Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Автокредит на комерційний транспорт спецтехніку вантажні автомобілі


Автокредит на комерційний транспорт, спецтехніку, вантажні автомобілі

Про автокредити на придбання легкових автомобілів хоч вітчизняного, хоч іноземного виробництва ми писали досить багато. Цикл матеріалів буде неповним, якщо ми не розповімо про варіанти кредитування на придбання комерційної, вантажної і спеціальної техніки. До кризи 2008 року банки активно кредитували фізичних осіб на придбання автотранспорту та техніки для комерційного використання (маршрутні таксі, вантажівки тощо).

Прагнучи заробити гроші, банки «закривали очі» на те, що автотранспорт буде використовуватися для отримання вигоди. У кризу бізнес багатьох таких позичальників зазнав фіаско, почалися неплатежі за кредитами, а реалізувати такий специфічний заставу, як комерційний автотранспорт, банкам виявилося складно.

Загалом, до останнього часу дію цих програм було призупинено, але, тим не менше, вони залишилися. Вивчивши ринок кредитів на придбання комерційного, вантажного транспорту та спецтехніки, ми виявили активні пропозиції від банків ВТБ24, «Відкриття», «Транскапіталбанк» і «АК-Барс». Почнемо з того, що у кожного банку свій поняття «комерційного та вантажного транспорту».

Як правило, це: - автомобілі категорій «D» (місткістю від 8 до 19 пасажирів включно); - автомобілі (за винятком відносяться до категорії «D»), дозволена маса яких перевищує 3,5 т (категорія «С»); - спецтехніка, причепи і напівпричепи; - автомобілі категорії «В» при покупці більше одного автомобіля протягом 6 місяців (наприклад, якщо ви берете автомобілі для таксі). Перераховані банки кредитують придбання як нових, так і старих автомобілів. Від цього, в першу чергу, залежить і початковий внесок: для нових автомобілів він становить 20% від вартості автомобіля, для старих - 30%.

У деяких банків (зокрема, ВТБ24) мінімальний початковий внесок буде більше, якщо ви включите в вартість автокредиту страховку придбаного автотраснпортного засоби.

До слова про страховку.

Страхування придбаного транспорту по всім ризикам (іменоване в народі КАСКО) обов'язково. При додатковому страхуванні життя і здоров'я позичальника ставка за кредитом та / або розмір початкового внеску зменшуються. Практично всі названі банки допускають, що сума страховки може бути включена в суму кредиту.

Так, з одного боку це здається дуже зручним (ніби як кредитування «обличчям до позичальника»), але необхідно уважно рахувати всі разові і наступні періодичні витрати, пов'язані зі страхуванням.

Максимальна сума автокредиту в деяких банках не обмежена (ну, це тільки в рекламі - насправді, вона обмежена вашими доходами). Обов'язкова вимога у всіх банків по автокредиту на спецтехніку - поручительство дружини (чоловіка). Це на додаток до офіційного залогу.

  Процентна ставка за кредитом складає від 15 до 20% річних.

Залежить вона від дуже багатьох параметрів: розмір початкового внеску, термін кредиту, вік придбаного в автокредит транспортного засобу, страховка, наявність кредитної історії - всі ці подробиці ми опишемо у відповідних статтях про кожен банк.

Багато банків не стягують комісію за розгляд заявки та видачу кредиту. Виняток - Транскапіталбанк: у нього комісія складає від 6 до 10 рублів залежно від типу придбаного транспорту і від того, є він новим або уживаним. Вимоги до позичальників досить типові - як для всіх кредитних продуктів банків.

Підтвердження доходу - практично будь-яке (хоч за формою банку, хоч за формою 2-ПДФО).

ВТБ24 при кредиті до 1 мільйона рублів не вимагає навіть підтвердження зайнятості.

Решта - вимагають. Гасіння кредиту у всіх банків передбачено рівними платежами - ануїтет. Тим не менш, відзначена цікава «фішка»: практично всі банки дають можливість отримати кредитні канікули або «відкладений» платіж - мабуть, якийсь пільгове послаблення на період «розкрутки» бізнесу.

До слова кажучи, нещодавно була нарешті вирішена законодавча колізія щодо того, що тепер можливе укладення договору лізингу з приватними особами (раніше такі договори визнавалися нікчемними). Я поки не бачив масштабної реклами від лізингових компаній по фінансуванню придбання транспорту, але треба стежити за новинами. Никанор Бабурін, спеціально для Занімаем.ру


Похожие статьи:


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Більше 50% кредитів в Уральському регіоні надається на ремонт 1 серпня 2012 0:00 Більше 50% кредитів в Уральському регіоні надається на ремонт - ... Більше

Яка кредитна карта найвигідніша - 3 карти Багато хто з нас, так чи інакше, користуються кредитною картою.Хтось частіше, хтось ... Більше

Банк Глобекс пропонує придбати в іпотеку житло, що будується в підмосковному комплексі "Суханове" 8 липня 2012 8:36 Банк Глобекс (Москва) запрошує тих, хто ... Більше

Відкликання ліцензії ЦБ - Центробанк може відкликати до 30 банківських ліцензій 10 грудня 2012 0:00 Центробанк може відкликати 20-30 банківських ... Більше

У Челябінську, оформляючи кредит в УБРіР у вихідні, можна отримати ... Більше

Популярне