сільськогосподарських тварин під його заставу. Кредит на придбання земельних ділянок зі складу земель сільськогосподарського призначення під їх заставу. Кредит на проведення сезонних робіт під заставу продукції майбутнього врожаю сільськогосподарських культур. Кредит на придбання зерна під його заставу.

Кредит під заставу майна для сільськогосподарських кооперативних ринків. Кредитування рибоводних господарств. Кредитування підприємств марикультури.

Кредитування в рамках галузевої цільової програми «Розвиток пілотних сімейних молочних тваринницьких ферм на базі селянських (фермерських) господарств на 2009-2012 роки». Кредитування підприємств харчової та переробної галузі. При цьому, важливо відзначити, що Россельхозбанк здійснює кредитування не тільки підприємств, а й приділяє величезне значення підтримці населення сільських територій.

Спеціальні програми кредитування, створені для розвитку даного напрямку, покривають практично всі запити в сфері кредитування, що включають наступні кредити: Пенсійний На розвиток особистого підсобного господарства Під заставу придбаної техніки та / або обладнання. Рефінансування кредитів громадян, які ведуть особисте підсобне господарство Надійний клієнт Сільська іпотека Споживчий Газифікація житла на селі Інженерні комунікації Освітній Садовод Автокредит на придбання автомобілів іноземного виробництва Автокредит з державною підтримкою Кредитна карта Найбільшу частку в обсязі кредитів фізичним особам займає споживче кредитування (34,7%) та кредитування особистих підсобних господарств (32,8%). Великою популярністю в районах Пермського краю користується іпотека житла. Під час кризи, коли багато банків «заморозили» не тільки короткострокове кредитування, а про довгострокових програмах і не подумували, Россельхозбанк продовжував кредитувати довгостроковими коштами мешканців села на придбання автомобілів і будівництво, і більше того в 2010 році Россельхозбанк ввів нову програму кредитування на придбання іномарок і розширив іпотечну програму, знизивши вимоги щодо обов'язкового працевлаштування на підприємстві сектора АПК, обмеживши вимоги достатністю реєстрації в сільській місцевості, таким чином, молоді фахівці, що повертаються на роботу в сільські території, що працюють в освіті, медицині, торгівлі мають можливість придбати квартиру або будинок за іпотечній програмі Россельхозбанка.

При цьому держпідтримку в Пермському краї отримують не тільки підприємства, але фізичні особи, які ведуть особисті підсобні господарства і займають приватним підприємництвом. Тут доречно згадати крайову цільову програму «Розвиток сільського господарства та регулювання ринків сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства в Пермському краї на 2009-2012 роки». У рамках цієї програми в 2009 році виробники сільськогосподарських товарів у краї отримали держпідтримку (субсидії) в обсязі 1,55 млрд. рублів, у т.ч.

679 млн. руб. з федерального бюджету і 868 млн. рублів з крайового бюджету. З конкретних субсидій в Пермському краї, можна виділити наступне: Напрямки державної підтримки сільського господарства визначені законом Пермського краю від 10 грудня 2008 № 351-ПК «Про крайової цільової програми« Розвиток сільського господарства та регулювання ринків сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства в Пермському краї на 2009-2012 роки ». Субсидії за кредитами АПКФонд по результату (попродуктовка) Поточне фінансірованіеРазвітіе малих форм господарювання Фінансування, 2010р, млн.руб.: Крайовий бюджет федеральний бюджет 143 200 477 523 949 379,2 0 125 160 66 833 124 000 0 Механізм

відшкодування частини витрат на сплату відсотків:

• за інвестиційними кредитами і позиками; • по короткострокових кредитах і позиках; • за кредитами і позиками на розвиток малих форм господарювання;

• по лізингу  

відшкодування частини витрат на виробництво і реалізацію сільгосппродукції ефективним підприємствам Підтримка тільки ефективних сільгосппідприємств - продуктивність не нижче 75% від среднекраевого рівня по продуктам і критеріям:

• молоко - надої на 1 корову.

