Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Де взяти кредит під заставу квартири пропозиції банків


Де взяти кредит під заставу квартири - пропозиції банків

Де взяти кредит під заставу квартири пропозиції банків

Останнім часом банки активно «розкручують» іпотеку, а також паралельні з ними аналогічні кредитні продукти під заставу вже наявної у власності майбутнього позичальника нерухомості (квартири, котеджі, таун-хауси, земельні ділянки). У цій статті мова піде про банківський кредит під заставу квартир. Як отримати кредит під заставу квартири

Як ми вже писали в багатьох статтях Занімаем.ру, вимоги до позичальника і пакету документів для споживчого кредиту під заставу квартири схожі з вимогами що висуваються банками при іпотечному кредитуванні. Кредит під заставу квартири може отримати будь-який громадянин РФ у працездатному віці, бажано працевлаштований і має постійний дохід. Однак деякі банки можуть і не цікавитися вашою зайнятістю і вашим доходом, якщо сума запрошуваного кредиту буде у багато разів менше (приблизно в 2-3), ніж оціночна ринкова вартість квартири, яку ви віддасте в заставу за кредитом.

Це, загалом-то й зрозуміло, за наявності такої застави банку можна не переживати, що робити у випадку, якщо ви перестанете платити по кредиту.

Нагадаю, до речі кажучи, що достатньо протягом року три рази прострочити платіж по кредиту (навіть на один день), щоб банк запустив процедуру відбирання квартири, наданої в заставу за кредитом. Отже, в класичному варіанті, щоб взяти кредит під заставу квартири позичальникові треба буде надати: паспорт і ще один документ, що посвідчує особу, завірену роботодавцем копію трудової книжки, довідку про доходи за формою банку або за формою 2-ПДФО. Крім того, потрібно зібрати документи по квартирі, яку ви будете пропонувати в заставу: свідоцтво про право власності; кадастровий паспорт на квартиру; документ, на підставі якого у вас виникло право власності (договір купівлі-продажу або приватизації або який інший); довідку про прописаних осіб в квартирі (до речі кажучи, деякі банки вимагають, щоб на момент видачі кредиту під заставу квартири в ній ніхто не був прописаний, однак це, скоріше, виняток, ніж норма); довідку про відсутність арештів і обтяжень на квартиру.

Теоретично можна отримати і кредит під заставу частки квартири, але банки рідко видають такі кредити. Також банки не видають кредити під заставу комунальної квартири або кімнати у гуртожитку. Однак позики під заставу такої нерухомості можна отримати в інших кредитних організаціях.

Тепер подивимося, які існує на ринку пропозиції по кредитах під заставу квартир. Газпромбанк

Кредит готівкою під заставу квартири від Газпромбанку надається на строк до десяти років на суму від 600 000 до 30 000 000 рублів. Правда, є і «верхнє» обмеження по сумі кредиту - не більше 70% від оціночної вартості квартири (але і не менше 15%). Оцінку, до речі кажучи, доведеться робити за свій рахунок в акредитованій Газпромбанком оцінної компанії.

Процентна ставка за таким кредитом становить 15,2% річних у рублях і 13% у валюті. Ставки актуальні за умови страхування життя, здоров'я та квартири від усіх можливих ризиків. Хоча ви можете і відмовитися від страхування, але тоді ставка буде на 1% річних більше.

Газпромбанк - один з небагатьох, хто виставляє обов'язкова вимога про те, щоб на момент передачі квартири в заставу банку (отримання кредиту) в квартирі ніхто не був прописаний. Вимоги до позичальника стандартні за всіма програмами іпотеки Газпромбанку. Бистробанк

Споживчий кредит під заставу квартири від Бистробанка видається на відносно невелику суму. Максимальна сума кредиту складає один мільйон рублів, але не більше 70% від оціночної вартості квартири, що передається в заставу за кредитом. Треба зауважити, що ставка по кредиту досить висока - від 16 до 24% річних залежно від терміну кредитування і співвідношення розміру кредиту та оцінної вартості квартири.

Правда, є і своя приємна «фішка» - якщо сума кредиту становить менше 50% вартості квартири, то пакет документів для вас буде мінімальним: зайнятість і дохід можна не показувати. Ну, і страховка необов'язкова - мабуть банк вважає свої ризики досить «застрахованими» тим, що в забезпеченні за кредитом буде квартира. Немає у Бистробанка і вимоги виписуватися з квартири. Райффайзенбанк

Райффайзенбанк пропонує цілих два кредитних продукту під заставу квартири: іпотечний кредит під заставу наявної квартири; споживчий кредит. Цільовий кредит на купівлю іншої нерухомості ви можете витратити тільки на покупку квартири або котеджу хоч на первинному, хоч на вторинному ринку нерухомості. При цьому знову нерухомість, що купується буде у вашій власності відразу після покупки і не обтяжена заставою (у заставі буде вже існуюча у вас нерухомість).

Іпотечний кредит під заставу квартири надається на термін до 25 років і максимальна сума залежить від оціночної вартості наявної квартири, а не купується - не більше 85% ринкової вартості.

Процентна ставка - більше, ніж приємна - 12,5-15,25% річних (це якщо ви будете страхуватися, без страховки - плюс до цих ставка 0,5 -1% річних). Ну, і ясна річ - цільове використання кредиту доведеться підтвердити документально. Другий кредит в заставу квартири від Райффайзенбанку називається кредит на довільні цілі.

Тобто, отримати кредит під заставу квартири за цією програмою можна не пояснюючи банку, навіщо вам кредит, не доведеться і підтверджувати його цільове використання.

