Главная » Кредит для бізнесу. Кредитування підприємців. Кредити на розвиток і старт » Акредитив банку - відкриття акредитива форми і види акредитива


Акредитив банку - відкриття акредитива, форми і види акредитива

Акредитив банку - відкриття акредитива форми і види акредитива

Покупка квартири .... Які асоціації у Вас пов'язані з цими словами? Пошук відповідного житла, наявність значної суми грошових коштів, тривала процедура оформлення угоди - ось головні питання, що турбують майбутніх власників власних квадратних метрів.

У продавців квартир турбот не менше. Але останнім часом все більше животрепетної також стає наступна проблема: як бути впевненим в законності угоди, не втратити свої гроші і «не попастися на вудку» шахраїв та недобросовісних ріелторів? На жаль, сьогодні таке трапляється все частіше і не тільки у великих містах.

Але убезпечити себе від таких проблем насправді можна дуже просто.

Для цього достатньо прийти в банк і оформити акредитив.

Сьогодні дуже багато кредитні установи пропонують своїм клієнтам подібні послуги. В основному, ними користуються підприємства або організації, але в ряді випадків це стане в нагоді і приватним особам.

Що таке акредитив

Акредитив - це одна з форм безготівкових розрахунків між продавцями і покупцями.

За своєю суттю він є гарантією безпеки та законності проведення будь-якої операції.

Оформляючи акредитив, клієнт (покупець) доручає банку перевести певну суму грошових коштів на рахунок іншої особи (продавця) після виконання і документального підтвердження ним своїх зобов'язань за договором. Стосовно до угоді купівлі-продажу квартири схема розрахунків виглядає таким чином: 1) Покупець і продавець укладають між собою договір про те, що розраховуватися по угоді вони будуть за допомогою акредитива. 2) Покупець звертається в кредитну організацію з заявою на оформлення акредитива.

Для цього він повинен мати свій рахунок у банку (картковий або депозитний). 3) На ім'я продавця в обслуговуючій його кредитної організації відкривається спеціальний рахунок «Акредитиви», про що сповіщається його власник.

На цей рахунок банк покупця (банк-емітент) і перераховує кошти з рахунку свого клієнта. 4) При завершенні угоди купівлі-продажу продавець надає в свій банк необхідні за договором документи. Якщо в їх достовірності, правильності та законності оформлення не виникає сумнівів, то банк продавця (виконуючий банк) списує кошти з рахунку «Акредитиви» на рахунок свого клієнта.

Якщо рахунки і покупця, і продавця знаходяться в одному і тому ж кредитній установі, то схема значно спрощується. Подібна система розрахунків доречна не тільки при операціях з нерухомістю. Вона можлива при будь-яких операціях, пов'язаних з придбанням товарів або наданням різних послуг, за умови, що вони не пов'язані з підприємницькою діяльністю приватної особи.

Подібним чином можна розплатитися за автомобіль, отримати дорогі медичні послуги і т.д.

Головне тут - згода обох сторін на проведення розрахунків подібним чином. Особливої актуальності акредитиви набувають при угодах з незнайомими покупцеві продавцями, про репутацію яких нічого не відомо. Незаперечною перевагою акредитива для фізичних осіб, втім, як і всіх безготівкових операцій, є відсутність необхідності мати на руках великі суми готівки і турбуватися за їх транспортування.

Види акредитивів

Банки можуть відкривати своїм клієнтам кілька видів акредитивів. Основні з них:

 • ? - покритий акредитив, званий також депонованим, відкривається при перерахуванні коштів з рахунку покупця (як було розглянуто вище);
 • ? - непокритий акредитив (гарантований) відкривається при наявності кореспондентських відносин між банками, тобто виконуючий банк просто списує суму акредитива з коррахунку банку-емітента, а той вже потім отримує кошти від клієнта (покупця), на якого він надав гарантію;
 • ? - відкличний акредитив передбачає можливість його подальшої відміни платником;
 • ? - безвідкличний акредитив передбачає можливість скасування тільки за ініціативою продавця.
 • Порядок розрахунку за акредитивом, умови оплати і повідомлення сторін, а також реквізити всіх учасників угоди відображаються в основному договорі по акредитиву. Всі питання, що стосуються взаємини банків при акредитивній формі розрахунків, визначаються у відповідних угодах між ними.

  Переваги акредитива

  Переваги використання акредитива очевидні:
 • ? - для покупця - гарантія придбання товарів чи послуг належної якості;
 • ? - для продавця - гарантія отримання в повному обсязі коштів від покупця;
 • ? - відсутність необхідності передоплати або оплати по частинах;
 • ? - дотримання умов договору контролюється третіми особами - банками;
 • ? - якщо угода з якихось причин не відбулася, грошові кошти будуть в повному обсязі повернені покупцю.
 • Недоліки акредитиву

  Серед великого числа позитивних моментів даного виду розрахунків таки є певні недоліки. По-перше, досить складний документообіг, обумовлений необхідністю контролю кожного етапу операції.

  По-друге, наявність комісій банків за оформлення та проведення операцій.

  Як правило, комісії стягуються з суми угоди.

  При розрахунках акредитивами не тільки учасники угоди зацікавлені в правильності і законності її ув'язнення. Згідно із законодавством, кредитні організації також несуть за це відповідальність. Тому не варто хвилюватися, що виконуючий банк може прийняти для оплати не до кінця оформлені або підроблені документи.

  Якщо кредитна установа виступає як гарант угоди - це завжди означає надійність.

  Спектр банківських послуг сьогодні настільки широкий, що клієнти можуть знайти серед них варіанти на будь-які випадки життя.

  У тому числі і акредитив може стати хорошим помічником в певних життєвих ситуаціях. Олена Антошенкова, спеціально для Занімаем.ру 6 жовтня 2008


  Похожие статьи:


  Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
  Ваше имя *
  Ваш Email *

  Сумма цифр справа: код подтверждения


  Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

  Зміст

  Може бути корисним

  Російський Стандарт розвиває преміальний сегмент Банк Російський Стандарт представив нові пакети ... Більше

  Преміальні програми Visa і MasterCard Власні програми знижок і спеціальних пропозицій для власників пластикових карт пропонують ... Більше

  Дебетова карта з нарахуванням відсотків: вибір банку і відсотки Відкрити карту з нарахуванням відсотків можна в будь-якому ... Більше

  Заборгованість по кредитній карті Оформляючи кредитну карту необхідно чітке поняття, що таке заборгованість по кредитній ... Більше

  Споживчий кредит готівкою Росбанка для фізичних осіб Ми продовжуємо цикл статей, описуючи найбільш поширені кредитні продукти.Сьогодні черга ... Більше

  Популярне