• картопля та овочі відкритого грунту - врожайність

• м'ясо великої рогатої худоби м'ясних порід  

племінне тваринництво (відшкодування частини витрат на придбання та утримання племінної худоби); елітне насінництво (відшкодування частини витрат з придбання елітного насіння); збереження родючості грунтів (відшкодування частини витрат з придбання мінеральних добрив і засобів хімізації) агрофраншізи, інвестиційні проекти, конкурс муніципальних програм Нормативний правовий акт, що визначає умови надання субсидій

• Постанова Уряду Пермського краю від 01.04.2009 № 181-п,

• Постанова Уряду Пермського краю від 13.02.2009 № 66-п, • Постанова Уряду РФ від 04.02.2009 № 90  

Постанова Уряду Пермського краю від 01.04.2009 № 182-П

• Постанова Уряду Пермського краю від 05.07.2010 № 377-п • Постанова Уряду Пермського краю від 18.05.2010 № 250-П

• Постанова Уряду Пермського краю від 17.05.2010 № 242-П  

• Постанова Уряду Пермського краю від 07.07.2009 № 426-п,

• Постанова Уряду Пермського краю від 30.06.2009 N 395-п

Участь держави в такій важливій галузі, як сільське господарство, безсумнівно є позитивним чинником, хоча очевидно, що всіх проблем одними субсидіями за настільки короткий (для сільського господарства) період не вирішити. Провал, який стався в сільському господарстві з кінця 90-х по початок 2000-х, настільки великий, що вибиратися з нього, за оцінками різних експертів, галузі належить аж до 2020 року. Те, що Уряд невсипущо стежить за розвитком ситуації в сільському господарстві країни видно не лише з прийнятих рішень, але з щоденних подій у житті сектора АПК. Витяг із вітальній промові Голови Уряду Російської Федерації В.В.Путіна на концерті, присвяченому Дню працівника сільського господарства 11/10/2010: «За останні роки АПК набрав дуже серйозний ресурс. І в будь-якій ситуації здатна забезпечити продовольчу незалежність Росії. Ми вже виділили близько 40 млрд. рублів на подолання наслідків посухи, вирішили питання з продовженням раніше взятих кредитів. Уряд і далі буде тримати ситуацію під постійним контролем - щоб конкретні сільгоспвиробники отримали своєчасну та дієву, значущу для них допомогу. Наше завдання - зробити все, щоб не були перекреслені довгострокові плани людей, які трудяться на землі, щоб ефективно працювали масштабні ресурси, вкладені в майбутнє нашого агропромислового комплексу. За чотири останні роки в галузь вже прийшло близько 900 млрд. рублів. У наступному році тільки за рахунок ресурсів федерального бюджету ми плануємо направити в АПК 125 млрд. рублів. У цьому році, нагадаю, було 107,6 млрд. рублів. Це не рахуючи пільгових кредитів і регіональних програм. Головне - ми вже сьогодні бачимо результат наших зусиль. Наприклад, за час реалізації нацпроекта і Держпрограми з розвитку агропромислового комплексу виробництво худоби та птиці збільшилося більш ніж на третину. Хочу підкреслити - підтримка сільського господарства була і буде нашим безсумнівним пріоритетом незалежно від будь-якої світової кон'юнктури. Будемо і далі розвивати соціальну інфраструктуру села, будувати сучасні та комфортні будинки. Тільки за три майбутні роки - планується ввести в дію близько 2,5 млн. кв. метрів житла на сільських територіях ». Таким чином, сказати про те, що сектор АПК не обділений увагою держави, значить просто не сказати нічого. Держава не лише надає фінансову поточну допомогу підприємствам АПК, але і стратегічно планує підтримку сільського господарства на перспективні роки, неодмінно асоціюючи розвитку сільськогосподарської галузі країни з розвитком і становленням самої Росії. Яків Дьомін, Директор Пермського філіалу ВАТ «Россельхозбанк»
Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Банк Москви на конференції в Новосибірську розповів про плани на 2012 рік в сегменті малого і середнього бізнесу 1 червня 2012 15:37 Банк Москви (Новосибірськ) ... Більше

Споживчі кредити Промсвязьбанка підтримали акцією 4 липня 2012 0:00 Промсвязьбанк стартував програму «Споживчий кредит без комісії» для підтримки ... Більше

Кредитна карта для студента: небезпечний досвід або інноваційна пропозиція На жаль, сучасні реалії сьогодні диктують свої умови ... Більше

Кредит готівкою в день звернення - умови, вимоги та процентні ставки Якщо людині просто не ... Більше

Банк АК БАРС запустив нові кредитні програми для бізнесу - на купівлю автотранспорту і на купівлю обладнання 27 червня 2012 9:53 Банк АК ... Більше

Популярне