Відповідно, при такому підході і терміни кредитування трохи менше - не більше 15 років, і за сумою кредиту обмеження «пожорсткіше» - до 9 000 000 рублів, але не більше вже 60% оціночної вартості квартири.

Процентна ставка, в общем-то нормальна - 14-15,25%. Ну, і до слова кажучи, оцінку здаваної в заставу квартири Райффайзенбанк робить сам - тобто вам немає необхідності витрачати додаткові гроші ще до отримання кредиту. ОТП-банк

Це банк пропонує взяти, по суті, простий споживчий кредит під заставу наявної квартири на будь-які цілі причому без зобов'язання страхувати ризики (особисті та майнові). Максимальна сума кредиту визначається і вашої платоспроможністю, і співвідношенням суми кредиту і майна, що закладається: для квартир - це співвідношення 70/100, для решти об'єктів нерухомості - 20/100. ОТП-банк не виставляє вимоги, щоб з квартири всі були виписані, але зате виставляє досить унікальне і «жорстке» вимога: крім квартири, що здається в заставу, у вас повинно бути ще житло.

Тобто виходить ви можете взяти такий кредит, якщо у вас мінімум дві квартири або квартира і котедж.

Максимальний термін кредитування по цьому продукту становить 20 років.

Умови кредиту під заставу квартири, треба сказати, не дуже хороші. Процентна ставка - 21,5% річних за кредитами в рублях і 19,5% річних у валюті. На мій погляд, не дуже вдалі умови: і ставка, як за простими споживчими кредитами взагалі без усякого забезпечення, і заставу нерухомості, та ще при наявності іншого житла. ВТБ 24

З відносно дешевих і прийнятних умов за кредитами під заставу нерухомості можна виділити кредит від банку ВТБ 24 «Нецільовий іпотечний кредит». Кредит надається на термін від 5 до 20 років (при цьому ви можете абсолютно безкоштовно погасити кредит достроково хоч з першого місяця). Максимальна сума кредиту визначається як 70% оціночної вартості квартири, а процентна ставка залежить від розміру кредиту і терміну кредитування і варіюється в діапазоні від 12,25% до 16,6% (чим більше термін кредиту - тим дорожче виходить).

До того ж ви можете самостійно вибрати форму розрахунку процентної ставки: фіксована, змінна (залежна від ставок на міжбанківському кредитному ринку) або комбінована (на перші п'ять років ставка фіксується, а потім може змінитися за заздалегідь заданою формулою). Що ще добре, то що ніякі комісії ні за видачу, ні за обслуговування цього кредиту під заставу квартири у банку ВТБ24 не передбачені. Страховка теж на ваш розсуд, ну або плюс 1% до ставки.

Вимоги до позичальника типові, як і за іншими програмами іпотеки ВТБ 24. Ощадбанк

Кредит під заставу квартири в Ощадбанку надається в рамках програми «споживчий кредит під заставу об'єктів нерухомості». Кредит можна взяти на термін до семи років в розмірі до 10 000 000 рублів під 14,25% річних, якщо ви не є співробітником зарплатного проекту, а інакше ставка для вас буде на 2% річних нижче - 12,25% річних у рублях і 12% у валюті. Альфа-банк

Більш розширений варіант кредитування пропонує Альфа-банк. Їх кредит під заставу наявної квартири можна взяти на безліч цілей: на будівництво квартири на первинному ринку житла; на придбання квартири на вторинному ринку житла; на рефінансування кредиту іншого банку, придбаного з метою будівництва квартири на первинному ринку житла або придбання квартири на вторинному ринку житла . Кредит можна взяти на термін від п'яти до п'ятнадцяти років в сумі до 15 млн. руб.

Відсоткова ставка залежить тільки від терміну кредитування і варіюється в діапазоні від 13,1 до 13,85%, що треба сказати дуже низько і привабливо для ринку.

Що ще робить це кредитний продукт цікавим для позичальників?

Його можуть взяти власники бізнесу (засновники, директори підприємств малого бізнесу, індивідуальні підприємці). Причому ставка буде навіть на 0,5% річних нижче. До речі, звичайну іпотеку Альфа-банк власникам бізнесу також видає.

  Єдине, за цим кредитом обов'язково страхування майна (приватне - за бажанням). Та й розщедриться на послуги незалежно оцінювача доведеться до отримання кредиту.

Що стосується інших зборів, то Альфа-банк ветувати вказує на відповідність тарифів банку, що означає, що ще до подачі заявки на кредит має сенс заздалегідь поцікавитися про своїх додаткових витратах, та ще в період дії кредитного договору постійно стежити за змінами тарифів. Н. Бабурін, спеціально для Занімаем.ру, 05.07.12 Оцініть: Друзям це теж може бути корисно: Повернення до списку

Джерело: zanimaem.ru


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Промсвязьбанк збільшив мінімальний термін іпотечного кредитування до трьох років 27 липня ... Більше

«Військова іпотека» від Росенергобанка - придбання квартири по військовій іпотеці Сім років тому, 1 ... Більше

Найпопулярніші карти сезону відпусток 2012 Всім відомо, що кредитні карти за певних обставин можуть стати ... Більше

Банк НТБ - Національний торговий банк - кредити, послуги Про банк ВАТ «Національний торговий банк» (НТБ) був ... Більше

Кредит в шлюбі - кредитні зобов'язання подружжя, шлюбний договір, розділ кредиту Буває, що ... Більше

Популярне