Главная » Новини архів » Пермське УФАС виявило змова між банками і страховими компаніями


Пермське УФАС виявило змова між банками і страховими компаніями

Пермське УФАС виявило змова між банками і страховими компаніями

16 березня 2012 14:57

Два банку (НБ ТРАСТ і ТОВ Русфинанс Банк) і три страхових компанії (ТОВ «СК« Ренесанс Життя »і ВАТ« Російська національна страхова компанія », ТОВ« Сожекап Страхування Життя ») стали фігурантами« антимонопольних »справ в Пермі. Зазначені банки і страхові компанії, на думку пермського Управління федеральної антимонопольної служби, вступили в змову, порушивши тим самим ч. 4 ст. 11 Закону про захист конкуренції і, відповідно, отримавши можливість «істотно порушити» споживчі права.

  Цікаво при цьому, що в обох випадках пермське УФАС порушило справи частково у відношенні «рецидивістів»: НБ ТРАСТ вже попадався антимонопольникам, причому саме за фактом змови (на той момент йшлося про іншій страховій компанії, а обмеження конкуренції фіксувалося, коли йшлося про кредитах на невідкладні потреби). «Свіже» справу, в якій знову бере участь НБ ТРАСТ (а разом з ним - ТОВ «СК« Ренесанс Життя ») стосується ринку страхування життя і здоров'я, а кредити оформляються в торгових точках. Власне, у реченні потенційному позичальникові страхової послуги як такої нічого кримінального немає і не вбачається.

Але в даному випадку, як пояснюють в УФАС по Пермському краю, мова йде про конкретну скарзі конкретного позичальника, який повідомив про те, що споживчий кредит на придбання побутової техніки він, звичайно, брав, але про те, що при укладенні кредитного договору його ще і застрахували, не знав. Більш того, в самому договорі він не зміг навіть прочитати про те, на яких умовах виявився застрахований, тому що папери йому запропонували на підпис «слабо читаються». На підставі всього вищесказаного УФАС і прийшло до висновку про те, що спільні дії банку і страхової компанії спробували нав'язати клієнтові не найвигіднішу страхову послугу, а, отже, порушили антимонопольне законодавство.

  У разі номер два в ролі «антимонопольного рецидивіста» виступила страхова компанія ТОВ «Сожекап Страхування Життя», яке в 2012 році вже приміряє на себе роль відповідача у справі про змову, але тоді справа була припинена, оскільки сторона відповідача добровільно усунула виявлені порушення. На цей раз управління антимонопольної служби взялося за вивчення законності дій банку і двох страхових компаній в ході укладання кредитних договорів на покупку авто. Про те, що його застрахували без його відома, в УФАС знову ж повідомив позичальник, який оформляв автокредит в Русфінанс Банку.

Він, зокрема, повідомив про те, що на весь термін дії кредитного договору йому довелося страхувати, по-перше, предмет застави (цим займалася «Російська національна страхова компанія»), а по-друге, життя і здоров'я (предмет діяльності ТОВ « Сожекап Страхування Життя »).

При цьому тут же із суми кредитних коштів були виплачені одноразово обидві страхові премії, так що захоти позичальник в той час, поки ще діє кредитний договір, змінити страхові компанії, він не зміг би цього зробити. Тепер УФАС буде розбиратися з порушниками антимонопольного законодавства.

Перекладено: zanimaem.ru


Если Вам есть что сказать, оставьте комментарий!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!

Зміст

Може бути корисним

Кредити споживчі - Связь-Банк видає великий кредит 4 квітня 2012 0:00 «Великий кредит на будь-які цілі» - нова створена Зв'язок-Банком програма споживчого кредитування.Кредит ... Більше

Банк Кедр г Красноярськ - кредити, послуги банку Про банк Закрите акціонерне товариство комерційний Банк «Кедр» створено 30 вересня 1991 року в ... Більше

Смоленський Банк: факторинг з регресом, умови факторингу в банку Олена Чулкова, ... Більше

Пільговий автокредит Ощадбанку - кредит з державним субсидуванням У цій статті ми розповімо про патріотичний «жесті» Ощадбанку ... Більше

Споживчий кредит під відкриття бізнесу Багато хто з нас бентежить питання «а чи не зайнятися власним бізнесом?».Логічно з ... Більше

Популярне